Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#28783
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,352
  • Înscris: 19.01.2015

 bonesgrecia, on 08 ianuarie 2018 - 18:22, said:

SpuneÈ›i-mi È™i mie dacã in pachetul DTH M sunt toate cele 4 posturi Telekom Sport .

Da sunt, iar primele 2 sunt si in HD, deci le vei avea pe toate incluse.

Edited by Robert201, 08 January 2018 - 18:26.


#28784
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
Salutare, am vazut mai multi utilizatori cu IPTV care vor sa scape de reciever si telecomenzi, sunt si eu unul din ei, ce dezavantaje am daca renunt la IPTV si optez pentru DVB-C cu card CI? Pierd ceva canale sau din calitatea imaginii? Sau de ce e asa special IPTV-ul asta ca eu il am de ceva timp si nu ma incanta cu nimic ca stau cu o cutie urata pe mobila si cu o telecomanda chinezeasca urata, deloc intuitiva si daca nu este pe linie cu recieverul, nu merge.. Multumesc!

Edited by cibibikeru, 15 January 2018 - 18:20.


#28785
soundventure

soundventure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 20.01.2009

 cibibikeru, on 15 ianuarie 2018 - 18:16, said:

Salutare, am vazut mai multi utilizatori cu IPTV care vor sa scape de reciever si telecomenzi, sunt si eu unul din ei, ce dezavantaje am daca renunt la IPTV si optez pentru DVB-C cu card CI? Pierd ceva canale sau din calitatea imaginii? Sau de ce e asa special IPTV-ul asta ca eu il am de ceva timp si nu ma incanta cu nimic ca stau cu o cutie urata pe mobila si cu o telecomanda chinezeasca urata, deloc intuitiva si daca nu este pe linie cu recieverul, nu merge.. Multumesc!
Nu mai poți înregistra conținut, nu mai ai lista de canale pe butonul ok, dvbcu-ul se mișcã mult mai lent cã iptv-ul, și din câte știu parca sunt mai puține canale. Și calitatea e mai slaba

#28786
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

 soundventure, on 15 ianuarie 2018 - 21:36, said:

Nu mai poți înregistra conținut, nu mai ai lista de canale pe butonul ok, dvbcu-ul se mișcã mult mai lent cã iptv-ul, și din câte știu parca sunt mai puține canale. Și calitatea e mai slaba

Am mai multe cunostinte cu digi si carduri CI+ si nu se plange nimeni, ma gandesc ca este cam acelasi lucru, nu?

#28787
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,352
  • Înscris: 19.01.2015
Nu. Am incercat si eu DVB-C-ul si fata de RCS sau UPC e foarte slab si nu ma refer la grila de programe in general.

Am avut intreruperi dese de semnal, macroblocuri, si alte chestii de genul pe care pe IPTV nu le am datorita conexiunii stabile de internet prin FTTH.

#28788
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 21.03.2014
Mie nu mi se par urâte receiverul și telecomanda.
În ultimul timp s-a îmbunãtãțit vizibil calitatea imaginii.

#28789
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005
Fiecare cu preferintele lui, eu am toate cablurile ascunse in spatele tv-ului care este montat pe perete pe un suport mobil, prizele tot acolo sunt, daca pot scapa de reciever, din pc de vedere al designului si functionalitatii este super, cabluri in minus, o priza libera, dispare cutia de sub tv si scap si de telecomanda in plus care functioneaza doar daca esti in fata recieverului plus ca este prea mare, are prea multe butoane, unele pozitionate aiurea (parerea mea, de exemplu butonul back ar trebui sa fie in stanga jos).

Exista vreun topic cu un digi vs telekom pe partea de tv? In martie imi expira contractul si vreau sa ma gandesc daca trec sau nu la digi.. pana la urma nu ma intereseaza inregistrarea, reluarea si alte minuni pe care nu le-am folosit niciodata, doar calitatea imaginii, anumite canale, cat mai putine cabluri, cutii etc. (Am prize utp si tv pe prereti) si pret cat mai mic.

Edited by cibibikeru, 16 January 2018 - 09:43.


#28790
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Continut se poate inregistra si pe cablu digital daca ai TV performant!

Edited by COS_TUG, 16 January 2018 - 21:30.


#28791
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
am citit cateva pagini in urma ca exista persoane care au mai mult de 4 receivere satelit. stie cineva cum as mai putea lua si eu macar unul(am deja 4) ? teoretic as mai avea nevoie de 2 :)
in prezent am lnb quatro, cum s-ar conecta al 5-a receiver ?  stiu ca ar merge cu un  multiswitch si un singur lnb.

#28792
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,247
  • Înscris: 01.12.2001
Am eu 5.
Am cerut oferta si am primit inca un HD gratis.
Insa le am in locatii diferite si mi-a fost usor.
Cel mai bine mai pui inca o antena.

Cu loop out, nu iti vor merge bine.

#28793
cristo4

cristo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 15.12.2006
Fie un lnb Quatro si multiswicth 4/6, fie un lnb Octo fara multiswicth.

#28794
allumave

allumave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 23.12.2010

 dorin_2k, on 19 ianuarie 2018 - 11:51, said:

Am eu 5.
Am cerut oferta si am primit inca un HD gratis.
Insa le am in locatii diferite si mi-a fost usor.
Cel mai bine mai pui inca o antena.

Cu loop out, nu iti vor merge bine.
In cat timp, dupa depunerea cererii de reziliere, te-au contactat?

#28795
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,247
  • Înscris: 01.12.2001
Eram iesit din perioada minima obligatorie. Cred ca in 2 saptamani m-au su at dupa ce le-am trimis mail.

#28796
allumave

allumave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 23.12.2010
Si eu am depasit de mult (aproximativ 2 ani) perioada minima contractuala. M-au mai sunat pentru reinoirea contractului, insa de fiecare data imi ofereau o oferta mai mare sau cel mult egala cu ce aveam. In plus nu am vrut sa prelungesc, deoarece vad ca nu se grabesc deloc sa schimbe ADSL-ul de la internet cu fibra. Acum platesc 75 lei pentru Televiziune M(4 receivere, dintre care unul este in chirie) + Internet M + pachet HBO. Daca vin cu o oferta mai buna, plus un receiver, doua pe langa cele care le am deja prelungesc. Daca nu, voi vedea.

Edited by allumave, 20 January 2018 - 23:30.


#28797
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,247
  • Înscris: 01.12.2001
25,91 lei cea mai recenta factura pt pachetul TV L. 4 SD si 1 HD. Din astea 3 SD sunt ale mele.

#28798
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009
<p>

 dorin_2k, on 21 ianuarie 2018 - 08:46, said:

25,91 lei cea mai recenta factura pt pachetul TV L. 4 SD si 1 HD. Din astea 3 SD sunt ale mele.

Scuze, poate s-a mai postat! Știe cineva dacă telekom tv merge pe smart tv samsung?

#28799
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Da, n-are importanta marca TV-ului!

#28800
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,247
  • Înscris: 01.12.2001

 eucaliptulnegru, on 25 ianuarie 2018 - 17:46, said:

Scuze, poate s-a mai postat! Știe cineva dacă telekom tv merge pe smart tv samsung?
Daca te referi la aplicatia https://telekomtv.ro/ eu nu am gasit-o in magazin.
Deci NU merge

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate