Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

BOXE pentru MUZICA

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
xcuseme

xcuseme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 19.11.2002

Quote

Originally posted by Monitox
chiar nu exista 2 boxe bune in .ro pe care sa le poti cumpara fara sa vinzi casa ? :D:D [/B]


pai depinde cat de fine is urekile tale si cat de pretentios esti.

vezi www.aoy.ro - au o gama destul de larga de boxe... ai de unde alege...

de la 6mil pana la 200mil :)

#20
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Mda.. E-boda AV738F  par a fi cele mai ieftine boxe care arata bine :D

Boxe de podea pe 3 cai cu 4 difuzoare 2 woofere de 6.5 inchi si unul de 8 inchi lateral (difuzor de bass)

Impedanta 8 Ohm
Putere RMS 60w, putere maxima 150w
Senzitivitate 88+/-3dB
Frecventa de raspuns 40Hz~20kHz Frecventa crossover 4000Hz
Dimensiuni 998x212x368mm
Greutate 15.2 kg

Lei 6,677,670.00, TVA inclus

Ce ziceti ?

Attached Files



#21
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Doamne cum arata astea :D

Infinity Intermezzo 4.1T

Putere recomandata: 25-500W Amplificator incorporat: 850W RMS Raspuns in frecventa: 23Hz-22kHz Sensitivitate: 87 dB Impedanta nominala: 6 Ohm Bass Driver (CMMD): 305 mm Bass/Midrange Driver (CMMD): 165mm Midrange Driver (CMMD); 89mm High Frequency Driver (CMMD): 25mm Dimensiuni : 1308x318x686mm Culoare: lemn deschis Pentru varianta lemn cires pretul este de 6733$, tva inclus (calculat la curs BNR +1%)

Greutate 59.00 Kg
Pret: Eur 5,557.00 (Lei 208,470,855.00), TVA inclus

PS: cumpara cineva un apartament ?  :drac:

Attached Files



#22
ECodrutz

ECodrutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 26.04.2003
Mistooooo, crezi ca daca vand blocu ajunge sa iau o pereche ?

#23
zzz

zzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 03.08.2002

Quote

Originally posted by Monitox
[B]Ce ziceti de boxele astea !? Credeti ca merita cam 7 milioane ?
PRET - 7.189.980 lei CU TVA
http://www.flamingo....dus.asp?id=4472
Nu merita 7.2 milioane :)
Le gasesti cu 1 milion si jumatate mai ieftine aici:
www.digitalworld.ro/produs.php?idprod=905

#24
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Mi se par mai interesante boxele alea LIFE la ~ 70 Euro dar also am vazut ca nu vindeti nici o statie !?! Nu exista pe oferta sau nu am vazut eu ?  :eek:

Produsele astea de la Spot se pot testa la cumparare ?

#25
zzz

zzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 03.08.2002
Nu avem acest tip de produse la vanzare (statii).
Orice produs se poate testa si nu ai nevoie de "curaj" pentru asta :), ci doar sa soliciti.

#26
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
Am cumparat io de la spot acu o perioada ceva si am constatat ca sunt niste ageamii, din aceasta cauza am spus:NU SPOT

P.S. zzz daca te intereseaza postez toata povestioara pe forum, da' nu ti-as recomanda

#27
xcuseme

xcuseme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 19.11.2002
Hmmm. Personal recomand BOXELE de FIRMA.
Si, NEAPARAT sa le ascultati intainte de a le cumpara. Am vazut la cineva boxe Sony, mari, 200W, cumparate din magazin, noi.. si sunau execrabil.

Asa ca, NU CUMPARATI fara sa le auziti. In nici un caz.
In cel mai rau caz, daca ochiti un model anume si nu aveti cum sa le auziti inainte de a le cumpara, neaparat cautati pe net ceva reviewuri despre ele, mai ales cele puse de home useri.

#28
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
La banii astia cu greu ai sa gasesti niste boxe mofturoase, Genius 5.1 suna bine si se incadreaza in pret dar nu sunt mofturoase. Le poti asculta la Flamingo. Daca vrei numai muzica (nu si DVD) poti opta spre o combina sau mai bine un amplificator si 2 boxe de marca (cum spunea si Aiwa si ceilalti) dar in cazul asta garantat nu te mai incadrezi in pret. Despre Eboda, eu am un DVD-player facut de ei si sunt f. multumit de el, parerea mea ar fi sa te duci la Flanco (ei vand marca asta) si sa-i rogi pe baietii de acolo sa ti le probeze. Eu le-am vazut, dar nu am avut ocazia sa le ascult. De aratat arata super. Dar orice ai lua iti recomand sa iei pe ascultate fiindca parerile in acest domeniu sunt foarte subiective. Am vazut o gramada de insi care erau inebuniti dupa bas si daca aveau bas puternic, chit ca huruit, ei numeau boxe super. Altii cu inaltele, daca aveau tutere piezo erau incantati. Parerea mea e sa le iei pe ascultate si daca vrei ceva mai deosebit tre' sa mai adaugi bani. Pt auditie exista un standard: HI-FI, de aici incep boxele si amplificatoarele numa sa te tina punga.

#29
TheNTmAx

TheNTmAx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 21.09.2002
Sistemul amintit de Fane acel genius l-am auzit si eu la flamingo si zic ca la pretul de 5.5 mil la http://www.digitalwo...s.php?idprod=38 isi merita bani. sistemul reusea sa faca muzica lina in surdina intr-un magazin intreg si totusi cu un bas patrunzator

#30
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
tox...eu m-as duce pe Maica Domnului....pe langa conex pe acolo...ca sunt  multe fire ce au boxe/difuzoare....

eu cred ca o sa imi iau niste clarioane la 200W pe banda larga ...putin mai mari la diametru decat un cd si inca ceva pt bass ,o placa de pal...si gata...cu 2-3mil te scoti SUPER MISTO de boxe.....mai urmeaza sa mai imi iau si un amp si cu 6 mil ai sunet in casa de moare lumea...sincer!

dar daca vrei ceva bun.....incerca technics....sau niste real branduri...ca altfel nu ai ce face....decat sa iti iei panasoanic...sa te tina un an...si pe ura sa faci gratar din ele....mai bine strangi ceva si gata!

#31
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Nu merita... are un prieten... in camera de 2 pe 3.5 se aude ceva mai binisor, insa intr-una de 26 m patrati bassul parca-i facut de lovirea unor cutii de tabla...:)

#32
Puyu

Puyu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.07.2003
Nu, Nu Technics...am avut acum cativa ani si am jurat sa nu-mi mai iau nici o data. La boxe cei mai tari (si cat de cat accesibili ) raman Sony, JBL si cam ata, dupa parerea mea.

#33
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Eu mi-am luat acum un an de la Panasonic (din Unirea) 2 boxe Tehnics, modelul SB-CS95 de 100W. Sunt super multumit de ele. La vremea respectiva erau 3.300.000 (una). Acum nu stiu cat sunt sau daca mai sunt.
3 cai, lemn, bass reflex......

#34
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Am o intrebare:

A vazut cineva incintele astea noi de la E-BODA? :)

Costa cam 7-8000000 si se aud super... la dimensiuni au un volum cam egal cu niste Sony ss-mf 500h daca le stiti... :)

#35
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
monitox, vezi si tu pe aici.
http://www.klipsch.c...?line=reference ----- calitate, si arata f. bine
http://www.klipsch.c...ct.aspx?cid=634 ---- recomandarea mea din seria de mai sus (subiectiva evident)
http://www.klipsch.c...ct.aspx?cid=515 ----pt calc, COMING SOON.
astept comentariile tale.

#36
blindshutter

blindshutter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 11.08.2003
orice boxe (aproape orice), gasesti la:

www.boxe.ro

nimic mai simplu. dar de cumparat, tot din magazine merita!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate