Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Mi-am pierdut pisica...

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#127
LINUTA21

LINUTA21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.07.2009

View Postconu71, on 25th December 2009, 16:34, said:

fac pariu ca deja te-ai lipit de el. sa-ti traiasca:))))


Daca ar fi dupa mine  l-as fi pastrat si pe el dar mai am 2 o pisicuta si un motanel,si nu il am la mine acasa,e la o prietena de a mea,care si ea iubeste la nebunie pisicutele si are loc mai mult ca mine si alte conditii,si il tine temporar pana cand sper eu sa-i gasesc stapanii,care sigur il cauta.
Craciun fericit iti doresc.

#128
LINUTA21

LINUTA21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.07.2009
Revin cu niste poze,care nu sunt tocmai excelente py ca se pare ca nu ne place sa stam la poze

[ http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.51e600261c.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.a6a988d785.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img23.imageshack.us/img23/8994/dsc01573w.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img15.imageshack.us/img15/3441/dsc01574rw.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#129
minerva22

minerva22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2008
Mi-am pierdut si eu pisica!!

Am sa dau anuntul si aici:
Pierdut pisica, rasa europeana, adulta, castrata, pe 29-30 noiembrie 2010, in zona Dumbrava Noua-Ilie Mihai-Barnova, sector 5;
Culoare: petrol-negru
Probabil este ranita. Va rog din suflet daca aveti informatii despre pisica sa sunati la 0767 729 061

Mai am 6 pisici, ele ies toate pe afara, cunosc drumul spre casa, in 2 ani de cand le am nu a disparut nici una.
Ceva i s-a intamplat pisicutei, vecinii stiu ca am pisici si cred ca ma anuntau daca vedeau/aflau ceva..
Am cautat-o mult peste aria in care umbla, probabil cineva a luat-o pt ingrijire daca a patit ceva. Daca este ranita e imposibil sa nu o fi vazut cineva si daca a fost luata spre ingrijire, sper ca va fi vazut acest anunt si voi primi un semn :(((

Mi-am pierdut si eu pisica!!

Am sa dau anuntul si aici:
Pierdut pisica, rasa europeana, adulta, castrata, pe 29-30 noiembrie 2010, in zona Dumbrava Noua-Ilie Mihai-Barnova, sector 5;
Culoare: petrol-negru
Probabil este ranita. Va rog din suflet daca aveti informatii despre pisica sa sunati la 0767 729 061

Mai am 6 pisici, ele ies toate pe afara, cunosc drumul spre casa, in 2 ani de cand le am nu a disparut nici una.
Ceva i s-a intamplat pisicutei, vecinii stiu ca am pisici si cred ca ma anuntau daca vedeau/aflau ceva..
Am cautat-o mult peste aria in care umbla, probabil cineva a luat-o pt ingrijire daca a patit ceva. Daca este ranita e imposibil sa nu o fi vazut cineva si daca a fost luata spre ingrijire, sper ca va fi vazut acest anunt si voi primi un semn :(((

Attached Files


Edited by minerva22, 04 December 2010 - 15:23.


#130
vacaroz

vacaroz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 16.02.2008

View PostkraMMer, on 18th May 2006, 10:46, said:

Mi-am pierdut pisica... nu-mi vine sa cred... :down:
foarte tare mesajul :))
pai cred ca cu asa stapan sia luat zilele

#131
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Din pacate mi-am pierdut si eu pisica, care a cazut de la etajul 3, in Voluntari, str Galata, 46. Este o pisica de rasa europeana, culoare galben cu maro si alba pe piept si pe botic. Are ochii de culoare galbena. Am si un motan si le-am dat drumul sa se joace pe balcon. De 3 ani le dau drumul pe balcon (pe geamul de la baie puteau iesi oricand 24/24 pe balcon, au stat si 2 nopti singurei acasa si n-au patit nimic, au vanat si o pasare odata... Ma rupe ideea ca acum, cu mine in casa, 5 minute in care le-am dat drumul afara, a cazut... Si am cautat-o 2 nopti la rand, in tot cartierul... nimic... Am pus afise, dau si recompensa serioasa celui ce o aduce, dar nimic... Sunt multe pisici si caini in cartier, ma distruge ideea ca am pierdut-o... As da orice sa o gasesc !

De la ceilalti care au scris pe forum am vazut ca pisicile gasite sunt in general pe la subsoluri, o sa ma duc si la blocurile care au parcare la subsol... Multumesc.

#132
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011
cum dracului sa pierzi o pisica? astea-s animale de casa, daca nu se intorc cineva le-a facut de petrecanie. La noi o mata a lipsit o saptamana, a fost la o nunta probabil in alt sat, dar s-a intors de parca nimic nu s-ar fi intamplat. Si chiar asa e, matale sunt independente, doar noi avem iluzia de posesie.

#133
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Tu vezi lucrurile din punctul tau de vedere... Eu stau la etajul 3 intr-un bloc si pisica mi-a cazut de la balcon. Ea nu are repere ca locatie in spatiu blocul ci un balcon, eventual un apartament. Daca le dadeam drumul pe scara blocului sa se joace... se duceau "acasa" la apartamentul de mai sus cu un etaj. Pentru ei nu conteaza etajul ci usa... care arata la fel, etc. Mi-e frica sa nu fi fugit de frica aiurea prin sat (desi stau la bloc in jurul meu sunt destul de multe case). Am sa o mai caut prin zona, sper ca imi raspunde la nume...

#134
cojocaru-diana

cojocaru-diana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 17.05.2009

View Postrds, on 13th December 2011, 18:01, said:

Tu vezi lucrurile din punctul tau de vedere... Eu stau la etajul 3 intr-un bloc si pisica mi-a cazut de la balcon. Ea nu are repere ca locatie in spatiu blocul ci un balcon, eventual un apartament. Daca le dadeam drumul pe scara blocului sa se joace... se duceau "acasa" la apartamentul de mai sus cu un etaj. Pentru ei nu conteaza etajul ci usa... care arata la fel, etc. Mi-e frica sa nu fi fugit de frica aiurea prin sat (desi stau la bloc in jurul meu sunt destul de multe case). Am sa o mai caut prin zona, sper ca imi raspunde la nume...


Se orienteaza dupa miros, nu dupa aspectul usii. Daca gresesc usa, e probabil din cauza fricii, dezorientarii.
Cauta in continuare matza si sper sa o gasesti. Dupa ce o gasesti rezolva problema balconului: inchide-l sau nu mai lasa pisicle in balcon. Sunt animale imprevizibile si care in timp ce vaneaza nu se gandesc ca vor cadea de la et. n-spe. In acele momente nu vad decat prada. :confuzzled:

Edited by cojocaru-diana, 14 December 2011 - 13:01.


#135
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Multumesc de incurajari. Am sa o caut cat pot. In jurul blocului sunt multe pisici maidaneze, am gasit cateva aseara, dar niciuna nu era pisica mea... Am pus afise in toata zona, dau recompensa, am tot auzit informatii, dar multe cred ca sunt si aiurea... Ce e cert, pisica mea imi lipseste mult !  :(

#136
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
"Fetita" lipseste de o saptamana, timp in care am cautat-o tot timpul meu, liber. Nu e de gasit. Mi-e dor de ea...

#137
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

View Postrds, on 18th December 2011, 15:39, said:

"Fetita" lipseste de o saptamana, timp in care am cautat-o tot timpul meu, liber. Nu e de gasit. Mi-e dor de ea...
Caut-o noaptea dupa ce se face liniste. Cand e agitatie , ele stau ascunse si apar atunci cand considera ca nu e vreun pericol. Strig-o cu voce blanda, nu gesticula si nu te agita, uita-te pe sub masini. Ele stiu sa se ascunda atat de bine ca le poti gasi doar daca vor si ele. Eu imi pierd frecvent pisicile prin casa dar cand incep sa la pun mancarea in bol apar de nu stiu unde.

#138
rds

rds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Nimic. Sunt aproape 2 saptamani, nici un semn, am cautat-o si la 5 dimineata si la 12 noaptea... Sunt multi caini prin zona unii liberi, altii ai oamenilor de la curti. Nu am nici o idee pe unde sa mai caut... si a inceput sezonul petardelor cand si cainii si pisicile inebunesc si se ascund si mai bine. Nu stiu daca am sa o mai vad vreodata... :((

#139
petrabaltag

petrabaltag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.05.2012
Ne-am pierdut unul dintre pisoi!A cazut sau a sarit de la fereastra.Are doi ani si este castrat de la varsat de 8 luni.Noi stam la casa si ii mai lasam in curte.Sarea pe la vecini dar se ntorcea repede.Nu il gasim de 2 zile...Mai avem inca patru pisoi ,1 motan si 3 pisicute , care miauna  toata ziua de dorul lui, il cauta prin casa...suntem disperati.L-am cautat si pisuit prin crtier cam o data la 6 ore.Nu stim ca sa facem.El este foarte bland si iubitor...Sper sa nu il fi laut cineva...oare se mai intoarce? :(

Attached Files



#140
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

View Postpetrabaltag, on 28th May 2012, 11:39, said:

Ne-am pierdut unul dintre pisoi!A cazut sau a sarit de la fereastra.Are doi ani si este castrat de la varsat de 8 luni.Noi stam la casa si ii mai lasam in curte.Sarea pe la vecini dar se ntorcea repede.Nu il gasim de 2 zile...Mai avem inca patru pisoi ,1 motan si 3 pisicute , care miauna  toata ziua de dorul lui, il cauta prin casa...suntem disperati.L-am cautat si pisuit prin crtier cam o data la 6 ore.Nu stim ca sa facem.El este foarte bland si iubitor...Sper sa nu il fi laut cineva...oare se mai intoarce? :(
Cautati-l seara dupa ora 22 cand se mai linisteste agitatia de pe strada. Si mie mi-au mai plecat motani necastrati dar s-u intors dupa cateva zile, jumuliti, flamanzi,  zgariati. Dar al tau e castrat asa ca nu stiu ce sa zic. Cauta pe sub masini, in curti unde stii ca nu stau proprietarii. Sa-l caute persoana de care este cel mai atadat, la care vine sa stea in brate.

#141
vldsin

vldsin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.02.2010
Mi-am pierdut pisica ...
Intr-un mod tragic. Felix a fost ucis de cainii fara stapan din cartier.
Chiar in fata casei mele. Sufar teribil ...
Felix (12ani) mi-a fost un adevarat prieten. Ma astepta aproape in fiecare
zi cand veneam de la serviciu. Bine dispus si gata de joaca. O pisica
unica si deosebit de inteligenta.
Felix, cred ca ai ajuns in raiul pisicilor. Vei ramane mereu in inima mea.

Attached File  Felix_pe_gard.jpg   512.1K   61 downloads

#142
petrabaltag

petrabaltag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.05.2012
Asta e problema l-am cautat si noaptea si nu l-am gasit.De calcat nu l-a calcat nici o masina am verificat strazile din cartier.Stie sa vina acasa, nu inteleg de ce nu vine acasa...o alta problema este faptul ca nu putem lipi afise deoarece ploua incontinuu si le-am lipi degaeaba.I-am lasat usa de la intrare deschisa sa poat urca pe scari...dar cu fiecare zi ne e tot mai frica ca nu il vom mai vedea deja lipseste de 3 zile...imi pare tare rau vldsin pentru Felix...imi inchipui ca trebuie sa iti fie foarte greu,noua ne e greu cu speranta ca e in viata si bine ,dar tie...cu siguranta va ramane pentru totdeauna in inima ta,continuand sa traiasca in amintiri...

#143
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

View Postpetrabaltag, on 29th May 2012, 12:47, said:

Asta e problema l-am cautat si noaptea si nu l-am gasit.De calcat nu l-a calcat nici o masina am verificat strazile din cartier.Stie sa vina acasa, nu inteleg de ce nu vine acasa...o alta problema este faptul ca nu putem lipi afise deoarece ploua incontinuu si le-am lipi degaeaba.I-am lasat usa de la intrare deschisa sa poat urca pe scari...dar cu fiecare zi ne e tot mai frica ca nu il vom mai vedea deja lipseste de 3 zile...imi pare tare rau vldsin pentru Felix...imi inchipui ca trebuie sa iti fie foarte greu,noua ne e greu cu speranta ca e in viata si bine ,dar tie...cu siguranta va ramane pentru totdeauna in inima ta,continuand sa traiasca in amintiri...
Motanul meu a venit dupa 6 zile . A fost o nunta pisiceasca pe undeva si disparusera toate pisicile si motanii din cartier. Dupa 4 zile au inceput sa apara rand pe rand iar pe al meu l-am gasit dimineata la usa dupa 6 zile miorlaind disperat de foame. Poate apare si al tau intr-o zi-doua. Ce ma mir este ca a plecat de acasa castrat fiind. Toti zic ca motanii castrati nu mai pleaca. Si eu l-am castrat acum 2 saptamani pe al meu in speranta ca nu va mai pleca si nu va mai veni batut mar de motanii vecinilor care sunt mult mai mari decat el.

#144
petrabaltag

petrabaltag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.05.2012

View PostFreddy12, on 29th May 2012, 12:57, said:

Motanul meu a venit dupa 6 zile . A fost o nunta pisiceasca pe undeva si disparusera toate pisicile si motanii din cartier. Dupa 4 zile au inceput sa apara rand pe rand iar pe al meu l-am gasit dimineata la usa dupa 6 zile miorlaind disperat de foame. Poate apare si al tau intr-o zi-doua. Ce ma mir este ca a plecat de acasa castrat fiind. Toti zic ca motanii castrati nu mai pleaca. Si eu l-am castrat acum 2 saptamani pe al meu in speranta ca nu va mai pleca si nu va mai veni batut mar de motanii vecinilor care sunt mult mai mari decat el.


Multumesc tare mult de incurajari!Sper sa vina cat mai curand!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate