Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

internet & retzea

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
nicu88

nicu88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 26.04.2006
salut.   de aproz 1 an de zile mi-am facut o retzea cu catziva prieteni.
acuma reteaua se extinde si as dori sa scot si niste bani din chestia asta( dak tot am avut curaj de asa ceva )
e vorba de om retzea wireless.
qacuma vreau sa dau si internet in retzeaua mea.

ce trebuie sa fac si cum este cel mai simplu ca sa nu am probleme cu legea.
is elev . beneficiez de ceva facilitatzi ??



thnx

#2
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Depinde cati ani ai...Daca esti minor,nu stiu nici daca ai voie sa iti faci firma,de facilitati ce sa mai vorbim.Facilitati se acorda pt studenti la crearea unei firme.
Varul meu are o astfel de retea de vreun an.Abia acum vreo cateva luni si-a facut firma si desfasoara activitatea legal.Ai putea sa inchiriezi o banda mai mare decat necesitatile tale si sa imparti din ea prietenilor tai.Pt asta nu trebuie firma...nu cred ca e un pericol prea mare atata timp cat "afacerea" e mica si se face intre prieteni/cunoscuti.Odata cu "extinderea" trebuie insa sa iti legalizezi business-ul.
Sfatul meu personal este acela de a nu investi in retele de cartier...Acest tip de afacere inflorit peste nopate va disparea usor usor asa cum o fac si  ag imobiliare.A..daca zici ca e wireless...atunci mai merge.

#3
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
"facilitati se acorda pentru studentii care au firma"
So not true, sa nu uitam ca suntem inca in Romania, trebuie sa fii integralist ca sa beneficiezi de facilitatile de student patron, iar la Politehnica unde am fost eu greu sa fii asa ceva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate