Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

refill imprimanta canon pixma mp150

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
ameylee

ameylee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.05.2006
va rog mult
daca stie cineva sa-mi spuna si mie, cu ce fel de cerneala pot face refill la canon pixma mp150?
eu sunt din oradea si nu am gasit pana acum nicaieri kitt de refill,si nimeni nu stia sa-mi spuna ce fel de cerneala as putea folosi pt reincarcare.
va multumesc,si sper sa primesc si eu un raspuns,

#2
ameylee

ameylee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.05.2006
PLSSSSS
POATE SA-MI RASPUNDA SI MIE CINEVA LA INTREBAREA LEGATA DE REFILL LA CANON PIXMA MP150?
NU STIE NIMENI??? :huh:  :crying:

Edited by ameylee, 19 May 2006 - 19:13.


#3
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 27.12.2004

View Postameylee, on May 19 2006, 20:11, said:

PLSSSSS
POATE SA-MI RASPUNDA SI MIE CINEVA LA INTREBAREA LEGATA DE REFILL LA CANON PIXMA MP150?
NU STIE NIMENI??? :huh:  :crying:

Spune si tu ce tip de cap sau cartuse foloseste.

#4
ameylee

ameylee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.05.2006

View PostPaul_l, on May 19 2006, 23:46, said:

Spune si tu ce tip de cap sau cartuse foloseste.
ok.
cartus negru PG-40 sau PG-50 ,iar color PG-41 sau PG-51

#5
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 27.12.2004

View Postameylee, on May 20 2006, 02:30, said:

ok.
cartus negru PG-40 sau PG-50 ,iar color PG-41 sau PG-51

Primul link dat de google:

Rastero

#6
madradu

madradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 26.07.2006
Ai reusit sa incarci cartusul. Eu am incarcat si nu functioneaza din cauza ca sa uscat. Dac stie cineva cum sa rezolv problema va rog. Am tinut in apa cred 3 ore cartusele degeaba. :deadtongue:

#7
alwis

alwis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.05.2006
Eu am o Canon Pixma IP 1600 care foloseste tot cartuse PG 40 si CL 41.
Pentru cartusul negru, PG 40, am cumparat o sticluta cu 100 ml tus negru fabricata de InkMate si care merge la cartusele, dupa cum scrie pe eticheta, BC 01/02, BC 20, BCI 21Bk, Bx3, PG 40/50. Am dat pe sticluta 12,90 lei si deja am reincarcat iar treaba merge foarte bine. Singurul dezagrement este legat de faptul ca acum in casuta de dialog imi apar ambele cartuse cu nivel minim desi inainte de reincarcarea negrului, colorul arata ca e jumatate plin. Cat timp scrie, nu-mi fac probleme. Cand o sa vad ca nu mai imprima, reumplu iar si gata.

Ah, sa nu uit, eu sunt din Bucuresti iar sticluta am cumparat-o de la o firma care este ceva mai jos de fostul local Ciresica, pe acelasi trotuar, pe sensul de mers spre Piata Kogalniceanu. Aceiasi sticluta am gasit-o cu 15 lei la magazinul de pe Academiei, intre coloane, spre spatele Bancii Nationale, acolo unde are si o droaie de piese pentru TV si radio....

S-auzim numaim de bine !


View Postameylee, on May 19 2006, 20:11, said:

PLSSSSS
POATE SA-MI RASPUNDA SI MIE CINEVA LA INTREBAREA LEGATA DE REFILL LA CANON PIXMA MP150?
NU STIE NIMENI??? :huh:  :crying:


#8
ameylee

ameylee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.05.2006
nu mi-am reincarcat din  cauza k nu am gasit cerneala.probabil ajung in curand prin bucuresti si am sa-mi caut acolo.
in cazul tau,cred k va fi nevoie sa-ti cumperi un nou cartus...((((((((((
intrebare:tu cu ce ai facut refill-ul???
poate cerneala nu e potrivita....


View Postmadradu, on Jul 28 2006, 17:14, said:

Ai reusit sa incarci cartusul. Eu am incarcat si nu functioneaza din cauza ca sa uscat. Dac stie cineva cum sa rezolv problema va rog. Am tinut in apa cred 3 ore cartusele degeaba. :deadtongue:


#9
madradu

madradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 26.07.2006
Refill-ul a fost facut la o tipografie din localitate, nu stiu ce fel de cerneala au folosit, s-ar putea sa fi stat cartusele pline 4-5 zile pline pana sa ajunja la mine. Dar nu cred ca asta este problema. :worthy:

#10
ssergiu15

ssergiu15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 31.03.2006
Salut...am vazut ca unii dinre voi au incaracat deja cartusele multifuncitonalului Canon Mp150.Eu am cumparat unul relativ recent si trebuie sa il incarc.Cerneala am, insa nu vreau sa fac vreo prostie asa ca ma gandeam sa va rog pe cei ce ati incarcat deja acest tip de multifuncitonal daca puteti sa-mi spuneti pasii ce trebuie urmati pt a-i reincarca, cartusele.Multumesc anticipat

#11
madradu

madradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 26.07.2006
Din pacate nu am incarcato personal. Cartusul de negru functioneaza bine, la cel color cred ca sau amestecat culorile, am tot negru. Stie cineva o solutie?
Personal nu sunt in masura sa te ajut am cunostinte minime pe aceasta tema.

#12
madradu

madradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 26.07.2006
Partea proasta este ca la mine in cartusul de color s-a amestecat tusul. Iasa tot negru.
M-ai exista vre-o solutie?

#13
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005

View Postmadradu, on Sep 2 2006, 12:07, said:

Partea proasta este ca la mine in cartusul de color s-a amestecat tusul. Iasa tot negru.
M-ai exista vre-o solutie?
Da, alt cartus !

#14
madradu

madradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 26.07.2006

View PostDoru_Neo, on Sep 2 2006, 18:28, said:

Da, alt cartus !
Mersi, solutia asta este clara.  :w00t:

#15
r0tt3en

r0tt3en

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 20.05.2006
am si io o intrebare, m-a pus aghiutza sa sfatuiesc pe cineva sa isi cumpere o imprimanta din asta canon mp150. acu nu zic ca nu e buna, da mi otzara de om ca io mi-am luat la o luna altceva, cu capu pe cartus(vechea poveste , in caz ca ai stricat capu, il arunci cu tot cu cartus , nu cu tot cu imprimanta). in caz ca se duce naibii capu la mp150 se mai poate schimba, si daca da, cam cat costa si cine se ocupa de asa ceva.
ms mult

Edited by r0tt3en, 03 September 2006 - 10:12.


#16
Lordsorrow

Lordsorrow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.09.2006
Capul la asta nu se prea duce, mai repede crapa imprimanta si nu se duce capul, in privinta refilarilor cea mai eficienta solutie este un tehnic care stie ce face si daca il gasesti pe ala sa iti si dea  o garantie pe cea ce face esti fericit
Refil merge refil pentru BJC 4000
este cel mai potrivit ca fluiditate
si pe color si pe negru
bafta mare

#17
matrixnyk

matrixnyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.08.2006
se reseteaza imprimanta vezi mai intreba pe unde se face refill  trebuie sa stie cei ce fac refii

Edited by matrixnyk, 14 September 2006 - 21:14.


#18
snakebite

snakebite

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2006

View Postssergiu15, on Aug 8 2006, 12:10, said:

Salut...am vazut ca unii dinre voi au incaracat deja cartusele multifuncitonalului Canon Mp150.Eu am cumparat unul relativ recent si trebuie sa il incarc.Cerneala am, insa nu vreau sa fac vreo prostie asa ca ma gandeam sa va rog pe cei ce ati incarcat deja acest tip de multifuncitonal daca puteti sa-mi spuneti pasii ce trebuie urmati pt a-i reincarca, cartusele.Multumesc anticipat

Nu trebuie sa va duceti la nimeni sa vi le incarce! Nu mai dati banii ca nu fac aia magii. Cu banii de pe o incarcare la un service, ti-o incarci singur de 5 ori.

Urmati instructiunile:
http://forum.softped...t...41&hl=mp150

!!! Si data urmatoare cand aveti probleme uitati-va prin post-uri ca poate au mai fost altii cu aceleasi probleme si au primit raspuns

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate