Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Ajutor monitor!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cjcr_catalin

cjcr_catalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 08.02.2005
Ce monitor imi recomandati in jurul pretului de 11 mil. as dorii ceva de 19" si macar 8 ms , dar nu stiu ce alegere sa fac ,ce producator sa aleg?

#2
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Sint destule stifturi de 19" la 11 mil. Am vazut azi un stift de 19" la 10 mil. si ceva, in metro

#3
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Chiar daca sunt diferente mari de calitate a imaginii produse de LCD-uri, chiar si cele mai bune si mai scumpe, EIZO, etc...(mii de euro la 19 inch...) sunt la distanta colosala fata de un CRT PRO....( mai proaste adica)....pt. unii chiar infinita... :)......
.......culori plate, cu mai putine gradatii de nuante vizibile practic, mai putine tonuri, in umbre tonurile se pierd de tot si ramane doar negru....aspect al imaginii de desene animate proaste, lipsa posibilitatii reale de a schimba rezolutia pastrand o calitate rezonabila, lumina rece si tremurata...etc....  

Daca vrei un raport pret-calitate bun, cauta un model mai rasarit de la Samsung; indiferent ca e CRT sau LCD....

Eu recomand un CRT  SyncMaster 957 DFX sau 997 DFX, daca te multumesti cu 96 KHZ, sau 957 NF daca vrei 110 KHZ, dar cu tub Diamondtron cam gri si cu pixeli ceva mai mari....si seteaza-l in 100 HZ in rezolutia la care il folosesti !

957-997DFX merge pana la 1152X864 in 100 HZ, iar 957NF scoate si in 1280X960 100 Hz !
1600X1200 real @ 75 Hz la DFX si in 85 Hz la NF !
Pot afisa si rezolutii de 2048X1536, foarte bine, dar evident cu refresh mai mic.
Daca iei unu din asta, o sa uiti complet de LCD-uri !.....

Edited by loock, 16 May 2006 - 21:18.


#4
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View PostSkizo, on May 15 2006, 23:44, said:

Sint destule stifturi de 19" la 11 mil. Am vazut azi un stift de 19" la 10 mil. si ceva, in metro

Atentie mare la ofertele Metro. Eu mi-am luat-o de 2 ori de acolo. Aia de la garantii sint batuti in cap si habar n-au. La monitor TFT mi-au spus ca are garantie in Bucuresti. Are la dracu in praznic, in Pipera, intr-un garaj si de acolo il trimite in Brasov de unde se va intoarce, probabil, dupa 10 zile. :cursing:
Firma incriminata e Austria General Investment. Feriti-va! :death:

#5
domenicos

domenicos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.06.2006
nu cumpara din supermarket,al meu sa stricat de 5ori in 3 saptamani

#6
ConstantinD

ConstantinD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 24.03.2006

View Postcjcr_catalin, on May 15 2006, 22:26, said:

Ce monitor imi recomandati in jurul pretului de 11 mil. as dorii ceva de 19" si macar 8 ms , dar nu stiu ce alegere sa fac ,ce producator sa aleg?


de la emag.ro sau cel.ro ia-ti un samsung syncmaster 940B la 11.800.000 super monitor, il am cam de o saptamana si merge PERFECT. il recomand cu toata caldura

#7
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Frate...daca vrei un monitor bun...eu iti recomand un SONY LCD...super tare...si l-am vazut si pe piata romaneasca ..costa vreo 13 milioane.
http://www.sony.ro/v...y=Flatpanel LCD


PENTRU OAMENII SARACi...sunt bune LUCRURILE SCUMPE

#8
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 07.01.2006

View Posttehnics, on Jun 21 2006, 08:54, said:

Frate...daca vrei un monitor bun...eu iti recomand un SONY LCD...super tare...si l-am vazut si pe piata romaneasca ..costa vreo 13 milioane.
http://www.sony.ro/v...y=Flatpanel LCD
PENTRU OAMENII SARACi...sunt bune LUCRURILE SCUMPE
"Frate"...m-am uitat la specificatiile SONY-ului si e  :puke: .Orice Samsung de 19 il bate la toate caracteristicile.  :photo:

Edited by razzvann, 21 June 2006 - 10:21.


#9
baxx

baxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.06.2006
salut ,  940B daca vrei sa mergi la sigur  http://www.cel.ro/mo...-samsung-940b-l
ar mai fi Iiyama , dar am inteles ca sunt probleme cu stocurile http://www.cel.ro/mo...e1900sv_b1_s1-l

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate