Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nu stii cum sa folosesti o extensie?

- - - - -
  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#19
Dave Ady Gahan

Dave Ady Gahan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 25.07.2006

View PostCGF, on Aug 16 2006, 20:39, said:

.nde Video format - various manufactures of surveillance camera systems.

Mai mult n-am gasit. :huh:

:D  Intrebarea am pus-o dupa ce am cautat prin zeci de linkuri google  :death:
Sunt inregistrari video de pe un sistem de supraveghere !
Ma interesa sa le convertesc in frame-uri JPEG ! Any idea welcomed ! :worthy:

#20
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006
*Dave Ady Gahan... Poti sa imi trimiti un fisier cu extensia aia .nde? Asta daca nu este prea mare! Sa vad dc ii pot face ceva! De obicei, aceste fisiere pot fi vazute/modificate, cu programele care iti vin atunci cand instalezi un sistem de securitate. Dar difera de la un manufacter la altul!

O extensie de acest tip nu imi spune nimic, daca nu stiu sursa lor (cu ce fel de echipament a fost filmat, a carui producator etc...) sau daca nu a o mostra a filmuletului, ceva, ca sa imi fac o idee!!!

Edited by SILIKA, 24 August 2006 - 15:02.


#21
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
am descaracvat un program shi nu  :wallbash: pot sa il dezarhivezi. este format dmg ma p :cursing: oate ajuta cineva??

#22
nighthawk

nighthawk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 21.08.2003
Ai incercat dmg2iso?

Despre formatul dmg -> http://filext.com/de...p?extdetail=DMG

Cu asta se poate face ceva -> http://vu1tur.eu.org/tools/

#23
c.p.ionescu

c.p.ionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.09.2005
Are cineva idee (ca administratorul nostru de retea din firma nu are) de la ce program poate proveni fisierul de tip "AVPCC.tmp".
Stiu ca este un fisier temporar si ca sta in win/temp, dar problema este ca se strang intr-o zi 5-6 fisiere din astea si ocupa 1,5 Gb fiecare si umple imediat hardisk-ul de 20Gb.
Le-am sters dar se refac imediat la loc , am scanat de virusi si par a nu fi prin sistem asa ceva.
Nu stiu de la ce program poate proveni tipul acesta de fisier, iar toate denumirile incep cu AVP si inca doua, trei cifre sau litere si extensia .tmp.

Are idee cineva ce poate fi?

#24
Undervas

Undervas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.11.2005
ai cumva Kaspersky AntiVirus instalat?

#25
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Parca era ceva de la Kaspersky

#26
eXploziv

eXploziv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.05.2003
cum deschid un fisier .fdc ?

#27
Floyd84

Floyd84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 12.05.2006
Exista vreun program care sa deschida fisiere *.cdr in afara de Corel draw ? Multumesc

LE: Am incercat si Irfran View si XnView si nici unul nu a mers

Edited by Floyd84, 27 September 2006 - 08:39.


#28
tethryus

tethryus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.10.2006

View PosteXploziv, on Sep 15 2006, 19:56, said:

cum deschid un fisier .fdc ?

Iata un exemplu si este valabil pentru toti, foarte simplu si usor de utilizat:

http://filext.com/de...p?extdetail=FDC

De obicei gaseste pentru orice extensie dorita, si da am cautat pe Google cum ce program se deschide.
Am observat ca a mai postat cineva linkul asta pentru alta extensie.

View Postmateiuli, on Sep 11 2006, 22:47, said:

am descaracvat un program shi nu  :wallbash: pot sa il dezarhivezi. este format dmg ma p :cursing: oate ajuta cineva??


Extension: DMG
Program and/or Extension Function [What's This?] Company [What's This?]
Macintosh OS X Disk Copy Disk Image File Apple Computer, Inc.
Specific Notes [What's This?]
Treated like a real disk. Can be created with Disk Copy, burnt to CD or mounted as a normal volume. The dmg2iso program will convert a .DMG file to an .ISO file which can then be burned to a CD or read using an .ISO file reader. Note: You have to run the dmg2iso program at a command prompt using the same command as listed on the site for the Perl version, substituting .EXE for .PL in the command. DMGs can be password-protected and, if so, may not be mountable by some software. The DMG file also comes in different formats: HFS, HFS+, UFS, ProDOS, Linux, and Fat32 and so may also require special mounting software to account for the format. IsoBuster can interpret these files directly as can other programs such as UltraISO.

Sau ..... :P ai doua variante:
1. Iti cumperi un sistem Apple (nu vrei sa stii cat costa, crede`ma)
2. Instalezi MAC OS pe un sistem care ruleaza Mic(rosoft) OS (Windows:P) cu emulator, nu o sa iti mearga ca si Windows`ul, dar am incercat si merge bine daca stii sa emulezi cum trebuie.

#29
adriano_7

adriano_7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 28.06.2006
vreau si eu un program cu care pot deschide o imagine " .scs "......inca o data sorry daca am postat gresit

#30
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005
http://filext.com/de...p?extdetail=SCS

#31
reCOOL

reCOOL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.09.2005
Buna...... pt cunoscatori............. Cu ce pot deschide un .dat (file) care mentionez provine de la yahoo messenger mai exact sunt arhivele salvate pe PC mi-am stors creieri sa le pot deshide cu ceva si inca nu gasesc(bineinteles ca am deschis cu wordu si mi s-au deschis niste heroglife)!!! cineva care stie........?? si ma ajuta va rog!!!

#32
Shocker

Shocker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 27.02.2006

View PostreCOOL, on Oct 24 2006, 01:27, said:

Buna...... pt cunoscatori............. Cu ce pot deschide un .dat (file) care mentionez provine de la yahoo messenger mai exact sunt arhivele salvate pe PC mi-am stors creieri sa le pot deshide cu ceva si inca nu gasesc(bineinteles ca am deschis cu wordu si mi s-au deschis niste heroglife)!!! cineva care stie........?? si ma ajuta va rog!!!
Fisierele respective sunt encriptate. Poti totusi sa le citesti cu programe gen YahDecode - Yahoo Archive Decoder 1.0, Yahoo Message Archive Decoder 4.13, Yammy (Yahoo Messenger Archive Decoder) 0.2.1.1, Super Yahoo Messenger Archive Decoder 30.40.

#33
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004

View PostreCOOL, on Oct 24 2006, 01:27, said:

Buna...... pt cunoscatori............. Cu ce pot deschide un .dat (file) care mentionez provine de la yahoo messenger mai exact sunt arhivele salvate pe PC mi-am stors creieri sa le pot deshide cu ceva si inca nu gasesc(bineinteles ca am deschis cu wordu si mi s-au deschis niste heroglife)!!! cineva care stie........?? si ma ajuta va rog!!!



din cate imi aduc aminte yahoo messenger 8 are log viewer .... cauta la messenger->archive-->view archive

in legatura cu site-ul pentru extensii este SUPER

Edited by jonae, 27 October 2006 - 07:35.


#34
Soopa

Soopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.09.2006

View Postjonae, on Oct 27 2006, 07:33, said:

din cate imi aduc aminte yahoo messenger 8 are log viewer .... cauta la messenger->archive-->view archive

in legatura cu site-ul pentru extensii este SUPER

merge cu yahoo decoder doar daca ii bagi numele, daca nu mesajele iti apar oarecum criptate.

#35
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Nu dati cu pietre in mine dar va rog sa imi spuneti si mie ce pot face cu fisierele *.iso download-ate. Cum le pot transforma in fisiere uzuale pe care sa le pot deschide cu programe 'comune'?
Inca odata va rog nu dati cu pietre in mine. Va multumesc.
:worthy:

#36
Shocker

Shocker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 27.02.2006

View Postashtefan, on Nov 11 2006, 14:14, said:

Nu dati cu pietre in mine dar va rog sa imi spuneti si mie ce pot face cu fisierele *.iso download-ate. Cum le pot transforma in fisiere uzuale pe care sa le pot deschide cu programe 'comune'?
Inca odata va rog nu dati cu pietre in mine. Va multumesc.
:worthy:
Hmm cred ca ar trebui sa dam  :cursing:

Dupa ce ca s-a mai discutat de zeci de ori si nu ai cautat pe site`ul sugerat de autorul topicului mai si faci cereri absurde  ;)

Anyway... Nero ImageDrive, PowerISO, Daemon Tools, Alcohol 120%, etc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate