Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare
 Router wireless ZTE ZXHN H3601P

Server local disponibil pe re5...

Vizualizare site-uri in cache

Toate site-urile PROTV down
 Obtinere gratuitati Legea 189/2000

La mulți ani @BlueKing-69!

suspectez un switch ca are probleme

Poate cineva sa imi indice de ce ...

Windows Server

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

cielo

cielo

Senior Member

• Grup: Senior Members
Deoarece am ajuns la concluzia ca administrarea statiilor local nu mai renteaza in firma unde lucrez, sunt pus in situatia de a folosi un controller de domeniu. Deoarece cunostintele mele in acest domeniu sunt restranse, am hotarat ca-mi trebuie un server de teste; zis si facut : am pus pe picioare un mic server, am instalat un Win2k3 Server Eval 180. Prima problema de care m-am lovit : cu ce ma sfatuiti sa incep documentarea in acest domeniu? Dati-mi va rog exemple de carti, de unde le pot cumpara, diferite tutoriale, link-uri si cam tot ce credeti voi ca v-au ajutat la inceput.

cielo

cielo

Senior Member

Nimeni cu ceva idei?

mufa

mufa

Porc misogin

• Grup: Super Moderators

View Postcielo, on May 13 2006, 22:13, said:

Nimeni cu ceva idei?
www.microsoft.com? :D

P.S. Promit să-mi întreb luni colegul care administrează servere windows şi să-ţi spun ce documentaţie mi-a recomandat. :D

Edited by mufă, 13 May 2006 - 21:20.

worm

worm

Senior Member

uite aici un inceput.

http://www.windowsne...s/Windows_2003/

mufa

mufa

Porc misogin

http://support.microsoft.com/ph/3198 ajută?

later edit: http://www.petri.co.il/books.htm

Edited by mufă, 14 May 2006 - 00:19.

cielo

cielo

Senior Member

Am gasit Sybex MCSE Windows Server 2003 Active Directory. Din pacate imi este un picut peste cunostintele mele. Daca are cineva idee de unde as putea gasi / cumpara ceva de genul Win2k3 Server Active Directory for Dummies :)

mufa

mufa

Porc misogin

De aici, poate? :)

sm0ker

sm0ker

Member

• Grup: Members
eu am invatat din helpul de la windows(la inceput)...daca ai ceva cunostinte de retea e f. simplu sa- pui pe picioare..
+ win 2k3 are si un wizard la instalare pt absolut tot felu de server..ad, pop3, file, print, etc...cand dai de greu intrebi si o sa incercam sa te ajutam...

texman

texman

New Member

• Grup: Members

View Postsm0ker, on May 16 2006, 22:14, said:

eu am invatat din helpul de la windows(la inceput)...daca ai ceva cunostinte de retea e f. simplu sa- pui pe picioare..
+ win 2k3 are si un wizard la instalare pt absolut tot felu de server..ad, pop3, file, print, etc...cand dai de greu intrebi si o sa incercam sa te ajutam...

Asa am facut si eu (F1). Mi se pare destul de stufos sa te poate scoate din probleme mici si medi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate