Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Scuba și snorkeling

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#1
VOINICU'

VOINICU'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.03.2006
Salutare,
Ce variante mai ieftinute stiti pentru la vara, unde se poate face scuba? M-ar interesa plaje mai retrase, golfulete cu apa limpede si stanci...Am fost anul trecut in Croatia si a fost super! Daca se poate, ceva in genul asta!

#2
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Ce inseamna "ieftin"?

Unde anume doreste sa te scufunzi (din formulare presupun ca in RO...)?

Si nu in ultimul rind, ce tip de brevet ai? Intreb pentru ca niste locuri faine faine ar exista ...

Daca vrei, da-mi detalii pe PM.

#3
VOINICU'

VOINICU'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.03.2006
In RO exclus. Un sejur de 7-8 zile cu un buget de 800-1000 E per familie (2 pers.)

#4
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
unde ai fost la scuba in Croatia ? M-ar interesa pentru vara asta. La cati bani te-a dus treaba asta ? Eu as vrea vreo 2 zile , sa vad cum e, pt ca nu am mai practicat asa ceva inainte.

#5
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003

View Postwhoop007ro, on May 11 2006, 10:41, said:

unde ai fost la scuba in Croatia ? M-ar interesa pentru vara asta. La cati bani te-a dus treaba asta ? Eu as vrea vreo 2 zile , sa vad cum e, pt ca nu am mai practicat asa ceva inainte.

Sintem un grup de scafandri care organizam in iunie o "iesire" in Croatia; NU sintem agentie de turism. Locurile intr-adevar frumoasa (dpdv scufundari) necesita minim brevet OWD insa iti poti face oricum o idee. Locatia ofera mult si pentru nescafandri (nu toti cei care merg acolo au treaba cu scufundari, a se citi sotii/prietene/etc.) si printre altele este unul din putinele locuri din Croatia care are si plaja cu nisip.

#6
VOINICU'

VOINICU'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.03.2006
Am avut 8 zile cazare in insula KRK, super mishto, intr-o statiune numita Malinska. Am rezervat doar cazarea din Romania, cu 20 E de caciula / zi, in niste vile marfa. A fost super...

#7
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
eu nu am facut scuba pana acum, insa as vrea sa ma apuc...cam cat costa cursul initial? (daca se poate, si cu detalii despre organizatori, durata etc). ceva ceva am vazut pe net, insa daca tot sunt pe aici oameni care au experienta in asa ceva, poate ma pot lumina mai bine.

multumesc.

#8
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Printre altele ma ocup si de asa ceva, insa nu sint convins ca pot sa postez aici informatii "comerciale" sa le zic astfel. Daca te intereseaza, poti da un semn pe PM.

Ca idee, in ceea ce priveste costul de cazare + mic dejun pentru 5 zile in Croatia este de 140 euro, ceea ce eu consider a fi superrezonabil.

Daca sint ceva doritori, o sa postez aici mai multe informatii.

#9
notka

notka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 10.11.2005
Ma intereseaza si pe mine scuba-diving. Anul trecut am fost in Croatia, dar nu am profitat de ocazie. Cu tubul nu m-am scufundat niciodata, asa ca ar trebui sa fac si un curs inainte. Anul asta merg in Spania, poate ma scufund pe acolo. Cat te-a costat distractia in Croatia?

#10
blackdragon

blackdragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.04.2005
Ceva poze nu ai ? :D ...

#11
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
@blackdragon: cui te adresezi?  :D

#12
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
@greuceanu: nu ma uita cu un reply la PM te rog....danke

#13
blackdragon

blackdragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.04.2005

View PostGreuceanu, on May 11 2006, 15:34, said:

@blackdragon: cui te adresezi?  :D
pai avand in vedere ca am impresia ca esti cel mai experimentat de pe aici in scuba ... tie :P

#14
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View PostDeathRipple, on May 11 2006, 10:52, said:

eu nu am facut scuba pana acum, insa as vrea sa ma apuc...cam cat costa cursul initial? (daca se poate, si cu detalii despre organizatori, durata etc). ceva ceva am vazut pe net, insa daca tot sunt pe aici oameni care au experienta in asa ceva, poate ma pot lumina mai bine.

multumesc.
Eu am dat cam 250$ pe cursuri și licența de open water diver. În asta a intrat un curs teoretic, 2 scufundări în piscină, 4 în mare din care una de relaxare și 3 pentru exersat diverse chestii (o zi în piscină și 2 pe mare), un examen teoretic și o probă practică.

#15
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
@DeathRipple: ai PM si scuze de intirziere.

@doritorii de poze din Croatia: aici.

@all: nu vreau sa va fac capul mare, DAR:

Inainte de a muri, faceti in asa fel incit sa imprumutati, sa furati, sa cumparati sau sa fabricati un aparat care sa va permita sa aruncati voi insiva o privire asupra acestei lumi noi. Cartile, acvariile si navele cu fundul de sticla au, in comparatie cu acest contact direct, valoarea unui stilp indicator in comparatie cu o calatorie. Ele sint tot atit de departe cit poate fi o bucata de margean uscat si plin de praf, impodobind talmes-balmesul unui salon, de nebanuitul si splendidul univers de viata si culoare ce exista, in chiar aceasta clipa si linga noi, pe planeta noastra comuna...

Willian Beebe, Sub marea tropicala


#16
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postmufă, on May 11 2006, 18:12, said:

Eu am dat cam 250$ pe cursuri și licența de open water diver. În asta a intrat un curs teoretic, 2 scufundări în piscină, 4 în mare din care una de relaxare și 3 pentru exersat diverse chestii (o zi în piscină și 2 pe mare), un examen teoretic și o probă practică.

duude :) ....refreshing....te astept la un pahar de vorba pe tema asta si adiacente ;)

#17
blackdragon

blackdragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.04.2005

View PostGreuceanu, on May 12 2006, 09:02, said:

@doritorii de poze din Croatia: aici.
Multumesc!

#18
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Cu placere!  :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate