Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Posibil spam ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#1
montaru

montaru

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.04.2006
Am primit acest mail :

Inclin sa cred ca cineva de pe aici mi-a trimis, deoarece mailul meu este nou nout si nu m-am mai inscris pe alte forumuri.

Gresesc, cumva ?


Pun aici body-ul mesajului in speranta ca poate il recunosc si alti useri Softpedia, pentru confirmare.



From: "LAURENTIU GALES" <[email protected]>  Add to Address BookAdd to Address Book  Add Mobile Alert
To: Send an Instant Message [email protected]
CC: Send an Instant Message [email protected], [email protected], Send an Instant Message ---------------------------------------------------------------------



Acest mesaj nu poate fi considerat SPAM deoarece contine toate datele de identificare ale expeditorului precum si instructiuni de dezabonare.
Societatea noastra se conformeaza dispozitiilor Legii 365/2002 privind comertul electronic si a hotararii de Guvern pentru aprobarea normelor metodologice de aplicare a Legii 365/2002 privind comertul electronic, capitolul privind comunicarile comerciale transmise prin posta electronica .
Daca acest mesaj a ajuns la dumneavoastra din eroare, va rugam sa ne anuntati pentru a remedia greseala.
Daca nu mai doriti sa primiti mesaje cu oferte si noutati din partea noastra, va
rugam trimiteti un raspuns cu mesajul "UNSUBSCRIBE".


#2
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Nu e nevoie sa le faci reclama ;) NU are nici o legatura una cu alta.

#3
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ma intreb de ce toate zecile de adrese incep cu bur   :rolleyes:

De trimis scrie acolo clar cine, nush ce firma din Otopeni.

Ca sa vedem daca a fost trimis prin softpedia, pune headerele complete ale mesajului.

Edited by don_dannielo, 09 May 2006 - 23:02.


#4
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postdon_dannielo, on May 10 2006, 00:01, said:

Ca sa vedem daca a fost trimis prin softpedia, pune headerele complete ale mesajului.

Terminati cu tampeniile. Nu a trimis nimeni nimic de la noi. Jeeez....  :worthy: Numai paranoici pe lumea asta  :w00t:

#5
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Am zis "prin softpedia", adica folosind linkul "Send an Email" de pe pagina lui montaru.

Desi daca ma gandesc si ma uit mai bine e imposibil, nu merge CC si nici nu are linkul  :)

Se pare ca vorba aia cu lupul si naravul e f. corecta.

Edited by don_dannielo, 09 May 2006 - 23:10.


#6
montaru

montaru

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.04.2006

View Postdon_dannielo, on May 10 2006, 00:01, said:

Ma intreb de ce toate zecile de adrese incep cu bur   :rolleyes:

De trimis scrie acolo clar cine, nush ce firma din Otopeni.

Ca sa vedem daca a fost trimis prin softpedia, pune headerele complete ale mesajului.


N-ai vazut chiar totul, incep cu bur, bus si but.

Headerele nu stiu sa le pun, dar e vorba de un server care incepe cu soft...

Nu vreau sa fac reclama, de aceea nu mai pun nimic.

Later edit,
Nu stiu ce lup si ce narav ai tu in cap.



PS
Eu intrebam nu daca cineva de pe Softpedia a trimis mailuri ci daca cineva de pe softpedia a dat mailurile userilor cuiva...

Asta e intrebarea.
Le-a luat singur ?
Cum a facut ?

#7
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postmontaru, on May 10 2006, 00:16, said:

Eu intrebam nu daca cineva de pe Softpedia a trimis mailuri ci daca cineva de pe softpedia a dat mailurile userilor cuiva...

Meriti banat pt intrebarea asta. Este EVIDENT ca nu "dam" mailurile CUIVA. E problema ta ca primesti spam si nu esti nici primul si nici singurul. Si mie imi vin ZECI de mesaje SPAM /zi pe adresa persoanala si sute pe adresele de lucru... ASTA E!

De aici si pana ala a banui pe toata lumea ca vinde adrese de mail e o cale atat de lunga...

#8
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
burvi pana la urma care este legatura cu softpedia si de ce trebuie sa stea topicul tau pe site&forum feedback? Ai cum demonstra legatura cu softpedia? De unde stii tu ca adresa ta de mail nu e pusa pe undeva iar un crawler a luat adresa ta de mail? Eu in locul lui monitox de mult iti dadeam ban ca meriti pe deplin..

#9
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
e paranoic cronic saracu'... doar conspiratii are-n minte...

#10
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
iti ziceam in gluma ca o dai in patologic cu minciunile dar vad ca lucrurile sunt mult mai serioase la mansarda ta acolo.

#11
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 19.10.2005

View Postgtk, on May 10 2006, 00:58, said:

e paranoic cronic saracu'... doar conspiratii are-n minte...
Stai sa vezi ce ravagii face pe Fun.. are un topic in care ne ia pe toti la rand si ne face in toate felurile.
Tipul e dus cu sorcova acum in mai...

#12
montaru

montaru

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.04.2006

View PostMonitox, on May 10 2006, 00:29, said:

Meriti banat pt intrebarea asta. Este EVIDENT ca nu "dam" mailurile CUIVA. E problema ta ca primesti spam si nu esti nici primul si nici singurul. Si mie imi vin ZECI de mesaje SPAM /zi pe adresa persoanala si sute pe adresele de lucru... ASTA E!

De aici si pana ala a banui pe toata lumea ca vinde adrese de mail e o cale atat de lunga...


Sigur ca merit banat, ma si mir ca n-ati facut-o pina acum, pentru ca razbate o teama din inversunarea cu care un admin si un supermoderator care jigneste au postat imediat...

Eu sint Burvi, l-am rugat pe Montaru sa isi dea acordul sa scriu de pe numele lui.
Nu o s-o fac pentru multa vreme, nu va ambalati.
Vreau doar sa stie si unii useri care se intreaba cine e Burvi...

Burvi a fost banat nu pentru ca e cum spuneti voi (nebun, sub nivel, psihopat, bolnav, paranoic, etc.) ci pentru ca a fost singurul user care a spus lucrurilor pe nume.
Eu am fost pe forum mult mai inainte de banarea mea, de care s-au bucurat unii nici macar stiind despre ce e vorba.

Eu am avut curajul sa ripostez impotriva oricarui abuz din partea moderatorilor, motiv pentru care am fost mai mult decit ingropat in mocirla.

Mai mult, eu n-am injurat si n-am jignit niciodata vreun user, in schimb si acum primesc jigniri din partea moderatorilor si a pupincuristilor...

Exemple sper ca nu vreti, sint aici de fata destule...

View Postendless, on May 10 2006, 08:51, said:

iti ziceam in gluma ca o dai in patologic cu minciunile dar vad ca lucrurile sunt mult mai serioase la mansarda ta acolo.

Eu n-am spus nimanui ca e nebun, nu m-am adresat nimanui in mod particular cu vreo jignire.
Cu toate astea sint banat.

De ce ?
Va spun eu de ce.
Pentru ca am pus degetul acolo unde doare.

Eu n-aveam nevoie de sustinere, cum fac unii pe aici, latrician, de exemplu, care nu numai ca latra permanent (de aici si numele) dar umple cu mizerie tot ce scrie, ca intr-o latrina (de aici si numele).


Spune Monitoxus " Meriti banat pentru intrebarea asta...".
De cind e interzis sa intrebi ?

Eu n-am afirmat niciodata ca ati vindut mailuri, sau alceva.
Doar am intrebat, daca si pentru acest lucru va speriati, atunci sint sigur ca ceva e putred in Danemarca, cum spunea un prieten al familiei mele...

Asa ati facut si cu Burvi, ati interpretat cum ati vrut voi tot ce spuneam eu, fara sa va intrebati daca asta am vrut sa spun.

PS
Mai e nevoie sa mentionez ca latrician minte dar il lasati doar pentru ca va place cum ma jigneste ??
Mai e nevoie sa spun ca ati sters userilor mai noi posturi mult mai putin offtopic, doar sa aveti si voi activitate ?

Mai mult, din ce in ce mai multi useri isi dau seama ce important eram eu, acum se aud glasuri ca le e dor de mine...
Si voi stiti asta, dar n-o sa recunoasteti niciodata.

Cit trafic am facut eu pentru Softpedia si citi useri au venit de la CG, numai eu si voi stim.

Astept sa inchideti threadul.

#13
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

View Postmontaru, on May 10 2006, 18:52, said:

Sigur ca merit banat

Eu n-am afirmat niciodata ca ati vindut mailuri, sau alceva.
Tu sigur esti Burvi? ^_^

#14
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 19.10.2005
Ok, am dat unignore acestui individ deoarece am primit un mesaj pe ym in care mi se spunea ca Burvi ma jigneste. Pe Fun am ales sa fac misto de el in mod indirect fara sa intru in amanunte care sa-l umileasca. Dar ceea ce scoate el in acest topic prin cerebelul ala tumefiat ma determina sa-i raspund.
Si nu voi face decat sa citez ce a zis acest individ jalnic de cand a revenit pe OLS prin intermediul clonei montaru ( lucru expres precizat in REGULAMENT ca fiind interzis) . Deci cam asta a zis "exuberantul" asta:
http://forum.softped...dpost&p=1485306
Mentionez ca limitarea lui de repetent pe viata il face sa numeasca forumistii OLS dupa cum ii vine la gura :
shobi = snobi
Maurice = Gaurice
patrician = latrician
si mai sunt dar acum nu am chef sa caut

Quote

"Gaurice,
Tu, ca si ceilalti care au cunoscut invataturile mele, puteti sa va dati seama de adevarul spuselor mele, anume faptul ca afirmatia mea conform careia nici un user nu poate trece pe linga ce spun eu, fara sa se poata abtine, desi pare de necrezut...
Revenind la intrebarea care se desprinde din ultimile posturi (cine este burvi) pot sa raspund ca burvi este singurul user care este simpatizat de toti userii normali (desigur, doar in gindul lor, fiindu-le teama sa afirme in mod public acest lucru).
http://forum.softped...dpost&p=1484631

Quote

Mai mult, acum cind m-ai cunoscut si ai simtit prin toti porii ca eu fac 10 ca tine sa paleasca, si nu pentru ca ma straduiesc ci pentru ca am o charisma la care tu nici macar nu visezi, incerci sa minimalizezi atentia pe care o atrag, desi nu doresc acest lucru, altfel reveneam la vechiul meu user, burvi2001.
...Cit despre forta mea: am un lucru sa-ti spun, pentru ca am observat ca esti deficitar la capitolul mituri...
Eu pot sa mai fac oricind sa izvoreasca o legenda, datorita talentelor mele
, eu pot sa te fac sa cumperi o teava ruginita la suprapretul uneia din aur (n-am spus eu asta)...
Nu ca ar fi ceva important in ce scrii, dar daca are legatura cu mine, pe unii intereseaza, de exemplu urmasii nostri.
Deci, mai baiete, din ce scrii tu despre tine , tu te crezi un mentor care ne transmite noua invataturi,  esti singurul user care este simpatizat de toti userii normali (desigur, doar in gindul lor, fiindu-le teama sa afirme in mod public acest lucru), ai o charisma la care nu indraznim sa visam, cit despre forta ta: tu poti sa mai faci oricind sa izvoreasca o legenda, datorita talentelor tale.

Zi tu in fata oamenilor astora obisnuiti, netalentati si abrupti, tu esti normal la dibla aia?
Crezi ca un om normal te poate baga in seama cat timp te crezi un mentor care scoate invataturi pe gunoiul ala de cap al tau, invataturi prin care vei ramane exemplu la urmasi?

Amice, exista medicamente pentru tulburari de personalitate, ia-le pana nu incepi sa ne impusti pe toti care circulam pe Softpedia fiindca suntem ignoranti si nu iti ascultam "invataturile". Trateaza-te pana nu e prea tarziu ... dupa ce iti revii mai vorbim.

Edited by patrician, 10 May 2006 - 20:23.


#15
montaru

montaru

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.04.2006
Stimabile,
Nu ma cred, eu chiar sint asa cum am spus.

Numai ca un mod normal ma intreba "cum adica ?"
Imi cerea argumente, etc. nu lua de-a gata orice... cu stop pe piept.

Spui de faptul ca te numesc latrician ?
Pai vezi ca nu te-ai pregatit ?
Eu am vrut sa spun cum e numele tau, dar din pacate pentru tine, am degetele mai groase si gresesc tastele...
Acum spune si tu ? nu sint simpatic ?

Deja vad zimbete pe fata multora care citesc aici si care gindesc (l-a facut Burvi, ca in zilele lui bune, de s-a apucat el sa citeze din clasici...).

Eu nu vreau sa intru in polemica cu tine, nu pentru ca esti sub nivelul meu (cum ai spune tu) ci pentru ca ar fi un prost exemplu din partea mea sa ma pun la mintea celor care ma jignesc...

Userii citesc ce scriu eu si ma apreciaza pentru ca fac exact ce te deranjeaza pe tine mai mult.

Cu alte cuvinte, pe linga diferentele evidente, mai sint citeva diferente intre noi, dar fiind o chestie de subtilitate fina, nu ti le spun, pentru ca o sa crezi ca te injur... sau mai stiu eu ce...

Asa ca te rog, nu incerca sa te pui de partea altora, ca n-au nevoie de avocati neplatiti.


PS
Observi ca nu jignesc, nu ?
Chiar daca te simti ca si cum te-as fi jignit...

#16
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,685
  • Înscris: 13.10.2003
Eu pariez pe Patrician !  :coolspeak:
Tine cineva pariul ?  :P

Edit : Propun totodata mutarea topicului  pe Fun Chat sau inchiderea lui . E deplasata prezenta sa  aici...

Edited by radumiki, 10 May 2006 - 20:55.


#17
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 19.10.2005

View Postmontaru, on May 10 2006, 21:40, said:

Stimabile,
Nu ma cred, eu chiar sint asa cum am spus.
Clar.

Montaru ( sau cum te-o mai chema ) , NU imi mai aminti nickul in nici un post de-al tau, nu imi poci nickul, nu te mai folosi de numele meu ca sa-ti propagi invataturile si eu iti promit ca nu o sa ma mai preocupe starea ta de sanatate. Eu acum dau iarasi ignore. DACA mai odata primesc mesaje pe ym care sa ma determine sa dau unignore, iti jur ca eu personal iti iau medicamente. Aduna adepti, propaga invataturi de Yoby Kanobi, fa-ti partid politic pe Softpedia , nu ma intereseaza , dar pe mine sa nu ma mai amintesti.

O zi buna si normala, mosule.  :peacefingers:

Edited by patrician, 10 May 2006 - 20:57.


#18
montaru

montaru

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.04.2006
Eu am de spus un singur lucru :

Pe linga obiceiul tau de a edita ORICE post al tau, dat fiind numarul enorm de greseli grave de ortografie, de ce nu ai observat exact ce e mai rusinos ?

" DACA mai odata..."...
Ce inseamna asta ?


Cit despre "o zi buna mosule"... te-as intreba - Care zi ? ca e noapte...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate