Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Antivirus/antispam domeniu

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Nic

Nic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 14.01.2004
Firma noastra foloseste un domeniu pentru a primi mail-urile pe server, care este momentan un 2000 Server SBS dar vreau sa trec la 2003 SBS Standard.
M-am hotarat sa mut softurile de securitate de pe serverul vechi pe cel nou, dar se pare ca Symantec AVF (antivirus filtering) nu mai functioneaza si pe 2003. NAV corporate merge si pe 2003.

Ce solutii am gasit eu:

- Symantec Mail Security - scump, 30 EUR + 36EUR/user x 50useri
- www.cleanmail.(com) - nu stiu exact care sunt preturile, dar ma intereseaza cat de eficient este acest tip de filtrare
- alte softuri

Cu toate cele spuse, am nevoie si eu de o recomandare din partea voastra cu privire la problema aceasta.

#2
adispy

adispy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 07.09.2006
ai incercat Kaspersky Internet Security care este mult mai bun decat Symantec (parerea mea)! Poti sa alegi pachete separate daca nu ai nevoie de firewall. Oricum iti trebuie un firewall professional si recomandarea mea pentru firewall este Linux.

#3
cristian.ceobanu

cristian.ceobanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 05.06.2007
Sau solutii hardware gen Fortigate, http://www.fortinet.ro

#4
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Apropos de solutii hardware de antivirus/antispam pentru mail server-e : s-a jucat cineva cu Barracuda sa-mi poata da mai multe informatii despre cum se comporta, cat de complicata este implementarea, administrarea etc?

#5
ingineru77

ingineru77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.06.2007
Gfi Mail Security.

#6
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Eu folosesc fortigate la firma. E bun, dar nu poti sa stai chiar linistit fara antivirus pe statii sau server. Mai scapa la dansul cate un virus, dar 80% ii opreste.
Tot asa am si conturile de mail in firma, folosesc bitdefender (linux) au si varianta pentru windows. La partea de server de mail se descurca bine, la capitolul statii l-am schimbat cu nod32.

#7
Ditzah

Ditzah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 02.01.2007
Eu folosesc McAfee Enterprise. Kicks ass.
Cel putin mie imi place -- consuma relativ putine resurse, nu ma bate la cap cu chestii de genu' "esti sigur ca vrei sa permiti ...? esti sigur? sigur-sigur?" etc... si pana acum n-am patit-o, dupa un an.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate