Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare brand cheie dinamomet...

Divorț la notar

Vechime vs km reali

Android 12 : "Yahoo Mail s-a ...
 Bloc Favorit cu RS2

Ce extractor audio (analogic) pen...

Cine suporta cheltuielile de jude...

Apartament Grecia - Kavala
 obtinere venituri PFA / PFI in ti...

Recomandare Volvo

Diferenta suprafata teren

Plafonare preturi energie
 Vanzari foto - CIPA 2023

Recomandare perdele sau draperii ...

Invertor Victron Easysolar-II 48/...

"Militarizarea" Antifraudei

adaptor de la Dvi la Vga

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

mike22

mike22

Member

• Grup: Members
am luat 5 pc-uri sh de la citgrup timisoara si 2 dintre ele au placa video agp numai cu iesire DVI. imi trebuie un adaptor care sa imi permita conectarea mufei VGA la monitor. Deci unde pot gasi un asemenea adaptor (stiu ca exista), daca ase poate si recomandari pt. zona C-ta ?

Looks like this I belive http://www.villagetr...dvi-to-vga.html

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators
Nu exista. Modelul care il vezi, e identic cu cel livrat de obicei la placile video ptr al doilea monitor. La mufa de pe linkul dat de tine se vad in dreapta 4 pini care arata altfel decat restul. Pe acolo iese din placa video semnalul ptr mufa VGA. Deci practic nu e un adaptor DVI-VGA ci doar preia semnalul VGA din conectorul DVI. Problema apare daca placa da acel semnal sau nu, ptr ca exista si care nu dau. Si atunci nu rezolvi nimic.

Din pacate un astfel de adaptor nu am vazut in comert decat livrat impreuna cu placile video care suporta acest tip de conexiune.

Zamo

Zamo

Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

• Grup: Senior Members

View Postmike22, on May 9 2006, 00:44, said:

am luat 5 pc-uri sh de la citgrup timisoara si 2 dintre ele au placa video agp numai cu iesire DVI. imi trebuie un adaptor care sa imi permita conectarea mufei VGA la monitor. Deci unde pot gasi un asemenea adaptor (stiu ca exista), daca ase poate si recomandari pt. zona C-ta ?

Looks like this I belive http://www.villagetr...dvi-to-vga.html
Ar fi bine sa ne spui si tipurile placilor video pentru care cautzi adaptor...

Edited by Zamolxel, 20 May 2006 - 11:23.

DeeJay

DeeJay

Senior Member

• Grup: Senior Members
Matrox G450-32 LP DVI are numai iesire DVI, si are si cei 4 pini pt. rgb

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators
Cred ca cel mai bine ar fi sa vada in specificatii daca e DVI-I sau DVI-D. Asta daca nu cumva s-a rezolvat, ca a trecut ceva timp...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate