Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

pb. cu sincronizare sunet dupa codif. divx

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
salutare!
ma chinui de ceva timp sa codific niste mpg-uri in divx si am o problema care se repeta indiferent de setarile pe care le folosesc (am folosit codec divx 4, divx 5, xvid, etc.) - daca derulez in film, se pierde sincronizarea cu sunetul si nu-si mai revine...
am folosit virtual dub-ul 1.5.3, dar sunt deschis la orice sugestii...

#2
Luke

Luke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.12.2002
Daca att cand derulezi nu se desincronizeaza si cand derulezi o ia in balarii inseamna ca tre sa te gandesti la un upgrade de proc. Vezi in setarile lui divx da-i pe viteza nu pe calitate la play. Vezi ce player foloseshti. Cu bsplayer mere cel mai bine pe compuri "slabe".

#3
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Athlon XP 1700+ cu 526MB RAM, eu zic ca-i indeajuns pentru codificat un divx amarat, nu? :) Am incercat cu Windows Media Player Classic, BSPlayer, Media Player 9, etc. :( tot asa imi face figuri... Pana la urma, care codec divx e cel mai recomandat? 3.11, 4, 5, xvid-ul?

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Daca nu faci munca de codare, nu ai nevoie teoretic de codecurile divx.
Ai nevoie de filtrele directshow + bsplayer (de recomandat)

ffdShow (search pe softnews site) + codec xvid

Mergi in ffdshow si debifeaza xvid.
Dezinstaleaza orice codex xvid mai ai

Instaleaza decoderul (only)
http://nic.dnsalias.com/XviD-Dec.exe

#5
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Cred ca mpg-urile tale sunt mpeg1, nu?

Asa pe scurt: incearca sa salvezi wav-ul separat si apoi sa il transformi in mp3 cu BeSweet (e pe sn parca). In virtualdub codezi numai partea video. Apoi le recombini in virtualdub.

Totusi as recomanda virtualdubmod (e si asta pe sn). Audio este in stream > stream list si acolo poti face demux, save wav sau add audio. Proprietatile sunt cu click dreapta pe sursa respectiva. Incearca sa te obisniuesti cu virtualdubmod pentru ca e mai complex decat virtualdub.

enjoy,

Mtz

#6
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002

Quote

Originally posted by Mtz
.... Incearca sa te obisniuesti cu virtualdubmod pentru ca e mai complex decat virtualdubmod.  

enjoy,

Mtz

Asa o fi, pot eu sa te contrazic ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate