Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Cum vad userii viitoarele oferte BOOM ?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003

View PostLR, on May 7 2006, 16:39, said:

Sa fim seriosi... Receptorul ala nu merita nici 25€ cu bani jos ! Spre exemplu SKY Italia da receptoare Pace la 25€ si nici nu mai are rost sa facem o comparatie intre Coship si Pace in materie de receptoare ;).
Pret exagerat chiar si daca este Gilbertini. Nu uita ca pe AMOS 2 este semnal suficient pt. orice gunoi de antena de tabla de 60cm si LNB de 0.5dB care nu costa impreuna nici 15€ cu tot cu TVA.
Cred ca este exagerat ! Ar trebui sa dea receiverul gratis in custodie daca vreau sa stranga si ei ceva abonati.

Mi-ai luat vorba din gura ...

#20
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postkingblana, on May 7 2006, 22:01, said:


Cu 180 de euroi fără TVA nu vor face mulți purici. Așa cum n-a făcut Focus Sat.
Cu 3.000.000 ROL fără TVA poate mai merge și cu câteva canale în plus (apariția TP 4 e necesară...ca aerul :w00t: )...
   Vor asculta și părerile noastre?

#21
gepeto

gepeto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,069
  • Înscris: 19.08.2003

View PostBeavix, on May 7 2006, 19:23, said:

Fiindca imi mai bag si eu nasul pe forumurile mentionate de tine, cred ca userii pe care i-ai luat in calcul sunt, in marea majoritate:
- posesori de una sau mai multe antene;
- posesori de unul sau mai multe receptoare satelit, Dreambox sau cum s-or mai fi chemand;
- internauti pasionati.
Cu alte cuvinte "esantionul" nu este deloc reprezentativ, pentru ca pe forumuri stau in special cei care-s interesati sau foarte interesati de acest domeniu. Evident ca ei stramba din nas la mai tot ce ofera BoomTV.

Sa-mi spun si eu parerea:
- Nu am antena satelit, nu ma pricep la asa ceva, asa ca e OK sa vina cu sculele lor si sa le monteze astfel incat sa nu am probleme.
- Pretul kit-ului nu mi se pare enorm. Desigur, cu cat e mai ieftin cu atat mai bine, de aceea mai astept un picut, sa vad cum evolueaza treaba.
- Ma intereseaza ca receptorul ala sa functioneze impecabil pe BoomTV, nu ma intereseaza alte canale FTA etc.
- Preturile la pachetele de programe sunt OK.
- Preturile la PPV sunt OK. PPV-ul are rolul sau, nu toata lumea stie ce-i ala un torrent, DivX...  :naughty: In plus, e mai comod decat sa merg sa inchiriez un DVD. Problema e ca acum filmele alea par a fi slabute, asta-i nasol.
- Alta chestie nasoala este lipsa unor programe bune din grila, se stie care sunt.

In concluzie, eu as vrea ca BoomTV sa bage si acele programe bune care lipsesc, sa puna niste filme adevarate la PPV si eventual sa mai micsoreze pretul kit-ului.


Pertinente parerile tale, dar...pentru ca mai exista un dar....

Userii de care vorbesti sunt crema!! Asta inseamna ca ei stiu ce e bine si ce nu...Sunt profesionisti!! Si ca sa-ti dau un exemplu: cine are curajul sa cumpere o masin SH fara un mecanic?? Mecanicul stie unde sa se uite, stie unde se vad viciile ascunse si STIE pretul corect al masinii...Asta e rolul userilor de care vorbesti tu...Daca ei nu ar fi, cei care citesc aceste randuri ar putea fi pacaliti si, dupa ce au dat o caruta de bani, ajung sa le para rau de greseala comisa...
Faptul ca noi mentinem o presiune constanta asupra DTH-urilor nu poate fi decat benefic pentru clienti...Noi fortam DTH-urile sa-si schimbe atitudinea fata de client, sa fie mai receptive la dorintele lor...Exemple: preturile la Focus, noul receptor la Digi, comasarea pachetelor baza la Focus s.a.m.d.


Acum in legatura cu concluziile tale:

1.  "- Nu am antena satelit, nu ma pricep la asa ceva, asa ca e OK sa vina cu sculele lor si sa le monteze astfel incat sa nu am probleme." = de acord cu tine. Normal sa ti se monteze tot echipamentul si sa ti se dea garantie.

2. "- Pretul kit-ului nu mi se pare enorm. Desigur, cu cat e mai ieftin cu atat mai bine, de aceea mai astept un picut, sa vad cum evolueaza treaba." = Recunosti ca esti neofit...asa ca aici trebuie sa taci...Nu cunosti preturile, dar cumperi un Logan la pret de Audi?? Aici trebuie sa asculti sfaturile celor in masura sa le dea. Asculta-i pe cei ce stiu si stiu ca stiu!!

3. "- Ma intereseaza ca receptorul ala sa functioneze impecabil pe BoomTV, nu ma intereseaza alte canale FTA etc." - problema ta daca vrei sa dai 3-4 milioane pe un receptor care este mai mult decat slab iar in Occident e de 2-3 ori mai ieftin...Problema care se pune este cea a bisnitarilor care l-au cumparat cu 30 Euro si il vand cu 100 Euro  :naughty:  Cine nu stie este pacalit...cine stie... :cursing:

4. "- Preturile la pachetele de programe sunt OK." = Glumesti?? Adica iti spun: baza costa x Euro, news costa y euro, dar voi fraierilor nu le puteti avea decat daca ne platiti MINIM 9 euro +TVA...Atunci, daca nu vom putea, in veci, sa le avem decat gratis :lol:(daca dam 9 euro...) de ce au mai spus pretul?? Nu seamana a bataie de joc???

5. "- Preturile la PPV sunt OK. PPV-ul are rolul sau, nu toata lumea stie ce-i ala un torrent, DivX...  :naughty: In plus, e mai comod decat sa merg sa inchiriez un DVD. Problema e ca acum filmele alea par a fi slabute, asta-i nasol." = De acord cu tine ;)

6. "- Alta chestie nasoala este lipsa unor programe bune din grila, se stie care sunt." = Te contrazic...au programele proprii, lucru bun...nu strica si altele, dar intra pe piata cu canale proprii de filme...E un pas inainte...

#22
dan_gabi

dan_gabi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 21.05.2006

View Postmegafanro, on May 7 2006, 17:39, said:

corect...rămânem numai cu visul...
Cine ascultă <<poporul>> în RO? Nimeni!!! În U.E., <<poporul>> este ascultat, adică, clientul e stăpânul...la noi invers și vorba lui jiji : <<Care e problema?>>Însă trebuie încurajat acest thread, pentru că nu se știe...de unde apare <<>iepurașul>. Vă rog, să continuați cu propunerile voastre.


am si eu o intrebare. exista printre astia cu televiziunile digitale canale transmise in format 16:9??????????????????????

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate