Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Antivirus Free

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#37
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
recomand Avira antivir personal, FREE

#38
cimmy

cimmy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.07.2008
Can anyone to tell me where to download Kaspersky 7.0 with crack.

Thanks.

#39
Al99

Al99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.05.2008
Ce ziceti de trustport?Am primit un trojan criptor de pe un site.Cu ce antivirus credeti ca il pot scoate?Kav 7.0  :nonobad: nu gasete virusi.

#40
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Hmm, bine ca ati mai postat si pe topicul asta de l-ati scos la lumina. La vremea lui nu exista aria de Antivirus & Security. Acum exista si se muta acolo.

#41
Al99

Al99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.05.2008
Sunt antivirusi buni si antivirusi rai.Cate o data mai primesti si virusi daca nu e protejat computerul.Imi vine sa dau in judecata pc-cillinul.Mio adus antivirusul de 2007 numa belele.Lasa virusi sa intre.Ii cel mai rau antivirus.Nu merita sa-l instalezi :nonobad: .Cine ma asculta nu va regreta. :nonobad:

#42
Al99

Al99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.05.2008
Am rausit sa devirusez cu Avira.Virusul era ceva fisier de un program.

#43
exxdmo

exxdmo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.07.2008
thanksssss Lucrian......
________________
multimedia podium garden fountain

Edited by exxdmo, 27 July 2008 - 16:20.


#44
gogutare

gogutare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.06.2008
mie avg-ul imi face probleme cu majoritatea crack-urilor de programe! Mi le vede pe toate Trojan!
a inceput sa ma enerveze chestia asta! ii dau ignore si degeaba!

#45
Paullik

Paullik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 05.07.2008

View Postgogutare, on Aug 4 2008, 22:41, said:

mie avg-ul imi face probleme cu majoritatea crack-urilor de programe! Mi le vede pe toate Trojan!
a inceput sa ma enerveze chestia asta! ii dau ignore si degeaba!
SOFTPEDIA NU INCURAJEAZA PIRATERIA!!! E si normal sa ti le vada asa pt. ca aia sunt! :P

Edited by Paullik, 04 August 2008 - 21:52.


#46
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postgogutare, on Aug 4 2008, 22:41, said:

mie avg-ul imi face probleme cu majoritatea crack-urilor de programe! Mi le vede pe toate Trojan!
a inceput sa ma enerveze chestia asta! ii dau ignore si degeaba!
Ruleaza-le prietene pe toate, viruseaza-te si apoi cheama si Politia la tine acasa sa-ti verifice licentele. ;)
Cand o sa ai programe cumparate sau gratuite nu o sa te mai streseze nici AVG.

#47
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
eu am renuntat la Avira, a ratat niste virusi destul de banali.

#48
Pokemon

Pokemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.06.2005

View PostCap-shoot, on Aug 4 2008, 23:51, said:

eu am renuntat la Avira, a ratat niste virusi destul de banali.
Si cine e fericitul antivirus care a gasit ce ratase Avira?

#49
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

mie avg-ul imi face probleme cu majoritatea crack-urilor de programe! Mi le vede pe toate Trojan!
a inceput sa ma enerveze chestia asta! ii dau ignore si degeaba!

Daca mai vorbesti de crack-uri sa vezi ce te "ignoram" noi pe-aici. Nici n-o sa mai poti posta de atata ignorare...
Ia pune mana si citeste REGULAMENTUL forumului, ca asta trebuia sa o faci inainte de a te inscrie.

#50
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View PostCap-shoot, on Aug 4 2008, 23:51, said:

eu am renuntat la Avira, a ratat niste virusi destul de banali.
Acest topic este despre antivirusi free. Banuiesc ca si tu ai vorbit tot de Avira free. Daca este asa e logic sa rateze virusii din categoria spyware\adware deoarece versiunea free nu-i detecteaza, ci doar cea Premium.

Totusi ce intelegi tu prin banal ?
Bineinteles nici un antivirus nu e perfect si va rata virusi, important e daca Pc-ul tau e functional si nu ti se fura date din el... totusi poti sa-i tirmiti la analiza aici: http://www.avira.com...ious_files.html. Sunt adaugati rapid. :)

#51
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006

View Postpykko, on Aug 5 2008, 12:25, said:

Acest topic este despre antivirusi free. Banuiesc ca si tu ai vorbit tot de Avira free. Daca este asa e logic sa rateze virusii din categoria spyware\adware deoarece versiunea free nu-i detecteaza, ci doar cea Premium.

Totusi ce intelegi tu prin banal ?
Bineinteles nici un antivirus nu e perfect si va rata virusi, important e daca Pc-ul tau e functional si nu ti se fura date din el... totusi poti sa-i tirmiti la analiza aici: http://www.avira.com...ious_files.html. Sunt adaugati rapid. :)



  nu a gasit niste jeefo... dupa mine trojenii astia trebuiesc descoperiti si de cel mai penal antivirus, ei bine... nenea avira na gasit...   mi-am dat seama vazand ca este o poza cu extensia .jpeg.exe... avira nu zicea nimic, am bagat bitdefender online si mia gasit in 231 de virusi... acum folosesc Avast +comodo 3.

#52
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostCap-shoot, on Aug 11 2008, 17:44, said:

nu a gasit niste jeefo... dupa mine trojenii astia trebuiesc descoperiti si de cel mai penal antivirus, ei bine... nenea Avira na gasit...   mi-am dat seama vazand ca este o poza cu extensia .jpeg.exe... avira nu zicea nimic, am bagat bitdefender online si mia gasit in 231 de virusi... acum folosesc Avast +comodo 3.

Ce versiune de Avira ? Premium sau Free (Personal)?
Aveai motorul heuristic setat pe Hight?
Aveai bifata optiunea (nu e bifata default nici la Premium , nici la Personal) :

Extended threat categories :

Dialer (DIALER)
Games (GAMES)
Jokes (JOKES)
Security Privacy Risk (SPR)
Backdoor Clients (BDC)
Adware/Spyware (ADSPY)
Unusual runtime packers (PCK)
Double Extension Files (HEUR-DBLEXT)
Phishing
Application (APPL)

Pentru Guard si Scanner, e bine sa folosesti optiunea : Use smart extensions

If this option is enabled, the selection of the files scanned for viruses or unwanted programs is automatically chosen by Avira AntiVir Premium. This means that Avira AntiVir Premium decides respective of their content, whether the files are scanned or not. This procedure is somewhat slower than Use file extension list, but more secure, since not only on the basis of the file extension is scanned.

Setarile astea sunt foarte necesare mai ales pentru versiunea free - Personal .

#53
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View PostCap-shoot, on Aug 11 2008, 17:44, said:

nu a gasit niste jeefo... dupa mine trojenii astia trebuiesc descoperiti si de cel mai penal antivirus, ei bine... nenea Avira na gasit...   mi-am dat seama vazand ca este o poza cu extensia .jpeg.exe... avira nu zicea nimic, am bagat bitdefender online si mia gasit in 231 de virusi... acum folosesc Avast +comodo 3.
Orice virus trebuie trimis la analiza aici: http://www.avira.com...ious_files.html

#54
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008

View PostPaullik, on Aug 4 2008, 22:52, said:

SOFTPEDIA NU INCURAJEAZA PIRATERIA!!! E si normal sa ti le vada asa pt. ca aia sunt! :P

Nu sunt trojeni, sunt simple patchere, asa ca putem vorbi de false-positive.

"In the context of computing and software, a Trojan horse, also known as a trojan, is malware that appears to perform a desirable function but in fact performs undisclosed malicious functions. Therefore, a computer worm or virus may be a Trojan horse. The term is derived from the classical story of the Trojan Horse."
, acum depinde si de unde luam aceste crack-uri  :D Nu, nu incurajez pirateria, insa am dorit sa lamuresc aceasta problema.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate