Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Antivirus Free

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#19
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

Un antivirus serios cu un inalt nivel de securitate este Avast! Home Edition.
[ http://avast.com/eng/images/web_26.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://avast.com/eng/images/web_27.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://avast.com/eng/images/award-cnet-download-com-5-star-rating.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://avast.com/eng/images/micerf.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://avast.com/eng/images/scawards2006winner_small.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://avast.com/eng/images/icsa-small.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]    [ http://avast.com/eng/images/vb100dec6.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

100% Virus Bulletin award

December 12, 2006 - In the latest Virus Bulletin tests (December 2006, Windows XP x64 platform)
avast! 4 Pro again detected all ItW viruses (i.e. viruses known to be 'in the wild') and was given another VB100% award!



[ http://avast.com/eng/images/award-softpedia-editor-excellent.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]avast! Home Edition 4.7.871 - Softpedia Editors review it as EXCELLENT.The Softpedia portal has published an avast! Home review. You may read the third party review of avast! Home Edition on the Softpedia pages

[ http://avast.com/eng/images/award-denmark-pc-world-bedst-i-test-2006.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Denmark PC World Denmark PC World awarded avast! 4.7 Home. You can find more information in Denmark PC World (in Danish)


Edited by daniel_85, 04 February 2007 - 00:47.


#20
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Eu folosesc de ceva vreme Avast si in afara de faptul ca e foarte economicos ca resurse folosite,face treaba buna,cel putin pana acum.

#21
Asius

Asius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2007
Incearca nod32 am incercat multi antivirus si nod e cel mai bun apoi Avast,bitdefender,kas si norton,avast e gratis dar daca stii unde sa cauti poate gasesti crack la nod32.Si ca firewall AVG,am incercat si zone alarm dar nu mia gasti tot ce mai gasit avg si iam folosit in paralel ca sa vad ce pot face sau sygate dar faza e ca nu se mai produce.

#22
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Ca antivirus gratis recomand Avira.Am inteles ca Avastul nu prea detecteaza anumiti virusi pe care nod32 si kaspersky ii vede,chiar daca are de la softpedia 5 stars.

#23
mihaidenis

mihaidenis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 02.04.2005
Eu folosesc Avira de 1/2 ani si merge excelent pe laptop (consuma resurse putine) de aceea il recomand cu caldura.
M-au convins niste nemti care il foloseau (ca e facut de ei si e moca) unii il foloseau si la servici desi nu e licentiat ptr asa ceva.
Oricum la ei a luat premii multe:http://www.free-av.com/

#24
Al99

Al99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.05.2008
Eu tot caut pe internet Gladiator AntiVirus download,dar nu gasesc nimic :mellow: .Ce AntiVirusi mai sunt buni si gratuiti?Am incercat Avastul si ii  :coolspeak: .Acum nu mai stiu de unde l-am luat.Am incercat si pe Pc-cillin,ii cool dar ii gratuit numai 30 de zile.Am incercat si Panda.Eu zic ca ii cel mai bun de la alea gartuite.

#25
tavi----

tavi----

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 31.01.2008

View PostAl99, on May 22 2008, 13:50, said:

Eu tot caut pe internet Gladiator AntiVirus download,dar nu gasesc nimic :mellow: .Ce AntiVirusi mai sunt buni si gratuiti?Am incercat Avastul si ii  :coolspeak: .Acum nu mai stiu de unde l-am luat.Am incercat si pe Pc-cillin,ii cool dar ii gratuit numai 30 de zile.Am incercat si Panda.Eu zic ca ii cel mai bun de la alea gartuite.
avira e cel mai bun momentan

#26
Al99

Al99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.05.2008
alexalescu
Acum am gasit!Acum folosesc pe Norton 2007 si merge f. bine doar nu-i gratuit <_< .Hai ca recomand si eu niste AntiVirusi.
Norton AntiVirus 2007
Zone Alarm
Kaspersky7.0
AVG
Avira
Avast!

Si altii.
Al doilea si ultimii 3 sunt asa cam cum doreste doreste alexalescu :o

#27
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
1.Avira AntiVir Personal - FREE Antivirus

2.AVG Anti-Virus Free Edition

3.avast! 4 Home

4.Comodo Antivirus

5.Bitdefender 10 Free Edition

6.ClamWin Free Antivirus

etc.

Cele mai bune: Avira , avast! si AVG (in aceasta ordine :P).  

Attached File  personal_free_v8.png   41.32K   84 downloads Attached File  simple_01.gif   50.71K   73 downloads Attached File  avg_free1.png   37.12K   77 downloads

@Al99

Panda nu gratuit ^_^ .

Edited by antinVidia, 25 May 2008 - 14:38.


#28
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006

View PostantinVidia, on May 25 2008, 15:37, said:


Pe langa astia ar mai fi: PC Tools Antivirus Free, MoonSecure AV Free (foloseste motorul clamav).

Edited by MadMike.Mitza, 28 May 2008 - 14:17.


#29
tavi----

tavi----

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 31.01.2008

View PostMadMike.Mitza, on May 28 2008, 15:17, said:

Pe langa astia ar mai fi: PC Tools Antivirus Free, MoonSecure AV Free (foloseste motorul clamav).
mie moon security ala nu mai stiu ce alt produs software mi la gasit ca treat da ma rog...


View Postsarmiro, on May 20 2003, 22:07, said:

Am si eu o intrebare. De ce este preferat Antivir Personal lui AVG free Edition.
Eu m-am folosit de ambii insa am preferat AVG. In primul rand suporta resume la up-date (pe dial-up asta conteaza) apoi fisierele de up-date sunt salvate intr-un director separat astfel incat la o reinstalare a sistemului antivirusul poate fi adus usor cu semnaturile la zi (se copiaza fisierele de up-date in directorul respectiv). Pe langa asta pare a fi destul de rapid. Spre exemplu in cazul unui fisier infectat NAV (il am si pe asta insa nu l-am lasat si cu modul de monitorizare) nu apuca sa scaneze respectivul fisier pt ca in momentul in care incerca sa-l acceseze modulul de la AVG era primul si nu-i mai dadea voie.
Intreb pt ca am vazut ca este preferat Antivir Personal ... (asta la un up-date descarca cam 3,4 mb tot atat cat are si kitul pt intreg antivirusul). Se poate face o clasificare intre cei 2?
le-am folosit pe amandoua si avg si Avira chiar recent ...am ramas la avira ... nu stiu de ce dar avg mise pare cu o grafica de parca ar fi un joc... prea complicata ... l-am deszintalat si din cauza ca, cel putin asat vede web guard de la avg incetineste browsingul ...cu mult cel putin la mine
avira nare web guard la versiunea free :clapping: dar merge brosingul mai repede si pentru web guard folosesc alte produse firewall

#30
Hunterxxl

Hunterxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 02.03.2008

View Posttavi----, on May 29 2008, 18:19, said:

mie moon security ala nu mai stiu ce alt produs software mi la gasit ca treat da ma rog...



le-am folosit pe amandoua si AVG si Avira chiar recent ...am ramas la avira ... nu stiu de ce dar avg mise pare cu o grafica de parca ar fi un joc... prea complicata ... l-am deszintalat si din cauza ca, cel putin asat vede web guard de la avg incetineste browsingul ...cu mult cel putin la mine
avira nare web guard la versiunea free :clapping: dar merge brosingul mai repede si pentru web guard folosesc alte produse firewall
Cred ca sarmiro a aflat raspunsu la intrebarea lui in 5 ani! ;)

#31
tavi----

tavi----

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 31.01.2008

View PostHunterxxl, on May 29 2008, 18:23, said:

Cred ca sarmiro a aflat raspunsu la intrebarea lui in 5 ani! ;)
ah... what? ...i didn;t observe that ...sorry ...

#32
Al99

Al99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.05.2008
Bine,ma-ti lamurit!Mi-am pus Kaspersky-ul si merge bine!
Multumesc oricum ca mati ajutat.

Edited by queensoft, 07 June 2008 - 10:04.


#33
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostAl99, on Jun 7 2008, 10:57, said:

Bine,ma-ti lamurit!Mi-am pus Kaspersky-ul si merge bine!
Multumesc oricum ca mati ajutat.


:lol: LOL! De la antivirus free ai ajuns la Kaspersky , care numai free nu e :roflmaofast:.

#34
alexandrudicu

alexandrudicu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 06.04.2006
E free 30 de zile cat tine trial-ul, se pune si asta.  :P

#35
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postalexandrudicu, on Jun 11 2008, 00:16, said:

E free 30 de zile cat tine trial-ul, se pune si asta.  :P

Atunci toate sunt free cat timp functioneaza.

#36
ionutz-andrei

ionutz-andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 10.06.2008

View PostAl99, on May 22 2008, 13:50, said:

Eu tot caut pe internet Gladiator AntiVirus download,dar nu gasesc nimic :mellow: .Ce AntiVirusi mai sunt buni si gratuiti?Am incercat Avastul si ii  :coolspeak: .Acum nu mai stiu de unde l-am luat.Am incercat si pe Pc-cillin,ii cool dar ii gratuit numai 30 de zile.Am incercat si Panda.Eu zic ca ii cel mai bun de la alea gartuite.
avastu ala home edition il iei de pe situ de la Avast si e si in limba romana....dak vrei si key... te inregistrezi si iti dau ei unul valabil pt un an...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate