Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

pixeli morti

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
rio

rio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 18.03.2005
- chestia cu pixelii , in  afara de cei care sunt verzi in mijlocul ecranului este mai mult psihologica decat sa deranjeze okiul , dimensiunea unui punct fiind extrem de mica , iar in utilizarea de zi cu zi chiar nu prea ai cum sa-i observi .
- Ideea e ca majoritatea percep un monitor cu un pixel mort ca fiind un produs defect , si atunci cum sa cumperi un produs care din start este defect ? Dar se uita ca daca monitrul ar fi garantat la 0 pixeli ar costa in medie cu 1 milion in plus , vezi monitoarele Philips care sunt cu perfect panel si care sunt cam scumpe la aceleasi performante

#20
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
tulu, nu te stresa prea mult cu pixelul ala, intr-adevar se vede dar e prea mare ecranul ca sa nu uiti de el.

o sa te deranjeze doar cand cumperi monitorul ca nu ai luat unul perfect, dar in rest nu e nici o problema. eu nici nu-l mai observ decat daca il caut.

#21
tulu

tulu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.06.2006
ms mult pt sfat..........

#22
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Eu l-am dus de 2 ori la service, si mi l-au schimbat de 2 ori.... ca sa scape de gura mea :D  acum sunt multumit : monitor ieftin si intamplator nici un pixel mort. E adevarat ca nu deranjau foarte mult, totusi in perioada in care ma jucam erau destul de neplacuti. In special pe negru se vedeau, si da am amici obsedati de pixeli morti si ma faceam de ras cu monitorul inainte :coolspeak:.

#23
tulu

tulu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.06.2006

View Postrvic77, on Jun 15 2006, 15:09, said:

Eu l-am dus de 2 ori la service, si mi l-au schimbat de 2 ori.... ca sa scape de gura mea :D  acum sunt multumit : monitor ieftin si intamplator nici un pixel mort. E adevarat ca nu deranjau foarte mult, totusi in perioada in care ma jucam erau destul de neplacuti. In special pe negru se vedeau, si da am amici obsedati de pixeli morti si ma faceam de ras cu monitorul inainte :coolspeak:.

dar ce fel de tip de monitor ai??? cam cati pixeli morti aveai cand l ai schimbat (de curiozitate)??? :lol:

#24
tulu

tulu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.06.2006

View Postdragos_avram, on May 2 2006, 12:50, said:

Gresit.
Exista pixeli morti carora nu le poti decat pune cruce, si exista pixeli blocati, pe care ii poti 'dezmorti'. Nu am avut aceasta problema, insa am auzit de 2 solutii: masajul pixelului (mi se pare cam periculos) si programe care fac pixelul (sau si pe cei din jur) sa flickere, determinand dupa un timp deblocarea.
Uite aici un program, din ce citeam pe alte forumuri e destul de bun (cam 60% din pixeli isi revin)
http://www.widowpc.c...dead_pixels.php

ce ne ai dat u este un fisier Winamp......pana la urma de unde luam acest program.....si este bine sa l folosim????

#25
Airwaves

Airwaves

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 04.12.2004
Fisierul .mp4 se deschide cu un PLAYER VIDEO. In cazul in care unii dintre voi ati uitat. . . .

#26
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007
nu merge să downloadez fișierul de pe adresa aia. păcat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate