Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

.3gp converter

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
UnDen|eD

UnDen|eD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.02.2006
Vreau sa transform inregistrarile video de pe telefonu mobil in format avi sau oricare alt format care e citit de un player normal.Fisierele video de pe mobil au extensia 3gp.Exista un converter pt asa ceva ?!

Edited by UnDen|eD, 01 May 2006 - 13:39.


#2
gevolleyball

gevolleyball

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.03.2006
Cauta softul PVAuthor...e cel mai bun! :coolspeak:

#3
SebulbA

SebulbA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.02.2006
Daca ai suita NERO 7 instalata in PC cu NeroVision poti converti inclusiv .3gp ! Ca un sfat Google search&read pe forumuri = cea mai buna sursa de informatie !  :coolspeak:

#4
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
am mai spus despre el  - SUPER Encoder este un pachet free ce contine ffmpeg si mencoder si face tot ce vrei tu intr-un sens sau in celalalt sens, adica...3gp de pe telefon in orice pentru PC si orice de pe PC in 3gp pentru telefon.
Ce marca de telefon ai sa-mi dau seama daca merita ce filmezi cu el sa reencodezi si sa se vada si bine?

Bafta.

Iulian

edit: woaa uite ce poate jucaria : http://www.erightsoft.com/SUPER.html

Edited by lucaiuli, 05 May 2006 - 09:24.


#5
UnDen|eD

UnDen|eD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.02.2006
am un SE k750i.Eu sunt multumit de cum filmeaza mai ales din punctu de vedere al memorie;merg carduri de pana la 2 Gb asa ca pot face filme in toata regula  :D !

Multzam de info  :peacefingers:

#6
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
si eu am tot SE K750i si nu prea imi place cum filmeaza, card de 2gb inca nu am, poate in viitor.
Tu ti-ai updatat softul la el?

si ca sa nu mai fiu offtopic - softul, mai bine zis pachetul SUPER Encoder face tot ce vrei tu...incearca si videoclipuri in format 3GP for SE sa vezi cum le face :)

Bafta.

Iulian

#7
moticsak

moticsak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 07.08.2005
ACE MegaCodecsPack 6.01 PRO la inst. bifezi si 3gp converter  :P

#8
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
ImTOO 3gp converter. Încearcă-l și compară-l cu celelalte. Eu zic că e foarte bun.

#9
gevolleyball

gevolleyball

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.03.2006
:coolspeak: Mergi pe mana mea:PVAuthor este si ramane superb! :peacefingers:
Bafta!

#10
UnDen|eD

UnDen|eD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.02.2006

Quote

lucaiuli  si eu am tot SE K750i si nu prea imi place cum filmeaza, card de 2gb inca nu am, poate in viitor.
Tu ti-ai updatat softul la el?

am soft de w800 pe el!ultima versiune! :D

Quote

gevolleyball   Mergi pe mana mea:PVAuthor este si ramane superb!  
Bafta!

PVAuthor nu mi a mers pt 3gp!Nici nu mai stiu din ce motiv pt ca au trecut cateva zile de at! In schimb Super Encoder a mers perfect.Super multumit de el!  :peacefingers:


mersi la toata lumea pf sfaturi!

#11
thouey

thouey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.02.2006

View Postursamajor, on May 6 2006, 19:24, said:

ImTOO 3gp converter. Încearcă-l și compară-l cu celelalte. Eu zic că e foarte bun.

3gp converter/s funtions is powful.it is favorite with people .

#12
--alex--

--alex--

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 01.01.2007
Frate ,....poate sunt io mai prost dar mi-am luat ala SUPER ENCODER, si sa mor dak inteleg cum ziceti unii k merge super bine.

Adik da o fi bun....dar e prea complicat.

Si dupa c pun clipu p care vreau sa il convertesc, si dau encode, nu imi zice unde va pune noul clip.

dupa aia cre k am gasit o optiune acolo gen "specify the output folder destination" -- am selectat acolo desktop.

dupa c gandeste el acolo si pare k a mers.....nu imi zice nimic si nu se intampla nimic, doar apare acolo "canceled"

poate imi explica si mie cineva asa k pt prosti care sunt pasii pt a converty un fisier 3gp intr-un wmv sau in
mpg.  
Mersi anticipat !!!

#13
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
Sa presupunem ca te-ai lamurit cum sa-l setezi sa-ti salveze intr-un folder pe care il vrei tu si nu mai ai probleme de genul asta.
Nu stiu de ce vrei tu sa reencodezi 3GP in alt format, pentru ca nu-l poti face sa se vada mai bine decat se vede si nici sa se auda mai bine...in fine...uite cum faci.
Presupunem ca ai un videoclip in firmat 3GP care se vede cat de cat bine...si presupunem ca acest videoclip 3GP este in format standard pentru telefoane mobile (in cazul meu SE K750i - adica 198 kbps video MPEG4 la 176x144 si 32 kbps la 32000 mhz AAC audio) si vrei sa-l faci MPEG2, nnu-ti recomand WMV pentru ca este deocamdata eperimental.
Bun...incarci acel 3GP:
Attached File  pas1.JPG   102.38K   122 downloads
Apoi selectezi formatul pe care il vrei tu sa-l obtii (poti sa alegi din 4 standarde MPG, eu am ales cel simplu)
Attached File  pas2.JPG   98.74K   50 downloads
Apoi selectezi encoderul ffmpeg, poti lasa No Change la rezolutia video ceea ce iti recomand (nu poti face sa se vada mai bine decat 3GP-ul) sau sa-i dai rezolutie de VCD (sageata rosie) - Aspect Ratio il poti seta 4:3 sau 16:9 sau 11:9, depinde si de cum e 3GP-ul, setezi framerate la 25 daca nu cumva e autosetat, te joci la bitrate, setezi audio la 44100 mhz, stereo si bitrate-ul nu mai mare de 128 pt ca oricum 3gp-ul nu sta foarte bine la partea audio:
Attached File  pas3.JPG   99.7K   46 downloads
Apesi butonul Encode, incepe sa analizeze 3gp-ul moment in care iti apare scris / Waiting... \ apoi incepe sa encodeze in format mpg si iti spune cat are in acel moment fisierul final:
Attached File  pas4.JPG   100.81K   33 downloads
Dupa ce a terminat de encodat iti spune cat are Output ca marime si gasesti fisierul tau mpg in folderul pe care ti l-ai setat tu.
Attached File  pas5.JPG   96.84K   36 downloads

Cam astia ar fi pasii pe care trebuie sa-i faci (dupa parerea mea, degeaba ii faci) ca sa poti reencoda un 3gp in mpeg2
La fel se procedeaza si in toate celelalte cazuri, adica din mpeg2 in 3gp sau din mpeg2 in avi sau etc in etc  :naughty:  numai ca trebuie sa-i setezi cum trebuie toate preferintele, pentru a avea un rezultat cat de cat bun.

Bafta.

Iulian

Edited by lucaiuli, 03 January 2007 - 12:08.


#14
--alex--

--alex--

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 01.01.2007
Iulian, mersi mult, dar oricum cred ca la mine are ceva pt ca nu merge, adica in loc sa-mi apara la output cat de mare e, imi apare canceled.
Oricum mersi pt reply !

ALEX

#15
--alex--

--alex--

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 01.01.2007
E ok acum...am mai incercat si alte 3gp-uri si a mers, dar nu stiu de ce nu merg toate ??!?!!

#16
oscarini

oscarini

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.03.2007
Ma poate ajuta cineva?
Am si eu un telefon nokia 6111 si am facut un filmulet si nu pot sa-l vad in calculator. Ce program free ar trebui sa-mi iau?
Multumesc!

#17
suma

suma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.06.2008
VA ROG AJUTATIMA SI PE MINE!!!
vreau si io un program in care sa convertez din orice format video in 3gp am incercat Alive 3GP Video Converter
ACE MegaCodecsPack 6.01 PRO etc. Mi-au mers dar nu stiu de ce nu imi da tot videoclipul
exp:la un video de 1:10 minute imi da decat 35 de secunde

#18
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
eright SUPER
Incearca mai multe formnate 3gp si mai multe codecuri la respectivul format.
Vezi si la sectiunea Windows > tutoriale > cum sa faci filme cu titrare (daca vrei si titrare ;) )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate