Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Problema cu TOMTOM GPS?

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#163
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
Daca gasesti ceva din seria Go 730 sau 750 (cu 2 gb de memorie interna plus suporta card sd si au 64 de mb ram)sau seria Go 930 sau 950(cu 4 gb memorie interna  plus card sd si 64 mb de ram).
Ca pret nu am idee la cit  ar costa ,pentru ca noi in magazine nu se mai gasesc asa ceva,dar aparatele care le-am spus mai sus sun dintre cele mai recomandate in ceea ce priveste manevrabilitatea(se poate pune orice tip de navcore pe ele si orice fel de harta de la tomtom).
Daca ai in fata unul dintre modelele de mai sus, ai sa spui ca garminul care l-ai mentionat  este de domeniul trecutului in ceea ce priveste meniul, interfata si calcularea traseelor.
Din seria aparatelor de mai sus exista si cele cu terminatia "T" care vine de Trafic(TMC), dar pentru Romania nu se pune la socoteala,

#164
the_uskatu

the_uskatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 19.11.2008
Multumesc frumos pt sfaturi, ma voi interesa sa vad ce oferte gasesc.

#165
Caranfil_C

Caranfil_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.03.2013
Salutare. Am un GPS TomTom One 3rd edition si are memorie de doar un 1GB. Am cautat niste harti pentru Europa de Est si alea au 2 GB si ceva. Are cineva harti care sa ocupe mai putin sau pot cumva sa maresc memoria la asta, pentru ca nu pot face nimic pe el. Avea instalata pe el doar harta Italiei, si ii ajungea 1GB.  Cand fac update la software gaseste el niste harti, dar alea sunt cu bani, vre-o 50 de eur, si as vrea ceva mai degeaba Posted Image.

Edited by Caranfil_C, 08 January 2015 - 19:08.


#166
Deandurdan

Deandurdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.10.2016
Bună . Am citit ce scria un coleg.....Trebuie să ne interesăm înainte de a cumpăra lucruri second-hand. Ii dau perfecta dreptate
Eu am achiziționat ca un bou un tom tom one cu bluetooth( nu stiu de ce am avut impresia că este mai nou ) se deschide dar îmi arată să bag un card , mai mult nu face .
Întrebare ...ce trebuie sa il fac să funcționeze? Cred că are si memorie interna mică și nu duce cu cea externă mai mult de 2 g(: așa am citit aici )
Menționez că am un adaptor pentru microsd cu microsd de 8 g samsung....trebuie să instalez vreun soft pe el ? Ce fel de soft ? De unde ?
Hărți am pentru tomtom
Rog daca poate sa ma ajute si pe mine cineva ...
Sau trebuie să îl arunc ?

#167
michi_dutza

michi_dutza

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.09.2015
@Deandurdan,incearca aici: http://gpszone.ro/fo...thread_id=1633.

#168
wali

wali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 20.05.2005
primul pas pe care l-as face eu ar fi descarcarea tomtom home, apoi de acolo facut cont la tomtom si vazut gpsul respectiv ce licenta/harta are pe el, putin probabil dar poate ai life map update si nu stii.
pe urma poti lua calea forumurilor daca licenta/harta de pe el nu satisface nevoiele.
bafta

#169
Deandurdan

Deandurdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.10.2016
Nu nu stiu de unde să descarc ( bănuiesc pe card) tomtom home . Iar când îl conectez la calculator îmi apare că nu am un nume la folder...pe calculator .și nu îmi apare nimic .... menționez că am pus pe calculator programul tomtom si nu se sincronizează cu gps - ul

#170
wali

wali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 20.05.2005
tomtom home este o aplicatie de gestionat gpsul care trebuie descarcata si instalata pe calculatorul la care conectezi gpsul.
apoi trebuie sa ai cont facut la tomtom pe site.
si pe urma sa inregistrezi gpsul in contul tau si apoi iti spune la ce harta\actualizari are dreptul.
linkul este urmatorul
http://www.tomtom.co...hp?id=16&tab=87

Edited by wali, 12 October 2016 - 12:21.


#171
adrianm

adrianm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 22.09.2005
@deandurdan Pune primele 2 litere din serial no.

#172
ovi_momo

ovi_momo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.10.2014
Buna ziua! Am achiziționat un tomtom go 50 totul este ok însă am undeva o opțiune la updatare denumită -smaller map- pe care n-am instalat-o  , deorece nu stiu ce insemnă. Este cumva o hartă ”mai mică” în format mai mic? Dacă o instalez intra în conflict cu harta mare ce are cam 6 gb?. Mentionez ca am update pe toata durata de viață a aparatului. Mulțumesc anticipat pentru răspuns!!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate