Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Combina frigorifica / frigider

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6291 replies to this topic

#55
jonelip

jonelip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.08.2003

Citat

Originally posted by Zubaida
Multumesc. Toata mantzocaria a costat 25 mil, plus "udatul" de rigoare. Ca sa nu se strice...

dupa atata vreme dupa ce l-ai cumparat intrebarea este:
esti multumita de el?

#56
Zubaida

Zubaida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 19.05.2003
Mai mult decat multumita. INCANTATA!

Raceste de rupe, si asta abia la a doua treapta (as recommended by Siemens), nu face zgomot nici cat o musca malnutrita, ca sa nu mai zic ca ma umflu in pene de nu mai pot ori de cate ori vine cineva in vizita si da pe spate cand ii arat minunatia de frigider...

Iar functia de supercool este bestiala, cand bagi ceva mai mult la racit, dai pe super, timp de sase ore baga carbuni dupa care revine la temperatura setata initial. Raceste doi pepeni mari cat faci un dus.

A propos, v-am spus ce spatios este? :)

#57
Andrei Pociu

Andrei Pociu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.08.2003
Sunt ragusit... sa nu cumparati Zanussi. Si asta raceste de rupe... orice scoti din frigider e congelat! Si e dat la 1 din 5.... cred ca la 0 e ideal... :|

#58
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Din cate stiu eu Zanussi are 2 motoare, iar acestea intr-adevar racesc de rup

Eu am Polar (subsidiar Whirlpool) si patesc exact la fel :P

#59
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
si-au luat ai mei asha ca de apropiatul pensionarii mai multe in casa printre care si un frigider arctic fara congelator (ca de asta au separat).surpriza mare .. compresorul este Electrolux .. stie dezghetare automata ... samd .. si totul la numai 8 milioane ..
iar designul -- deja capata accente occidentale

#60
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
@Inginerium

Ai avut noroc, deoarece astfel de modele nu se mai fabrica de juma de an

Acum cam tot ce se face la Arctic Gaesti sunt sub licenta Beko si sunt dotate cu motoare Turk-Electric.
Se pare totusic a acest motoare ar fi destul de performante si foarte fiabile.
Ofera 3 ani garantie !

P.S. Arctic a fost cumparat de turci, care-l conduc cu o mana de fier si cu concedieri din distractie 1-2/zi

E o atmosfera tensionata, cu ore peste program in draci  - neplatite
Oamenii daca ii dau afara nu prea mai au alta solutie de angajare in zona.

Stiu toate acestea deoarece sunt de loc de la Gaesti si rubedeniile mele lucreaza acolo intr-un procent destul de mare.

#61
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Daewoo cu aer kicks ass ! Am auzit la mai multi, si am si eu unul, de vreo 3 ani de zile non-stop in priza. Absolut nici o problema si nici o picatura de gheata.

Ariston de 25 de mil, aer, inox, display albastru digital VFD, iti spune sa te duci la www.merloni.com, asa destept e, super functii (racire instant, frapiera, etc.), a facut gheata in prima luna de functionare. L-am dezghetat cu un uscator de par :) Cuburile de gheata se scot cu mare dificultate din inventia lor de recipiente montate pe usa, vertical. Nerecomandat, desi arata super misto.

#62
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Daewoo cu aer kicks ass ! Am auzit la mai multi, si am si eu unul, de vreo 3 ani de zile non-stop in priza. Absolut nici o problema si nici o picatura de gheata.

Ariston de 25 de mil, aer, inox, display albastru digital VFD, iti spune sa te duci la www.merloni.com, asa destept e, super functii (racire instant, frapiera, etc.), a facut gheata in prima luna de functionare. L-am dezghetat cu un uscator de par :) Cuburile de gheata se scot cu mare dificultate din inventia lor de recipiente montate pe usa, vertical. Nerecomandat, desi arata super misto.

#63
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Vezi discutia de aici:

http://forum.softnew...highlight=polar

#64
bebetica

bebetica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.09.2003
Are cineva acasa Comb. Frig. LG sau Electrolux ultima generatie , Acelea de aprox. 1000 $, clasa A de consum.

As dori informatii despre cum se comporta si ce facilitati concrete au.


Multumesc. :cya:

#65
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,195
  • Înscris: 28.04.2003
Si-au luat si parinti mei ieri un frigider Indesit r45 de la flanco cu 16 mil si jumate. Dar nu prea sunt incantat. Desi scrie ca este cel mai spatios 413l din care 312 frigiderul, distributia sertarelor nu este prea stralucita. Nu poti sa pui prea multe sticle de 2 l din cauza designului. Si magarii aia de la flanco nu au inclus si un manual in romana. Iar cand ne-am dus sa facem scandal si sa ne dea unul, am primit o chestie mica cu 6 pagini.
:damn:

Daca are cineva acest model R45 si poate sa imi spuna (pentru ca nu am aflat) daca trebuie sa scot chestia aia din orificiul de drenaj al apei in timpul functionarii sau se lasa inauntru.
Si in manualul asta minuscul scrie ca trebuie sa aiba un orificiu de evacuare a apei sub congelator. L-am tot cautat pe toate partile da nu l-am gasit. Stie cineva despre asa ceva?

#66
exuser

exuser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 01.03.2004
Buna,

As dori sa va pun si eu o intrebare :

Am vazut in magazin noile frigider si combine Indesit. Arata foarte bine. Ca dotari are un compresor si/cu electrovalva.

Imi spune si mie cineva ce inseamna combinatia asta ?

Va multumesc

#67
dante01

dante01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.10.2003
Salutare!
Am o mica problemuta, de fapt nu eu (puschea pe limba) ci combina sorei mele...
Este vorba de un Indesit, din aia inalta, nu stiu exact modelul si din cate am inteles ar avea 2 compresoare.
In fine, treaba e ca desi o are numai de cateva luni (3-4) s-a stricat de 3 ori...
S-ar putea sa fi fost aceeasi problema, dar berbecii de la service nu au putut sa o rezolve din prima...
Prima data dupa ce au reparat-o, cand i-au zis ca a fost  un contact slabit si ca acum va merge pana la pensie, s-a stricat dupa mai putin de o saptamana.
A doua oara au zis ca e altceva, si nu mai stiu ce au facut, treaba e ca la nici 2 luni de zile iar s-a busit...
Au venit a treia oara deci si cica au reparat-o din nou...
Ce as vrea eu sa stiu, auzisem/citisem undeva cum ca daca ti se strica de 3 ori in perioada de garantie sunt obligati sa schimbe aparatul cu unul nou...
Asa e? Si daca da, ce trebuie facut si unde?...
Merci!

Mentionez ca sunt din Ploiesti

#68
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Da, la 3 reparatii in timpul garantiei poti cere inapoierea $ sau un produs nou acelasi model.
Daca comenteaza.. OPC :(

De obicei cand aud de $ sau inlocuirea produsului nici nu vor sa auda. OPC este cuvantul magic...

Ai grija sa ai dovezi in acte ca a fost reparata de minim 3 ori.

#69
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003
Gorenje surclaseaza multe... economic si ieftin, cu renume.

#70
mirceat

mirceat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.01.2003
Merita de cumparat frigider/combina Gorenje din Metro? Preturile sint foarte tentante, dar eu nu am vazut in Metro mai mult de 2 modele deodata. Nu prea am din ce alege.
Mai sint si povestile despre Metro cu produse refurbished, declasate, probleme de service.

#71
dante01

dante01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.10.2003
@courage
Merci pt info, o sa vad ce pot face...

Eu am luat din Orhideea in decembrie o combina frigorifica Gorenje si o masina de spalat aceeasi marca.
Prin Ianuarie am vazut acceasi combina in Metro mai scumpa cu 2 mil....
Cand ma uitam eu nu era nimic in Metro din Ploiesti marca asta, sau erau masini din alea mai simpulte, cu stoarcere la 600...
In fine, daca zici ca preturile sunt OK si ai garantie 2 ani (eu asa am la ale mele) ar trebui sa nu fie probleme....
Bafta!

#72
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003
Gorenje se gaseste la Carrefour... nu mai stiu daca mai e oferta acuma.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate