Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

The MATRIX Reloaded (2003)

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Da ! Trebuie sa marturisesc ca in urma intorsaturilor care le-am vazut (gen Matrix 6.0 :D) de data asta CHIAR astept cu MARE nerabdare finalul. Parca acest "episod 2" nu l-am asteptat chiar asa de curios insa trebuie sa marturisesc ca cei ce fac scenariul au fost extrem de buni.

Also, cred ca merge vazut de cel putin doua ori. Merita  :OK:

#38
Lucrian

Lucrian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 28.11.2001
Si eu d-abia astept ultima parte. Si dupa ce o s-a vad la cinema, o sa fac si rost de el si apoi ma pun intr-o zi si le vad pe toate trei, de la cap la coada fara rasuflare :)

#39
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Buna ideea... De abia astept sa fac asta si cu Lord of the Rings... :)

#40
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
cred ca ideea generala care rezulta este ca Matrix 2 a fost o productzie reushita care merita vazuta categoric.

evident parerea nu e impartashita de o anumita minoritate... bibicu shi unii aiuritzi de pe chip forum care se bucura ca au economisit banii de film nemergand shi urmarind versiunea pirata :)

#41
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,132
  • Înscris: 05.12.2002
Eu l-am vazut la patria (p.m., am vrut sa ma duc la mall dar nu mai erau locuri - nu era vorba de bani).
Vreau sa spun ca la unele faze am ras cu lacrimi... pai asta era comedie?
Matrix 1 a fost revolutionar, intr-adevar, prin idee, sound & efecte speciale. In matrix 2, s-a batut apa in piua pe aceleasi efecte speciale & acelasi subiect, un pic dezvoltat.

#42
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
yeah, right... trebuia sa fie ... cu totul altceva, cu brontozauri poate... shi albnegru ... desenat... shi cu sunet ba mono ba surround... etc, nu ?

sigur ca a fost o porcarie... tot neo, tot trinity... acelashi plictisitor morpheus... cateva personaje noi, nesemnificative, o cursa pe autostrada acolo, nishte batai kungfu cum am mai vazut, ce mai, o tampenie...

alice, la care faze ai ras cu lacrimi ?

#43
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Alice, totusi ai putea sa exprimi in citeva fraze cum trebuia sa fie subiectul in asa fel sa-ti placa si tie ?

Totusi unde e logica ? Daca la Matrix1 ti-a placut subiectul, mai mult, ai spus chiar ca era revolutionar, la Matrix2 unde spui ca a fost acelasi subiect doar mai dezvoltat, de ce nu ti-a placut ?
Sa inteleg ca tot ce ti-ai dorit era o schimbare de subiect ?

Retineti ce a spus Monitox : "trebuie sa stii sa te uiti la un film". Nu te duci in sala si astepti linistit sa-ti placa. Trebuie "sa te montezi". Cinefilii adevarati inteleg foarte bine ce am spus.

#44
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by Alice
Matrix 1 a fost revolutionar, intr-adevar, prin idee, sound & efecte speciale. In matrix 2, s-a batut apa in piua pe aceleasi efecte speciale & acelasi subiect, un pic dezvoltat.

Well.. eu ma tem ca nu ai inteles mare lucru din el. Poate daca lasai domnisoara in pace prindeai mai bine ideea :D:D:D

Serios acum.. in Matrix Reloaded se modifica subiectul initial cu 180 de grade ce naiba.. chiar nu sunteti atenti deloc la replici ?!

Eu zic ca este MAI revolutionar ca primul pt ca abia acum o dau pe bune ;) Nu m-ar mira ca la sfarsitul episodului 3 sa vedem 2 tocilari care joaca un joc pe PC sau un inginer de retea care anunta victorios ca a devirusat reteaua de la serviciu :drac:

Look again !

#45
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Mai slab ca primul. La ala imaginea a fost super. Acum cu un buget >>>>> nu au reusit sa se ridice la asteptari!

#46
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Dar de sunet de ce nu spune nimeni nimic ?
Cum se aude ? Cum se fac separarile de canale stg-dr spate-fata, etc ?

#47
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
Eu astazi am vazut Matrix2 si pot sa spun ca am ramas placut impresionat de efectele speciale, si de scenele de lupta dintre Keanu si JetLi, Keanu si agentii(primii nu Smith)...
Nu mi-au placut : faptul ca s-a auzit cam aiurea (am fost la GlenDaleStudio), imaginea a fost cam spalacita, faptul ca lupta aia cu droaia aia de Smith's era mai toata generata pe PC si sfarsit care nu prea exista.
Astept continuarea, respect pt. Keanu & Co.
Parerea mea
:OK:

#48
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001

Quote

Originally posted by ezekio
scenele de lupta dintre Keanu si JetLi, Keanu si agentii(primii nu Smith)...  

Aaa, Jet Li :eek: ???

#49
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
Pai nu asa il cheama pe tipul ala care proteja Oracolul ???

#50
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
nop .... si fara sunet, Matrix Reloaded nu inseamna prea mult ,,,, cat despre senzatie, dupa terminarea primei scene (cea cu Trinity in care cade cu motoru') , frate-miu a scos din el o vorba de duh : "acum se poate respira"

#51
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001

Quote

Originally posted by ezekio
Pai nu asa il cheama pe tipul ala care proteja Oracolul ???

Pe cel care interpretaza rolul lui Seraph il cheama Collin Chou...

#52
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002

Quote

Originally posted by Monitox
Serios acum.. in Matrix Reloaded se modifica subiectul initial cu 180 de grade ce naiba.. chiar nu sunteti atenti deloc la replici ?!

Explica-ne si noua ce-ai inteles tu. Si nu am intentia de a te lua in balon. Mie partea cu teoria mi s-a parut mumbo-jumbo, si ma indoiesc ca 95% din publicul american (target-ul principal) s-a obosit sa le urmareasca. Eu am incercat dar mi s-a parut confuz. Poate am pierdut eu vreo replica pe la partea cu scopul lui The One. Taica-miu zice ca e un film cu "cheie" - mie singura cheie mi s-a parut faptul ca unul din personajele negative e francofil (ma asteptam sa fie si vreun neamt... ;) ) Spun astea pentru ca un subiect bine sustinut pe partea teoretica ar salva partea a treia, care nu se mai poate baza iarasi pe efecte.

#53
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002

Quote

Originally posted by arty
tot neo, tot trinity... acelashi plictisitor morpheus...

Parca de data asta au fost nitel cam constipati... de fapt cred ca i-au pus sa fie prea cool. Pelerinele puteau sa fluture mai putin pe cerul instelat... replicile puteau fi ceva mai destinse. But then again, parerea mea.

#54
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Pai .. pana mea. La inceput era vorba ca Matrix e real si toul e real si bietii oameni sunt surghiuniti de masini and so on..

IAR acum va spun ca Matrix e un rahat de program ajuns la versiunea 6.0 :D, Neo e un cretin de "virus" "anomalie" etc :D si totul e o FICTIUNE ;) Agentii aia parca ar fi un ANtivirus ceva..

De asta am zis ca la sfarsitul "episodului 3" nu m-ar mira sa arate 2 ochelaristi obositi ce s-au chinuit sa deviruseze un Windows 98 :D

Pe scurt.. eu cred ca in aceasta partea a doua creatorii filmului au RECUNOSCUT ca nu e nici un Matrix si ca totul e o vrajeala... ASTA in cazul in care in EP 3 nu ne arata ca de fapt ASA I S-A PARUT lui NEO  :drac:

Eu raman la ideea ca totul e in final o joaca de PC-uri.. un joc .. etc. ADICA nu e o fictiune adevarata .. e mai mult o fictiune in fictiune daca pot sa zic asa .. lol

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate