Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

LITORAL

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2619 replies to this topic

#2377
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 14.04.2006
Anul asta nu mai pot sa merg afara vara asta. La noi nu mai am idee cum e, nu am mai fost de mult. Imi puteti recomanda ceva potrivit pentru copii? Trebuie  piscinuta, un loc de joaca si ceva program pentru copii, O sa fiu doar eu cu puradelul. As vrea ceva mai linistit si cu pensiune completa sa nu stau sa caut/astept de fiecare data cu copilul.

Eu m-am tot uitat dar preturile mi se par ridicole. Din ce am cautat am gasit Tismana in Jupiter dar review-urile sunt destul de nasoale.

#2378
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
In Jupiter eu prefer hotelul Majestic,este langa Tismana.Eu am luat intotdeauna numai cu mic dejun dar au si varianta all sau demipensiune.Am vazut de fiecare data multi copii,au un mic loc de joaca dar parca nu am vazut piscina pentru copii.Nu este un hotel luxos,eu il prefer pentru asezare,drumul scurt spre plaja,liniste.

#2379
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 23.03.2007
Salut colegi.
Ce stiti despre starea drumurilor /strazilor in Eforie Nord. Avem rezervare acolo si din ce am vazut la tv si online e spart tot orasu. Drumuri varza si santier .


#2380
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Drumuri ca drumuri, dar stai sa vezi "distracție" când ajungi pe plajă!

#2381
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View Postbotelucian, on 28 mai 2019 - 22:36, said:

Salut colegi.
Ce stiti despre starea drumurilor /strazilor in Eforie Nord. Avem rezervare acolo si din ce am vazut la tv si online e spart tot orasu. Drumuri varza si santier .
Am trecut duminica pe acolo ca ma interesa subuectul
E un șanț imens pe șoseaua interioara  care scoate din uz o banda de mers. A trebuit sa mai las câte o masina sa treaca, alții m-au lăsat pe mine ca să ajung pana in capăt la rondul de la benzinărie sa o iau înapoi pe DN 39.
Ce sa zic dacă se mergea asa când nu e lume în stațiune, în plin sezon o sa fie de groaza. Mai bine ar închide-o de tot și o fac pietonala, știi dracu o treaba.

#2382
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 23.03.2007

View PostMrNiceGuy, on 30 mai 2019 - 05:48, said:

Drumuri ca drumuri, dar stai sa vezi "distracție" când ajungi pe plajă!
Nu inteleg afirmatia , nu ma ajuta . E de rau ? E groaznic e dezastru ? Ai fost acolo sau #numazici

@Kokoshmare la sfarsit de iulie am rezervare si ma gandeam sa anulez daca e moarte curata , dar nu gasesc detalii despre starea statiunii online.
Am vazut ceva la tv si parea tot un santier imens

#2383
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Nu vreau să par lipsit de respect, dar eu pe litoralul românesc nu mai calc. Am fost acum vreo 9 ani chiar în Eforie, apoi pentru că sunt masochist am încercat și Olimp.
Lăsând la o parte că statiunile arată toate a bazar, pe plajă îți strici efectiv concediul.
Șezlonguri la preț de camera de pensiune, neapărat înghesuite, muzică toată ziua (adio liniște), mizerie și multă multă melteneala din partea turiștilor, fiecare crezând că e buricul pământului.
In apă găsești de toate, de la alge la sticle, pahare, porumb, diverse ambalaje, că turistul nu are timp să le ducă la tomberon.
Eu nu aș recomanda litoralul românesc.

Edited by MrNiceGuy, 30 May 2019 - 12:00.


#2384
xJully

xJully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 10.09.2012
Salut!

Ce parere aveti despre Venus ca statiune de relaxare pt cupluri?

Ne intereseaza plaja linistita noaptea, restaurante dragute, voie buna, liniste etc.

#2385
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Relaxare? Pe litoral? In România?


#2386
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View Postbotelucian, on 30 mai 2019 - 09:00, said:


Nu inteleg afirmatia , nu ma ajuta . E de rau ? E groaznic e dezastru ? Ai fost acolo sau #numazici

@Kokoshmare la sfarsit de iulie am rezervare si ma gandeam sa anulez daca e moarte curata , dar nu gasesc detalii despre starea statiunii online.
Am vazut ceva la tv si parea tot un santier imens
Au terminat asfaltarea pe bvd interior dar mai au pe șoselele secundare. Dar ma îndoiesc ca pot sa o sa facă pentru ca deja s-a umplut de mașini. Este ok acu la Eforie, apa curata, nu e atât de aglomerat pe cât ma așteptam. Pe DN39 e totuși un trafic intens între stațiuni. Eu de pilda am găsit o cazare mișto la preț mai mujt decât bun în Techirghiol și am venit cu masina pana la plaja. Maine schimbam plaja   sa vedem ce pare mai interesant.

#2387
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Am fost azi la lacul Techirghiol sa vad și eu cum sta treaba. Dar începând din dreptul mănăstirii și pana la sanatoriu și-a făcut prezenta mirosul specific pe care nu îl suport. Păcat ca găsisem un loc de parcare minunat fix lângă plaja la umbra, am zis bogdaproste când l-am văzut. Dar asa cum am zis nu îmi place mirosul nămolului și am plecat de acolo. Am vizitat manastirea care este foarte frumoasa și de acolo hai înapoi în Eforie. Pe urma hai spre casa pentru ca, din păcate, mâine am treaba. Am luat--o spre București pe vechiul drum folosit dinainte de autostrada luptandu-ma permanent cu waze și gmaps care vroiau sa ma trimită fie pe autostrada fie pe DN2A. Drumul pustiu însă ok  am mers fără stres spre București.

#2388
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 23.03.2007
Tot varza e eforie?

#2389
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Șoselele secundare nu sunt asfaltate complet, sunt lăsate cu umplutura de material, e praf cât cuprinde.

Edited by Kokoshmare, 17 June 2019 - 14:04.


#2390
aimee_rochette

aimee_rochette

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.04.2012
Salutare! Recomandări mâncare bună Năvodari? În zona Oneiro/Zanzibar, loc curat cu mâncare proaspătă, sa nu dau 30 lei pe o porție de mâncare, dacă se poate
😬

#2391
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View PostMrNiceGuy, on 30 mai 2019 - 11:59, said:

Nu vreau să par lipsit de respect, dar eu pe litoralul românesc nu mai calc. Am fost acum vreo 9 ani chiar în Eforie, apoi pentru că sunt masochist am încercat și Olimp.
Lăsând la o parte că statiunile arată toate a bazar, pe plajă îți strici efectiv concediul.
Șezlonguri la preț de camera de pensiune, neapărat înghesuite, muzică toată ziua (adio liniște), mizerie și multă multă melteneala din partea turiștilor, fiecare crezând că e buricul pământului.
In apă găsești de toate, de la alge la sticle, pahare, porumb, diverse ambalaje, că turistul nu are timp să le ducă la tomberon.
Eu nu aș recomanda litoralul românesc.

pai daca nu ai fost in Constanta ce sa-ti fac, acolo ai mai multe plaje , ai de unde sa alegi, apa de pe plaja Modern e chiar curata, pe plaja Damar e chiar liniste ,putina lume ,fain....

#2392
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,972
  • Înscris: 16.02.2017
Sunt in Neptun o fuga asa duminica.
Nea Rica este la post cum este el prezent de 40 ani,in statiune cam nimic schimbat si este mare pacat,lume inca este si cam atat...nimic notabil.
Imi era un dor de Neptun ca nu mai fusesem aici de 4 ani....ce vremuri erau in anii 90 aici si ce distractie de 1 mai.
LE evident ca a intrat cineva iar in parapet acolo unde este bifurcatia pe autostrada Mamaia-Mangalia,imposibil sa   nu treaca sezonul ca cineva aiurit sa nu intre in parapetii din bifurcatie😂

Attached Files


Edited by Music-Box, 01 September 2019 - 13:35.


#2393
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
In perspectiva evitarii aglomeratiei de la vara, pun si eu intrebarea asta

A fost cineva pe ruta ocolitoare a Techirghiolului ? ... adica iesit de aici pe DN 38 fie din Agigea, la rondul de la Penny sau din Eforie la rondul de la Lidl pe urma mers pana aici unde se face intersectie cu DJ 393 si pe urma mers pe acesta pana se intalneste cu DJ 391 care iese la Tuzla inapoi in DN 39

Ma gandesc ca e o solutie pentru a evita aglomeratia Agigea Eforie Sud

#2394
zadada

zadada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2015
Kokoshmare, noi am incercat o smecherie de asta ca sa ajungem la Jupier prin Amzacea->Pecineaga->Dulcesti->23 August ... si teapa, intre Amzacea si Pecineaga e ca dupa bombardament, adica nu era problema daca era drum de pamant, dar sunt gropi de jumatate de metru adancime pe care nu ai cum sale ocolesti, iti rupi masina in doua, mai ales ca eram full de bagaje.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate