Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Ghidul cumparatorului de camere video (noua sau sh)

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
qfreddie

qfreddie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.05.2005
Buna

Am citit acel ghid al cumparatorului, dar la formatele video s-au omis cele mai noi formate, cum ar fi DVD si HDD.
Intrebarea mea ar fi in legatura cu cea din urma, adica HDD.

Cautand pe siteuri de teste camere video, se precizeaza numai, ca durata maxima de filmare este de 7ore 10 min (un exemplu la HDD de 30GB) dar nicaieri nu se specifica rezolutiile la care se efectueaza filmarea in sine? Scrie ca la poze este de 640x480, da la video nu.

Are cineva cunostinte in domeniu? As aprecia mult!

MS

#20
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Majoritatea Standard Definition nu High Definition.

#21
mihaif78

mihaif78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.04.2009
Vand camera video SONY DCR-DVD110E noua in cutie cu toate accesoriile, nefolosita 650 RON. 0723603519

#22
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008

View Postqfreddie, on Dec 30 2008, 14:46, said:

Buna

Am citit acel ghid al cumparatorului, dar la formatele video s-au omis cele mai noi formate, cum ar fi DVD si HDD.
Intrebarea mea ar fi in legatura cu cea din urma, adica HDD.

Cautand pe siteuri de teste camere video, se precizeaza numai, ca durata maxima de filmare este de 7ore 10 min (un exemplu la HDD de 30GB) dar nicaieri nu se specifica rezolutiile la care se efectueaza filmarea in sine? Scrie ca la poze este de 640x480, da la video nu.

Are cineva cunostinte in domeniu? As aprecia mult!

MS

Camerele pe hard filmează în SD 704 sau 720x575 linii, iar cele HD 1280x720 sau 1920x1080 linii. Rezoluțiile nu prea se modifică, ele fiind standardizate.
Rata de biți poate fi modificată VBR și asta diferă de la cameră la cameră. Dacă te uiți mai atent în orice manual de cameră se scriu toți parametrii de filmare.

#23
chr71

chr71

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 100
  • Înscris: 14.07.2009
am si eu o intrebare pt posesori de camere video.
M-am hotarat sa achizitionez un HDR-XR500VE de la SONY. Mie mi se pare o camera destul de inteligenta.
Pretul pe net este intre 4300-5100 Ron. Dar am gasit o firma care comercializeazain toata tara http://dualsimtelefo...500ve-p-61.html acest model  la pretul de 3500Ron, pret bun ce sa zic fata de ce exista pe piata.
Intrebare a cumparat pana acum cineva de la aceasta firma, sint seriosi, au lucruri de calitate, asigura garantie.

#24
ctin64

ctin64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.11.2009

View Postsabin79, on 26th February 2008, 10:57, said:

http://alatest.com/camcorders/c-21/
Intri la sectiunea camere video si gasesti un top al camerelor. Vezi la care te incadrezi la pret si ...

Nu-mi pare o buna sursa de informare. Printre altele pretul din USA nu poate fi comparabil cu cel din Ro.

#25
andrei_mury2005

andrei_mury2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 04.01.2008
Am si eu o intrebare dintre zoom optic 10X   si zoom optic 20X   care este mai bun?

#26
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Depinde de cameră. Poți avea zoom 20x sau mai mult dar să nu ai stabilizator optic performant, sau invers ai 10x și stabilizator AdvOIS de ex.
Așa că dacă te hotărăști la un model verifică să aibe măcar stab optic, nu te uita la cîți X scrie pe ea.

Edited by CristianAdrian, 30 November 2010 - 10:57.
scos citat inutil


#27
powershot

powershot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 05.01.2008
Am achizitionat o camera video SONY HANDYCAM DCR 30 E. Ce parere aveti despre acest model ?
Imi cer scuze si rog un moderator sa mute postul, daca nu ii e locul aici.

#28
Bicaciune

Bicaciune

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.07.2007
Spune-ti-mi si mie va rog care e diferenta intre aparatele video si cele foto vizavi de zoom-ul optic/digital si ce conteaza la o camera video in principiu cel mai mult.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate