Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Asculti muzica electronica?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
86 replies to this topic

Poll: Asculti muzica electronica? (162 member(s) have cast votes)

Asculti muzica electronica?

  1. Da, ascult! (154 votes [80.63%])

    Percentage of vote: 80.63%

  2. Ce e muzica aia de nebuni? (37 votes [19.37%])

    Percentage of vote: 19.37%

Vote

#37
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005

Quote

Asculti muzica electronica?
Ascult multa muzica electronica (e genul meu preferat) dar nu orice...
Numai piese de calitate!  :D

Quote

Kraftwerk ar merita un monument si statui, fiindca a reusit sa creeze o nisa pentru muzica electronica adevarata, si tot ce s-a facut de-atunci incoace (de la new wave, si, desigur, Depeche Mode, trecind la Prodigy si Front 242, si apoi la goa si trance) li se datoreaza lui Ralf, Florian & co

zippy99, on Oct 19 2004, 15:22, said:

La inceput a fost.. KRAFTWERK..

<{POST_SNAPBACK}>

Dupa multe ore de ascultat Kraftwerk pot spune ca isi merita locul in istoria muzicii cu prisosinta!
In ultima vreme (in 2005) au scos primul lor album live (oficial) Minimum-Maximum
Calitatea sunetului si a pieselor se apropie de perfectiune...

[ http://www.shout.ru/news/kraftwerk_minimum_maximum_frontcover.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Every writer begins from the white empty paper. The same is about the painter. And musicians begins from the silence". Ralf Hütter (Kraftwerk).

Edited by Alvin, 03 October 2005 - 12:04.


#38
jenna j

jenna j

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 27.01.2005
ceea ce este interesant este ca Kraftwerg au cintat in perioada lor de inceput numai pe instrumente construite de ei...

#39
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005

jenna j, on Oct 3 2005, 22:56, said:

ceea ce este interesant este ca Kraftwerg au cintat in perioada lor de inceput numai pe instrumente construite de ei...

<{POST_SNAPBACK}>


Nu numai atat dar toata muzica lor (inclusiv sample-urile) au fost facute "in-house"...
In ciuda faptului ca au stat mai retrasi (nu si-au prea facut publicitate) muzica lor a ajuns foarte cunoscuta fie si prin sample-urile preluate de alte formatii
De exemplu Afrika Bambaataa una din precursoarele hip hop-ului au recunoscut ca s-au inspirat din Metal on Metal pentru crearea Planet Rock (o piesa de referinta in istoria muzicii).
Sau ascultati Enjoy the Silence de la Depeche Mode si apoi Technopop de la Kraftwerk si o sa vedeti asemanari...

Edited by Alvin, 04 October 2005 - 09:25.


#40
liviumanelistu

liviumanelistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 09.06.2006
never  :puke:

#41
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005
mda...muzica electronica...cred ca 90% din oameni gasesc un gen electronic care sa le placa.eu ascult psy-trance,si majoritatea prietenilor mei asculta un d'n'b,vocal trance,trance,etc...

i like electro sun,astral projection,ananda shake,1300 mics,astrix,delirious,and so on...

#42
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Ciar acum ascultam M.A.N.D.Y. Vs. Booka Shade  - Body Language deci da, ascult muzica electronica. Este genul meu preferat de muzica .

#43
krissti

krissti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 31.10.2005
Da ! Cam tot ce tine de muzica electronica in special D'n'b(Techstep,Liquid Funk,Techmo/Atomospheric) House(Deep-House, Disco,Funky) si Techno(Detroit ,Funky,Minimal/Deep) si cam tot ce e in perioada rave '88-'95.

#44
Woofy31

Woofy31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 29.09.2005
i love electronic music.. tiesto, atb, delerium, ... in general songuri cu muulte stringuri superbe, care te ung pe suflet.. vezi finalul la skin vs tiesto - "faithfulness", finalul la tiesto - "forever today", samd.. finalurile deobicei sunt super la melodiile de calitate

#45
kaleid

kaleid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.09.2006
deep dish - beton

cineva spunea de Depeche mode - enjoy the silence....n are nici macar o inflexiune electronica melodia aia. e pop toata ziua.

#46
DORU MIHAIL

DORU MIHAIL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.08.2007
SALUT!!!!!!STIE CINEVA CINE CANTA MELODIA PE CARE DANSEAZA LIQUID,BAIETASUL ALA CU SAPCA PE HOUSEOFRAVE.COM

#47
DORU MIHAIL

DORU MIHAIL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.08.2007
e liquid pop,e si pe youtube si vad ca scrie ca pe baietas il cheama erik

#48
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View PostAcidMan, on May 9 2003, 17:00, said:

Ma intreb uneori cati sunt cu adevarat ascultatori de muzica electronica, fie ea Trance, House, Drum, chill out sau alt gen, sau "asculta" pentru ca da bine sa fii... la moda?
Cati dintre voi preferati genul asta de muzica?

Eu prefer genul acesta de muzica , dar in nici un caz pentru a fi la moda, ci pentru simplul fapt ca imi face placere sa ii mai ascult atb, tiesto , paul van dyk sau ceva mai special gen Q Lazzarus . Muzica electronica are multe subgenuri care merita ascultate !

#49
RainbowDemon

RainbowDemon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.01.2008
Jean Michel Jarre, Kitaro, Ysao Tomita.

#50
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
ascult uneori..ce imi pica la mana nu am neaparat favoriti :)

#51
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006

View PostMasterboy, on Oct 21 2003, 12:12, said:

Muzica electronica=muzica a carei instrumentatie e creata exclusiv de sintetizator.
Nu neaparat ! :) Sunt si exceptii,si chiar destule unde se foloseste in special vioara si pianul.De exemplu Kai Tracid foloseste pianul in aproape toate piesele.

#52
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Am votat da. :D
Pana anul trecut prin vara nu ma prea "pasiona" muzica electronica.
O data cu descoperirea TATW si ASOT a inceput sa ma intereseze mai mult genul asta. :)

#53
black~angel

black~angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.07.2007
sincer imi face capul patrat,zau,nu mi se pare nici o dovada de talent sa faci muzica pe calculator!

#54
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Este genul de muzica pe care il ascult in majoritatea timpului . Un "i can't sleep" de la above&beyond , un amsterdam sunt doar cateva melodii care intotdeauna m-au revigorat cand eram obosit si mi-au luminat ziua. Deci DA!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate