Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Care e cel mai bun soft GPS pt PC (Laptop)?

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#37
nkusor

nkusor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.12.2006
Pe Audi A6 merge navigatie TravelPilot DX

#38
gothpaul

gothpaul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.01.2007
Am si eu aceiasi problema cu sunetul pe Igo pe laptop...:((    ma ajuta cineva?  $eb.....cum ai rezolvat problema??se aude intrerupt si spus pe silaba..:D...pls...help!

#39
danipowsoft

danipowsoft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.09.2006
Toate bune si frumoase
Cum rezolv problema cu receptoru gps?
Este pe usb iar emulatoru nu are decit serial...

#40
SilviuSTG

SilviuSTG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 29.05.2006
Mar INERESA care ar fi solutia cand RECEPTORUL GPS este pe USB iar la emulator nu e poate seta decat comurile poate sa folosesc un adaptor usb-serial ???....(asta pt ca vreu sa imi iau un GPS pe USB sau Bluetooth si nu stiu daca o sa pot sa il configurez sa interactioneze cu emulatorul)
Si a doua chestie e legata de vocea tremuranda cand rulezi I-GO sau MIO pe emulator in mometul cand iti spune indicatie....stie cine-va cum se poate rezolva...


ser sa nu fie mort TOPICUL..

MERSi

Edited by SilviuSTG, 13 April 2007 - 15:53.


#41
SilviuSTG

SilviuSTG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 29.05.2006
bate rau vantul pe aici.... si e o rubrica asa interesanta..

#42
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View Postaxiplus, on Aug 26 2006, 19:09, said:

nu sunt $eb, dar pot sa iti dau parerea mea...
daca iti iei mio, ia-l cu soft... daca iti iei altceva, ia fara soft si cumpara igo dupa aceea...
iti spun asta pentru ca igo prezinta harta Romaniei cel mai bine, am vazut pe net comparatii intre iGO Romania si inca un soft care avea Romania, si iGo il intrecea cu mult...

eu am un ETEN G500, si sunt kt de kt multumit de el ( inca nu am trecut peste pragul bateriei... de la o sapt cat ma tinea telefonul la 2 zile kt ma tine etenu...  :P ) si ideea mai e daca vrei sa il folosesti doar pentru GPS sau si pentru alte functii ale pda-ului... daca vrei doar GPS, ia-ti un pda oarecum slab ca dotari, fara wi-fi si alte kestii d-astea ( desi bluetooth nu ar strica )... nu stiu ce e de capul lui Mio, dar sunt convins ca producatorii s-au axat mai mult pe partea de GPS decat pe altceva ( din cate am vazut pe piata romaneasca, mio sunt cele mai raspandite cu GPS )... eu mi-am luat ETEN pentru ca am mai multe posibilitati pe el... si mai mult, vreau sa fac soft pentru PDA-uri, si un procesor de 400 Mhz ma ajuta mult...

Poate ne zici si noua unde ai vazut comparatia aia intre IGo si alt soft !

Multumesc !

#43
benix

benix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.02.2007
Putin ajutor daca se poate : Nu reusesc sa fac sa comunice modulul GPS cu emulatoru (cineva spunea mai sus de ceva softulici care face un bridge intre porturi). Mentionez ca receptorul GPS este un Nokia LD3W conectat prin bluetoth. Problema este ca NU REUSESC sa conectez emulatorul la portul bluetoth. HELP!

Edited by benix, 27 April 2007 - 11:54.


#44
baiatulideal

baiatulideal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.04.2007
aresa`mi dea si mie cineva KITURI si windows Symbian pt nokia 6630 :) Multumesc

#45
cicinda

cicinda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.01.2007
a gasit careva solutia problemei cu sunetul naspa pentru igo pe windows mobile 5 pocket emulator
am vazut ca mai multi s-au lovit de chestia asta si nicio solutie

#46
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
salutare ....as vrea sa-mi spuneti si mei un pret la un sistem bun....adik receiver gps si harta igo sau ce stiti mai bun....sa ajunga pana in 7 milioanes....astept

#47
bmw324

bmw324

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.01.2007

View Postscoty, on Aug 28 2006, 19:17, said:

Fara bani, daca se poate iar daca nu platesc caci stiinta costa, vreau o solutie gps care sa-mi mearga si pe tel. mobil si pe laptop cand sunt in masina nu conomitent binenteles ( de ex. cand am dumuri scurte si nu vreau sa iau laptopul ). Am un trelefon mobil SPV C600 ( windows mobile 5 ) de la ORANGE, iar un laptop intentionez sa cumpar in urmatoarele zile. Ma intereseaza sa-mi spui ce reciver de satelit sa iau care sa se conecteze cu tel si cu laptopul prin bluetooth, ma intereseaza ceva performant de ultima generatie, chiar daca este mai scump, cu instalarea softului pe laptop m-am lamurit , cum fac cu mobilul, intentionez sa iau IGO 2006. Daca nu poti sa-mi dai detalii poate imi dai niste linkuri de unde sa ma informez. Poti sa-mi dai mail la [email protected]
sl am si eu un gps eazyroad mk1 si nu mai am cardul cu soft care maputeti ajuta cu niste idei ca sal fac functional??pls

#48
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postbmw324, on Jun 6 2007, 12:37, said:

sl am si eu un gps eazyroad mk1 si nu mai am cardul cu soft care maputeti ajuta cu niste idei ca sal fac functional??pls
1. nu ai postat unde trebuie;
2. asta e?
http://www.comproedo...d_Product=10516
3. cred ca te pot ajuta doar daca esti din Bucuresti

#49
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001

View Postpanda89, on May 30 2007, 11:40, said:

salutare ....as vrea sa-mi spuneti si mei un pret la un sistem bun....adik receiver gps si harta igo sau ce stiti mai bun....sa ajunga pana in 7 milioanes....astept
Nou? Nicio sansa.

#50
bmw324

bmw324

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.01.2007

View Postcristian11, on Jun 6 2007, 13:19, said:

1. nu ai postat unde trebuie;
2. asta e?
http://www.comproedo...d_Product=10516
3. cred ca te pot ajuta doar daca esti din Bucuresti
1      acela este     2nu sunt din bucuresti 3multumesc oricum pentru raspuns

#51
coolfrik

coolfrik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 18.09.2005
Salutare natiune!!!

Folosind indicatiile de mai sus am reusit sa instalez IGO MY WAY 2006 pe laptop, si a fost destul de facil in utilizare. Singura kestie care lasa de dorit si pe care incerc s`o rezolv e sunetul care se aude foarte prost in IGO si nu`mi dau seama de ce, pentru ca emulatorul scoate corect sunetele, doar in cazul aplicatiei igo sunt probleme.

Va tin a curent.

View Post$eb, on Aug 11 2006, 01:23, said:

Folosirea programelor de navigatie(I-GO,TomTom,Route66,Navigator,Navigon,ViaMichelin si care or mai fi) pe calculatoare desktop sau laptop-uri.

Aceste aplicatii merg pe calculatoare "convetionale" cu WindowsXP , doar daca se emuleaza un dispozitiv PDA care sa ruleze Windows Mobile 2005 sau Windows Mobile 2003SE.
Va prezint mai jos, EDITIA PENTRU TOnTI.

Trebuie download-ate mai multe soft -uri pe care le enumar mai jos:

- Standalone Device Emulator 1.0 with Windows Mobile OS Images

-Microsoft Device Emulator 2.0 Beta
Versiunea 2 am inteles ca ar folosi mai bine resursele calculatorului fata de versiunea 1.

- ActiveSync 4.2  
- Microsoft ActiveSync 4.2 in Romana

- Windows Mobile 5.0 SDK for Pocket PC
  E Windows Mobile 2005. Emulatoarele de mai sus contin doar Windows Mobile2003SE.

-Daca nu va descurcati cu link-urile de mai sus mai e VisualStudio2005 care contine si un pachet pentru emulare PDA.
Visual Studio 2005 Team Foundation Server Trial Edition pentru 180zile
Visual Studio 2005 Professional Edition 90-Day Trial

Si ar mai fi necesar si instalarea de SP2 la Windows XP.Uite un link pentru intreg pachetul.
SP2 (Full package)

Si cam astea sunt toate programele necesare. Daca doriti doar emulare de PDA uri nu instalati tot VisualStudio , ca ocupa si mult si dureaza si o juma de zi instalarea. E suficient sa debifati tot, si sa lasati o bifa doar pe Microsoft Visual Studio 2005 Professional\ Language Tools \ Visual C++ \ Smart Device Programmability. Nu va trebuie NetFrame, SQL server si ce mai are pachetul asta de VisualStudio.

Dupa ce va plictisiti de instalat cele de mai sus, cautati pe disk calea C:\Program Files\Microsoft\Device Emulator 2.0 Preview si faceti o scurtatura pe ecran.
Din acest emulator, alegeti de exemplu WindowsMobile 2005(are alocati 128Mb fata de 64Mb din WM2003) si ii dati conectare.
In tabul General \Shared Folder ii indicati calea spre directorul cu softul de navigatie.
Se navigheaza cu un Explorer de fisiere in fereastra de PDA, se instaleaza si se bucura de navigatie.

Receiverul GPS se conecteaza la laptop, eventual se mai instaleaza un softulici de pe CD ul ei.Softul asta mai creaza un bridge intre porturi , bla bla bla , fara el nu merge...
Tot in fereastra emulatorului la tabul Peripherals se mapeaza portul unde este conectat receiverul GPS. Sa zicem un COM4 ceva.

Se deschide softul, de ex. IGO, si prin meniurile lui pe acolo se da configurare sau detectare pentru a gasi receiverul GPS.

Eu asa am facut si ma bucur de navigatie.
Daca nici asa nu e clar fac si consultanta, pe bani bineinteles  :D

I rest my case. B)


#52
claudiuw

claudiuw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.10.2005
Salut,

   am si eu Marco Polo Reiseplaner 2007-2008, care functioneaza cu GPS Pilot ( pentru navigare), din pacate este doar o versiune de 30 zile, unde pot gasi si eu "versiunea completa" de GPS Pilot ??

Edited by claudiuw, 22 June 2007 - 11:44.


#53
adibadiu

adibadiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.09.2003

View Postcoolfrik, on Jun 17 2007, 11:17, said:

Salutare natiune!!!

Folosind indicatiile de mai sus am reusit sa instalez IGO MY WAY 2006 pe laptop, si a fost destul de facil in utilizare. Singura kestie care lasa de dorit si pe care incerc s`o rezolv e sunetul care se aude foarte prost in IGO si nu`mi dau seama de ce, pentru ca emulatorul scoate corect sunetele, doar in cazul aplicatiei igo sunt probleme.

Va tin a curent.


Salut

Am rezolvat problema cu sunetul. Trebuie editat fisierul pocket_pc.ini din arhiva data.zip\config . LA linia 61 din fisierul pocket_pc.ini avem
sound_q_length = 0. Am modificat valoarea la 200 si merge sunetul . ( sound_q_length = 200 )

#54
diavol069

diavol069

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.01.2007

View Postbenix, on Apr 27 2007, 12:52, said:

Putin ajutor daca se poate : Nu reusesc sa fac sa comunice modulul GPS cu emulatoru (cineva spunea mai sus de ceva softulici care face un bridge intre porturi). Mentionez ca receptorul GPS este un Nokia LD3W conectat prin bluetoth. Problema este ca NU REUSESC sa conectez emulatorul la portul bluetoth. HELP!


Am si eu aceeasi problema cu Nokia ... a reusit cineva sa ii dea de cap
????????????????????????????????????????????????????????????????????

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate