Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Care e cel mai bun soft GPS pt PC (Laptop)?

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#181
sabyn34

sabyn34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.05.2009
am mers afara cu iGo8 PC vreo 7000 km si nu am avut nici o eroare pe el fata de un de un iGo pe un Mio230 care se bloca mai mereu. probleme am avut cu iGo8 PC acolo unde au fost mai multe strazi suprapuse ca nu mai stia pe care este si reconfigura mereu traseu in rest hartile din 12.2009 au fost ok

#182
_istudor_

_istudor_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 23.03.2009
Sygic MOBILE versiunea 7.71 pentru XP, Vista care functioneaza cu harti versiunea 7.80 A aparut o harta noua pentru Romania de la NavteQ si are 11 MB.

Attached Files



#183
pius

pius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 15.02.2006
Buna ziua tuturor,

Anul asta Mosu m-a cadorisit cu un tablet pc (made Hong Kong) cu ecran de 10 inch,2 porturi USB etc. si sistem de operare Windows 7 ultimate.
Pe langa traditionale filme,muzica,e-books,m-am gandit sa-l folosesc si ca GPS in autoturismul propriu.Numai ca aici m-am blocat total.Nu stiu nimic
despre acest subiect.M-am documentat eu si am inteles cam asa (corectati-ma) ;

Trebuie un receptor GPS (am gasit cateva ,as prefera pe USB),un soft de navigare pentru pc (IGO 8 PC sau GARMIN pt pc)
si harti.Problema mea este ca nu stiu care soft s-ar potrivi mai bine cu win 7 (rezolutie 1024x600) ,mai trebuie emulator?
care harta (denumirea comerciala)se potriveste cu care dintre cele 2 softuri? Sunt total debusolat(am gasit ultimele versiuni de harti,
dar habarnam cee aia maps source sau image ,care trebuie descarcat,Off...Poate ma ajutati voi.Va multumesc anticipat si tot odata va urez la toti SARBATORI FERICITE!

Edited by pius, 29 December 2010 - 15:42.


#184
bbi

bbi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 25.09.2006
buna
am instalat pe laptopul meu maxsea cu hartile din 2009. stie cineva cum reusesc sa conectez receptorul gps la soft.
am un receptor gps nokia ld-4w si un stick bluethooth care il contectez cu programul bluesoileil.el merge se contecteaza dar cand sa fac sincronizarea intre gps si maxsea nu merge
un sfat va rog

#185
catalyn_28

catalyn_28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.02.2009
sal,eu am un laptop cu gps pe usb si am gasit igo8 nav-pc merge totul struna la el,are toate tarile iclusiv romania,absolut toate strazile..doar ca am o mica mare problema cu el...eu stau in vl si vreau de ex sa trec sb la destinatie...el in loc sa o ia inspre sb imi arata sa o iau inspre buc,pina la braila apoi sa ma intorc inapoi sa ajung la sb
cum scap de locatia din braila,am sters toate locatiile vechi care erau salvate in program.tks

#186
giona

giona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.11.2011
posibil   sa   ai  braila   ca   destinatie  intermediara .  de  aia  te  trimite  pe  acolo..  sterge  fisierul   save ..bafta.

#187
NickRvl

NickRvl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 30.10.2006
Am achizitionat si eu un modul GPSUsb pentru un minilaptop si m-am cramponat si eu de harti, am doua IGO relativ apropiate si nu i-mi accepta hartile de la unul la altul si nici de la un IGO mobil/portabil, am reusit sa le fac s "vorbeasca" romaneste si meniul de asemenea in limba Romana insa la harti nu ma descurc, un sfat va rog.
Acestea sint variantel pe care le am:
Attached File  Clipboard01.jpg   39.25K   112 downloads
Attached File  Clipboard02.jpg   43.28K   99 downloads

#188
NickRvl

NickRvl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 30.10.2006

View PostNickRvl, on 22nd January 2012, 13:24, said:

Am achizitionat si eu un modul GPSUsb pentru un minilaptop si m-am cramponat si eu de harti, am doua IGO relativ apropiate si nu i-mi accepta hartile de la unul la altul si nici de la un IGO mobil/portabil, am reusit sa le fac s "vorbeasca" romaneste si meniul de asemenea in limba Romana insa la harti nu ma descurc, un sfat va rog.
.........

Am rezolvat, acum am si harti....., ca sa vad la o rezolutie mai mare se poate? am gasit ceva "modificari" dar nu functioneaza nici una, gasise-m la un moment dat un "executabil" care marea automat la rezolutia ecranului insa nu-l mai gasesc....

#189
djmanianfs

djmanianfs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.07.2010
Asta folosesc si eu, sunt multumit de IGO !

#190
peter_klona

peter_klona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.03.2009
Din pacate, toti oferiti doar alternative si nimic concret.
Navigator PC 15 free , este destul de bun si nu ai nevoie decat de un smartphone si o aplicatie de Bluet00th GPS Output (care este foarte ieftina si utila)
sau
PTV truck indiferent ce varianta gasiti si la fel cu  aplicatia android pentru gps

Nu mai bateti campii aiurea cu emulatoare si tot felul de prostii. Incercati sa oferiti ceva bun si la obiect

Edited by peter_klona, 19 April 2016 - 16:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate