Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Elastomania

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Si in plus...acum am observat...ca in panta de peste 45 de grade el urca fara probleme...cam irealist!

#20
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003

View PostM_r, on May 3 2006, 16:28, said:

Si in plus...acum am observat...ca in panta de peste 45 de grade el urca fara probleme...cam irealist!

Oh come on, e joc gratuit. Poti scrie la autor sugestiile tale, poate le implementeaza (nu glumesc). Si sa nu vorbim de Elma, ca doar nu e realist si ala :)

#21
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
A bine acuma...dar nu e chaiar asa de exagerat. Poate vb eu prostii...nush..dar anyway dupa cum am mai spus este patch (nu oficial dar legal) la versiunea 1.2! Si bine ca numa io postez aici...:P aproape... Purice` parea entuziasmat, acum nu mai da nici un semn... o fi ajuns iar in barba motociclistului :))

Edited by Fubar, 06 May 2006 - 21:05.


#22
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003
Patch-ul la versiunea 1.2 e gratuit, dar presupune sa ai programul. Citez de pe www.elastomania.com: "To get the full version with its 36 additional levels and the full level editor, you have to register for only US $9.95."

#23
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Da stiu asta...pentru ca am avut jocu varianta aia...adica cu 18 nivele si zicea ce ai spus tu mai sus. Dar apoi am gasit patchu de 1.2 (si mentionez ca nu l-am luat de pe nici un site de crack-uri sau ceva ilegal...) si l-am facut sa mearga tot. Sunt multe pe net...si nimic nu e mai bun decat ceva gratis si legal. Nu?

Quote

Poti scrie la autor sugestiile tale, poate le implementeaza...
Da...as putea face asta...dar ce fac? Ii trimit mail? Sau cum? Ca pe site nu are nici un altfel de contact decat adresa de mail... :deadtongue: Si nush...oare are rost? Poate omu nu are vreme de schimbarile mele. Asa mai bine punem jocul aici sau undeva si rugam pe cineva sa il modifice, ca doar e oferit si codu sursa pe site. Daca stiam eu programare nu mai scriam aici...iti dai seama ca ma apucam de el...dar asa ma apuc de cap...ca are niste chestii destul de ciudate... But anyway 10x pentru ca mi-ai zis de varianta mok  :coolspeak:
Continui insa sa cred ca elastomania ramane Za Best in domeniu.
Mah...si mai era ceva joc mai vechi...tot asa, cu motociclete, de mereai pe muntzi si sareai pe acolo, si cand te buseai cadeai...ceva tot asa...mai mic, nu motoracer...ce va gen carmageddon cu motoreta fara sa omori oameni... Nush cum sa zic...

#24
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Daaaaa, e un joc care va ramane in "degetele" noatre pentru multa vreme :D!

#25
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

View PostArpi, on May 6 2006, 07:05, said:

Daaaaa, e un joc care va ramane in "degetele" noatre pentru multa vreme :D!
Sa stii...e ca si cu netu. Aveam un pretin care zicea ca dupa ce imi bag net o sa stau vreo doua luni toata noaptea, si dupa aia imi trece. Nu e chiar asa...mai ales cand ai timp sa stai, ca chef este...
No deci mai jucatzi careva? Facetzi mah si voi niste nivele, pls. Ca m-am saturat de ale mele...si tre sa termin cateva oricum :P

#26
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
Elastomania NU este gratuit. Nu mai dati linkuri pentru ca se lasa cu Warn si apoi suspend.

Capisci?

#27
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

View PostFubar, on May 6 2006, 22:03, said:

Elastomania NU este gratuit. Nu mai dati linkuri pentru ca se lasa cu Warn si apoi suspend.

Capisci?
Da...ms...nu am sa mai pun link-uri... Am vazut ca a fost sters postu' cu link-ul. Scuze ca l-am pus...

#28
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Fubar, prea tarziu cred ca cine a vrut jocul la si luat ! (inclusiv eu )
ontopic: Mi-am pierdut indemanarea la jocul asta :) ,chiar daca nu era prea multa dar ... :( ; stiu ca se poate recupera dar nu mai atrage ca la inceputurile lui :D
@purice

Edited by Purice`, 14 May 2006 - 14:39.


#29
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

View PostPurice`, on May 14 2006, 15:39, said:

Fubar, prea tarziu cred ca cine a vrut jocul la si luat ! (inclusiv eu )
ontopic: Mi-am pierdut indemanarea la jocul asta :) ,chiar daca nu era prea multa dar ... :( ; stiu ca se poate recupera dar nu mai atrage ca la inceputurile lui :D
@purice
Mda...naspa...in semnatura ta am vazt ca scrie: "Esecul este prilejul e a o lua de la capat cu mai multa inteligenta". Ei bine nu e chiar esec...dar tinand cont ca ai mai jucat...poate ceva nivele noi, interesante, te-ar "prinde" iar, nu?

#30
Tequila-_-

Tequila-_-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.05.2006
Elastomania e super tare jocul , chiar daca o fi el asa 2d :P , dar cum zice si Fubar ..nu este free :(

#31
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

View PostTequila-_-, on May 18 2006, 09:33, said:

Elastomania e super tare jocul , chiar daca o fi el asa 2d :P , dar cum zice si Fubar ..nu este free :(
E drept...NU ESTE FREE si urmatoarele doua chestii sunt impuse de aceasta conditie:
- editorul de nivele se limiteaza la 5 poligoane/nivel
- ai doar 18 nivele interne in loc de 54 cat are jocul

Sa trecem peste asta. Jocul ramane neinregistrat. Cu toate astea poti juca nivele externe, care pe net sunt mai mult de o gramada. Fubar daca imi dai voie as vrea sa pun un link la aceste nivele externe. Adica sa uploadez numai nivele externe pe filehost.ro sa zicem si sa dau link-ul aici. Pentru cei carora le trebe. La fisierele externe nu conteaza daca nu e inregistrat programu', acestea mergand fara probleme.

Trebuie sa mentionez ca cica nu se pot baga mai mult de 920 (parca) de nivele in folderul lev. Daca am sa uploadez undeva nivele, am sa pun vreo 4-5000 si de aia ziceam...sa nu le puneti pe toate in folder, ca s-ar putea sa aveti parte de un crash.

Deci Fubar, am acordul tau?

#32
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
am redevenit moderator dupa ce a fost postat pentru ceva vreme din pacate...

#33
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

View PostFubar, on May 26 2006, 16:27, said:

am redevenit moderator dupa ce a fost postat pentru ceva vreme din pacate...
Deci esti de acord cu ce am zis mai sus? Se poate?

#34
Chelu

Chelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 21.12.2005
Nu exista cumva o versiune de elma pt. telefoane mobile? Tare mi-ar place sa-l joc oriunde :D

#35
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
N-am auzit sa existe...dar...cine stie...o sa caut...

#36
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
si eu as vrea sa gasesc pt telefon

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate