Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Elastomania

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Cine o auzit de jocu asta? Si cine o jucat?
Merge un schimb de nivele, rec-uri, lgr-uri? Experientza...

#2
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 18.03.2006
Este un joc Elastomania .. la ala cu motocileta te referi ?

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,027
  • Înscris: 10.04.2006
vezi ca mai este un topic in legatura cu acest joc . Si da, este un joc cu motociclete, grafica simpla si Gameplay veritabil :)

#4
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Da...este...uite asta...http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=112165
Dar nu o sa mai posteze nimeni acolo

Quote

Cum se numeste exact un joc? - Gravity - moto, Isi mai aduce cineva aminte? ...
asta e numele lui...io nu cre ca o sa mai posteze prea multi acolo...numele lui nu atrage pe nimeni...
Stai linistit ca am dat Search inainte de a pune topicu si am vazut ca nu exista nici un topic concret si la obiect legat de joc.
Ma citez pe mine:

Quote

Merge un schimb de nivele, rec-uri, lgr-uri? Experientza...?
Deci daca e cineva interesat de asa ceva, rog sa posteze.
Sau motive pt care ii place/nu ii place jocul...etc...orice legat de joc...

#5
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostM_r, on Apr 20 2006, 19:18, said:

Dar nu o sa mai posteze nimeni acolo
asta e numele lui...io nu cre ca o sa mai posteze prea multi acolo...numele lui nu atrage pe nimeni...
ce logica...in-cre-di-bil...

#6
sekasewu

sekasewu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.05.2004
E tare Elastomania. Jucam tare de tot acum vreo 3 - 4 ani. Terminasem j'de nivele pana am ajuns la chestii unde incepusera sa-mi cedeze nervii :)
Un link unde gasesti 'ce si cum' este elmawigi.ratmind.info/~ribot/elmawigi/index.php/Main_Page
Nu stiu fata de alte joculete din ziua de azi cum e, insa pe vremea aia, pentru mine, a creat dependenta

#7
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Si acuma de ce nu mai joci? Oricum ai jucat varianta full (de 54) sau cea de 18 nivele interne? Ca externe is o gramada...

#8
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
salut ... ai site de unde sa-l iau ?  ca nu m-am mai jucat de mult
Am putea sa jucam pe net ? :D?
mono... ai dreptate ... am mai citit pe undeva , tot pe aria asta ca ar fi frumos  sa aiba un joc=UN SINGUR TOPIC  dar se pare ca e IMPOSIBiL!!
M_R - asta e... u stiu ... cum ca are numele la topic naspa... wow...

Edited by Fubar, 06 May 2006 - 21:04.


#9
Chelu

Chelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 21.12.2005
Mama ce mai jucam si eu elma... Terminasem nivelele interne de x ori si dupa aia am trecut la o gramada externe. Vezi pe www.elastomania.com la linkuri. O sa gasesti o gramada de site-uri cu nivele, lgr-uri si replay-uri. Cred ca ar trebui sa-l mai instalez o data....

#10
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

View PostChelu, on Apr 21 2006, 15:45, said:

Mama ce mai jucam si eu elma... Terminasem nivelele interne de x ori si dupa aia am trecut la o gramada externe. Vezi pe www.elastomania.com la linkuri. O sa gasesti o gramada de site-uri cu nivele, lgr-uri si replay-uri. Cred ca ar trebui sa-l mai instalez o data....
Ye...ala ii site-ul...de acolo, si nu numai de acolo, am luat cateva mii de nivele externe...un deliciu...nush cand o sa le termin de jucat pe toate...mai am :lol: mai mult de o gramada...in schimb am inceput sa imi fac niste nivele personalizate...mi-am pierdut cateva nopti bune...desi am un editor puternic la ultima versiune (cred) - ALE.
Purice` nush daca am putea sa jucam pe net...nu am incercat niciodata...dar ma uit...si iti zic...macar in retzea o sa incerc

#11
sekasewu

sekasewu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.05.2004
N-am mai jucat, ca ma luasem de altele. Oricum mi-ai readus atentia asupra lui, si tare mi-e ca daca intru iar in el, nu mai ies prea curand.
  Renuntasem la el pentru Bejeweled parca. Ma ofticase cineva cu un record acolo si uitasem de orice alt joc, numai ca sa sparg pietrele alea.

#12
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
elastomania a rupt tastaturi (metaforic vorbind)

#13
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Bine ca mi-ai adus aminte de BeJeweled...ca tre sa ma apuc si io iar de ala... :D. Si da...elastomania chiar a "rupt" tastaturi si o va mai face multa vreme de acum incolo. :coolspeak:

Edited by M_r, 25 April 2006 - 01:25.


#14
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
au fost cam 2 nivele care nu le-am facut, in rest sunt zmeu :D

#15
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Poi care? Vezi ca io am pus ceva replay-uri si la alea mai grele...doar doua imi lipsesc...la Labirynth Pro si la inca unu...pe care nu le-am salvat cand am facut scoru...:P A da...si la Double Trouble. Tre sa ma apuc iar...
Alea externe is iara faine...

#16
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003
Exista si o clona open-source destul de reusita, se numeste Xmoto. Open-source... adica MOCA :)

http://xmoto.sourceforge.net/

#17
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Exista pe net patch la versiunea 1.1a, patch de 1.2...MOK

#18
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
No m-am uitat...e destul de fainutz...dar din primu joc (5 minute) am observat cateva chestii care par cam exagerate:
- suspensiile (is cam saltaretze, parca sta pe elastice --> la partea asta Elastomania ii mai realist)
- motocicleta e micutza si piloru e ditai mai omu'...(nu ti se pare, macar un pic asa...)
- faza cu iarba (i fain cum se ridica asa in urma rotii din spate...asta chiar ii fain)
- nivele externe canci...si nush unde sa gasesc pe net (la elastomania am vreo 12.000)
...cam atat...o sa il mai joc cand mai am timp si chef...
...pana atunci tot Elma RULZ (si dupa cum am zis daca faci patchu' de 1.2 o ai gratis)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate