Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Invasion Power Board

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
smf e bazat pe ipb, nu vad nici un rost pentru care cineva ar folosi o versiune foarte veche de ipb, plina de buguri si fara sanse de a mai exista in viitor.

#20
Chucky4real

Chucky4real

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.02.2006
Eu inca consider versiunea 1.3.1 Final una de viitor. Asta numai daca te duce putin mintea si rezolvi bugurile.

Edited by Chucky4real, 21 April 2006 - 21:32.


#21
AlexJ

AlexJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 01.08.2003
dupa ce ma hotarasem sa raman pe phpbb (am pus o tema care mi s-a parut faina si am inceput sa umblu prin cod sa imi dau seama daca pot modifica ceva) am zis sa incerc si SMF sa vad ce e cu el
Si sincer mi-a cazut fata cand am vazut cate lucruri are incorporate...  SUPER TARE...
Acu partea buna e si proata: pare incarcat..cel putin cand am intrat prina data au aparut atatea chestii incat ma intrebam de unde sa incep.. probabil din cazua scrisului si a imaginilor mici...
Oricum nu prea am avut timp sa mai uit in detaliu pe el..sper sa apuc zilele astea... Din cate vad nu prea gasesc teme marfa..cele de pe situl principal mi se par cam simplute (din screenshoturi)
Stie cineva daca pot importa baza de date din phpbb? asa de idee..
si daca stiti un site de teme pt el..
Mersi mult iar si va urez un Paste Fericit!

#22
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
pentru importare bd incearca aici: http://www.simplemac....php?board=20.0

CP-ul Adminu-lui este intr-adevar incarcata, dar cea principala, de user normal, mi se pare ok.
Nu cred ca mai exista alte siteuri de teme pentru smf in afara de cel oficial.

#23
AlexJ

AlexJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 01.08.2003
I'm back dupa ce m-am mai uitat pe SMF...inca socat..e prea tare forumul asta...nici alea cu plata nu cred ca se compara (desi nu am incercat nici unul)
Este f fain...moduire sunt f usor de adaugat avand un sistem de packet managemnt f bun..bagi url la fisiser sau uploadezi o arhiva sau instalezi dintr-o lista de moduri prluata de pe situl oficial..Si moduri am descoperit ca sunt...cat m-am cinuit sa bag vreo 3 moduri pe phpbb sau invation, pe smf am terminat in 5 min (chiar 5 min)
Numai ca vad multe comentarii despre erori..desi eu nu am intalnit nici o eroare pana acu, pe forumul lor multe posturi sunt despre asta..cel putin suportul tehnic este bun...
In rest nu prea mai am ce spune..designul era foarte simplu dar are multe lucrui incorporate..
Il recomand (desi eu nu ma prea pricep la forumuri)

Cum vad ca discutia s-a departat de la titlul initial invation power bord, poate un admin ar putea schimba titlul in ceva mai general pt forumuri, in caz ca alti oameni vor sa se informezi
thx

#24
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View PostAlexJ, on Apr 28 2006, 12:27, said:

I'm back dupa ce m-am mai uitat pe SMF...inca socat..e prea tare forumul asta...nici alea cu plata nu cred ca se compara (desi nu am incercat nici unul)
Este f fain...moduire sunt f usor de adaugat avand un sistem de packet managemnt f bun..bagi url la fisiser sau uploadezi o arhiva sau instalezi dintr-o lista de moduri prluata de pe situl oficial..Si moduri am descoperit ca sunt...cat m-am cinuit sa bag vreo 3 moduri pe phpbb sau invation, pe smf am terminat in 5 min (chiar 5 min)
Numai ca vad multe comentarii despre erori..desi eu nu am intalnit nici o eroare pana acu, pe forumul lor multe posturi sunt despre asta..cel putin suportul tehnic este bun...
In rest nu prea mai am ce spune..designul era foarte simplu dar are multe lucrui incorporate..
Il recomand (desi eu nu ma prea pricep la forumuri)

Cum vad ca discutia s-a departat de la titlul initial invation power bord, poate un admin ar putea schimba titlul in ceva mai general pt forumuri, in caz ca alti oameni vor sa se informezi
thx

daca ai vedeam ipb 2.1.5 ti-ai schimba radical parerea, garantat
nici vb nu e mult mai jos ;)

#25
AlexJ

AlexJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 01.08.2003

View Postsandossu, on Apr 28 2006, 13:27, said:

daca ai vedeam ipb 2.1.5 ti-ai schimba radical parerea, garantat
nici vb nu e mult mai jos ;)
Atunci ca sa nu vb prostii spun ca SMF e mai bun decat phpbb si ipb 1.3 :) pt alte comentarii ii las pe altii :)

#26
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View PostAlexJ, on Apr 28 2006, 14:25, said:

Atunci ca sa nu vb prostii spun ca SMF e mai bun decat phpbb si ipb 1.3 :) pt alte comentarii ii las pe altii :)

corect  :peacefingers:

#27
puya4ever

puya4ever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 21.12.2006
mai puteti pls sa imi lasati si mie arhiva de la ipb ca nici eu nu ma descurc in germana

#28
iceman_2oo6

iceman_2oo6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 18.10.2006

View PostChucky4real, on Apr 21 2006, 13:23, said:

Va recomand IPB 1.3.1 Final .Este mult mai avansat decat phpbb. Il puteti descarca de aici.
Va recomand sa descarcati a treia versiune:
-Bug fixed
-Suport pentru Php 5 & Mysql 5 .  :coolspeak:
file not found

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate