Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

RCS-RDS devine Digi Romania

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

Neaceasca85

Neaceasca85

Power grid enthusiast

• Grup: Senior Members
Padavan la N-56-U si HGG(omes) la AC-56-U mi-au fost necesare in primul rand pentru putere semnal la casa, stock Asus era praf. Apoi pentru ca sunt fan uptime si cu aceste FW-uri poti schimba setari fara restart. Si ca nu se blocheaza sa ceara restart.

La AC-56-U am ramas cu versiune veche pentru ca alea noi nu foloseau ambele nuclee ale procesorului. La AC-1200-G+ e OK stock Asus (nu m-am interesat de customuri, stiu ca WRT-urile sunt disponibile practic pentru orice router) este OK mai putin faptul ca se restarteaza aleator la maxim 60 de zile. Dar in ultimii ani se ia curentul mai des la birou decat acasa, asa ca acest aspect nu a mai contat, desi recordul din 2019 cu 414 zile la birou l-am avut, acasa au fost maxim 200.

Oricum, revenind la Digi, a fost tricky cu trecerea de la 100 la 1000 mbps. aveam 3 categorii de routere la faza asta:

- care se plafonau la 200 mbps (D Link DIR 655)
- care se plafonau la 200 si apoi urcau progresiv, enervantul TP Link WDR-3600 ce a fost in oferta lor, l-am luat si vandut imediat
- Asus, erau singurele ce rulau corect gigabit PPPoE, deci implicit cu gigabit aveam si router ce se preta la o casa mare, nu router de garsoniera Posted image

Mi-a placut cand cineva a zis aici pe forum ca este incredibil la Digi sa nu ai router si computer pentru cat net poti sa ai. Posted image Sigur ca acum sunt unii nemultumiti cu 10 Gbps-ul amanat dupa lansare, dar nu vreau sa schimb ONT-ul (e din 2012, ZTE F 625) pana nu crapa, routerul la fel, iar pe partea de PC am regresat pentru ca acasa nu-mi mai trebuie PC decat la forumuri si Whatsapp web, avand Smart TV si Google Nest pe noptiera, e mult mai usor cu Youtube, PC-ul din 2015 mi s-a stricat si folosesc o vechitura.

La birou am PC nou cu SSD capabil de speed test gigabit, dar pe firma fiind mai scump, am doar 300 mbps.

Daca crapa AC-56-U nu voi mai folosi custom FW la urmatorul router pentru ca am montat AP-uri legate prin fir si aici si la birou. Acasa a fost necesar pentru ca si-a luat si mama Smart TV si se Netflixeaza, desi la TV prefera analogicul. Posted image

Edited by Neaceasca85, 18 May 2024 - 02:02.

xmanyacs77

xmanyacs77

*Roman Patriot*

Mult succes Digi Romania! Posted image

Edited by xmanyacs77, 18 May 2024 - 05:19.

leomagic44

leomagic44

Io, cu electronii.

Chiar si asa... mult succes, Digi Romania - the best.

iRunaway

iRunaway

Senior Member

Pai si schimbam si noi numele sectiunii sau...?

csachiri

csachiri

Senior Member

Adresa de e-mail [email protected] a devenit [email protected]

ssss

ssss

Active Member

• Grup: Members

iRunaway, on 20 mai 2024 - 11:07, said:

Pai si schimbam si noi numele sectiunii sau...?
Ca variantã de mijloc, propun
DIGI România (RCS & RDS)

iRunaway

iRunaway

Senior Member

Nu stiu de ce am avea nevoie de o varianta de mijloc, dar...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate