Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...
 Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...
 Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...
 Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tv nou

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

Mondeo

Mondeo

Everything Woke Turns To Shit

• Grup: Senior Members
Sper să nu ajungi cu minunea aia de Samsung la garanție…
Eu am ajuns cu 3, și știi ce? A trebuit să vin cu cutia!
Da, trebuie să ai 2 case, una pentru device și alta pentru cutii.
Am avut minunea pe atunci galaxy 3 de abia apărut, unde ziceau ca îți dă telefon la schimb, aham, fix mielu mi-a dat la schimb, de 3 ori l-am dus la garanție la lămâile alea de lângă Elvira, ultima oară am ieșit cu el și l-am dus înapoi, a, și ști de ce, ca nu mergea ca telefon cu toate ca era pe net, noaptea neuronului singuratic.
La perechea de ochelari 3d, am cedat, îi duc la garanție, aveam și cutie, ca deh, știi ce mi-au spus? Ca nu se repară, OK și ce facem? Din nefericire nu se mai face modelul asta.
Așa și? Cică e complicat, trebuie negație de la Samsung bla bla bla, i-am lăsat și am plecat. Mai am câteva dar mi-e lene să scriu.

Edited by Mondeo, 16 May 2024 - 10:09.

iZet

iZet

Senior Member

Aoleu, povesti de pe timpul lui Pazvante Chiorul.. Intre timp nu mai ai nevoie de cutie pentru service (la orice producator), iar de la 55" in sus vine service-ul acasa. Iar in Bucuresti, pentru toti producatorii, service-ul e asigurat de ESD (daca nu vrei sa apelezi neaparat la producator).

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Vizualizare mesajiZet, pe 16 mai 2024 - 10:32, a scris:

iar de la 55" in sus vine service-ul acasa.
E pe bune informatia? In orice localitate din tara?
Doar daca e in garantei? sau si postgarantie dar contra cost?

iZet

iZet

Senior Member

Nu stiu daca-n toata tara (probabil depinde de la service la service) ca eu mi-s din Bucuresti.

freddy2017

freddy2017

Active Member

• Grup: Members
Am amintit LG G2 care pe lângă o calitate a imaginii mai buna fata de un LG B3 sau C3, vine și cu 5 ani garanție la televizor, ceea ce pentru mine, cel puțin, contează.

iZet, on 16 mai 2024 - 11:00, said:

Nu stiu daca-n toata tara (probabil depinde de la service la service) ca eu mi-s din Bucuresti.
Prietene, foarte mulți dintre noi nu locuim în București.Locuim la sute de km distanta de București, în toate colturile tarii.

iZet

iZet

Senior Member

Ai 5 ani garantie doar la panou, nu la tot tv-ul. Iar daca crapa ceva (inafara de panou) dupa cei doi ani de garantie, totu-i contra-cost.

freddy2017

freddy2017

Active Member

iZet, on 16 mai 2024 - 11:16, said:

Ai 5 ani garantie doar la panou, nu la tot tv-ul. Iar daca crapa ceva (inafara de panou) dupa cei doi ani de garantie, totu-i contra-cost.
La placa de baza nu ai tot 5 ani garanție?Ecranul și placa de baza sunt principalele componente ale televizorului.

iZet

iZet

Senior Member

Nope. Doar la panou. Dupa expirarea garantiei standard platesti pana si manopera.

" *În primul an de garanție, sunt acoperite panoul, piesele și costurile cu manopera. Între cel de-al 2-lea și cel de-al 5-lea an de garanție, sunt acoperite doar panourile, iar manopera va fi taxată. "

https://www.lg.com/r...2/oled-warranty

Edited by iZet, 16 May 2024 - 11:42.

VerSus_88

VerSus_88

Member

Am comandat un C3 ! ( 5270 lei )
Va multumesc de ajutor.

freddy2017

freddy2017

Active Member

VerSus_88, on 16 mai 2024 - 11:50, said:

Va multumesc de ajutor.
Sa ai noroc la televizor și sa te tina cel puțin 5 ani.

Întreb de curiozitate, ce te-a determinat sa optezi pentru C3 și nu pentru alt model de televizor?

VerSus_88

VerSus_88

Member

mai am un samsung  55QN95 , am vrut altceva...si pare interesant acest LG  + oled-ul ca si tehnologie noua pentru mine in domeniul televizoarelor

freddy2017

freddy2017

Active Member

VerSus_88, on 16 mai 2024 - 13:06, said:

mai am un samsung  55QN95 , am vrut altceva...si pare interesant acest LG  + oled-ul ca si tehnologie noua pentru mine in domeniul televizoarelor
Sper sa ne spui cum este imaginea la C3 fata de QN95C.Sper.

MMike

MMike

Guru Member

iZet, on 16 mai 2024 - 11:16, said:

Stii foarte bine ca la oled, cel mai important si scump ca si piesa, e panou si care e si cel care ar crea probleme. Deci cei 3 ani suplimentari doar pentru panou, e ce trebuie. Mai dau unii 5 ani garantie la tot tv mai putin panou oled....Adica garantie de lcd.

Si avand in vedere ca in domemiu oled, LG e singurul care acorda acest tip de garantie si limitata la seria G, e un lucru bun.

VerSus_88, on 16 mai 2024 - 11:50, said:

Va multumesc de ajutor.
Daca tot ai vrut ceva mai mult decat B3, mai bine luai LG G2. E peste C3 la imagine si are si acei 5 ani de garantie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate