Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi am luat 4x4

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 "Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...

COSAFA CUP 2024

Cartela internet cu roaming - com...

geometrie autorulota

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

cibo005

cibo005

New Member

• Grup: Candidate Members
Salutare, am o autorulota de prin '94 si nu reusesc sa gasesc in zona Bucuresti-Ilfov un service auto care sa poata face geometria la rotile punte fata. Masina are max 3m inaltime si 2.2 m latime, punte simpla pe spate, cu rotile pe spate usor intrate mai in interior fata de caroseria rulotei, si multi imi spun ca "nu se vede tinta din spate" si nu poate aparatul sa citeasca. Asadar s-a mai ivit cineva cu situatia asta ?

strongsss

strongsss

Senior Member

• Grup: Senior Members
daca rotile din spate nu se vad din cauza rotilor din fata, te-ai gandit sa o bagi cu spatele?

zadada

zadada

Member

• Grup: Members
La service de camioane/autoutilitare ai incercat?

https://www.timas.ro...etrie-roti.html

viceroy56

viceroy56

Guru Member

Incearca la SIM AUTO daca esti din Bucuresti.
SI specifica faptul ca ecartamentul fata este mai mare decat cel spate, deci aceasta verificare, daca rotile "calca pe urme" nu o ceri, doar unghiurile pe fata.

sebulbus

sebulbus

cereal killer

Are nevoie ca aparatul de geometrii sa vada axa spate ca reper pentru axa longitudinala a masinii. La cele de camioane e posibil sa nu aiba in baza de date a aparatului modelul lui de sasiu, dar merita incercat.

cibo005

cibo005

New Member

• Grup: Candidate Members

View Postsebulbus, on 14 mai 2024 - 20:22, said:

Are nevoie ca aparatul de geometrii sa vada axa spate ca reper pentru axa longitudinala a masinii. La cele de camioane e posibil sa nu aiba in baza de date a aparatului modelul lui de sasiu, dar merita incercat.
de.wikipedia.org/wiki/Dethleffs#/media/Datei:Dethleffs-wohnmobil.jpgde.wikipedia.org/wiki/Dethleffs#/media/Datei:Dethleffs-wohnmobil.jpg
asa e, cam asta ar fi problema, rotile sunt in acelasi plan, dar partea de rulota iese un pic mai mult in afara, cu vreo 15-20 cm, decat la o autoutilitara obisnuita si din cauza asta multi nu pot sa citeasca la rotile de pe spate.[ https://de.wikipedia.org/wiki/Dethleffs#/media/Datei:Dethleffs-wohnmobil.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://de.wikipedia.org/wiki/Dethleffs#/media/Datei:Dethleffs-wohnmobil.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postzadada, on 14 mai 2024 - 19:10, said:

La service de camioane/autoutilitare ai incercat?

https://www.timas.ro...etrie-roti.html
i-am sunat la un moment dat, la centrul din Tunari, au zis ca ar putea sa faca, dar mi s-au parut un pic cam scumpi, nici nu le trimisesem poze cu ea, ca la fel am facut si cu alte service-uri, cativa au zis ca se poate, inclusiv la Autoitalia Vest si Auto-soft, si dupa ce le-am trimis pozele au zis ca nu se mai poate, ei fiind un pic mai ieftini decat la timas.

Edited by Dany_Darke, 15 May 2024 - 04:53.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate