Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Morți stupide (Italia)

Vom ajunge la deflatie?

Partaj succesoral

IFN-urile mi-au distrus scorul FI...
 Sfat achiziție laptop

Maneaua la concertele Coldplay

Ce este cu aceasta inflație ...

Duster 2011 carplay
 Portare inapoi la Telekom

Telecabina Piatra-Neamț - Ma...

Am lovit o masina

Comanda US
 Cum sa reduc caldura din apartame...

Dual-boot Windows 11 Pro cu Kubun...

Favorizarea femeilor atragatoare

Inlocuire baterie JBL Go 2

sfat achizitie telefon pana in 2000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

ORTEGGA

ORTEGGA

Member

• Grup: Members
salutare, sunt in cautarea unui telefon pentru sotie  care sa fie pana in 2000 lei....ma gandeam la Samsung A55,One plus nord 3 sau Honor 90...sunt deschis si pt alte modele...ce ma intereseaza mai mult este sa aiba camere decente spre bune , sa nu fie exagerat de mare si greu si sa aiba o baterie ok....acum are un s8+ Posted Image ,astept cateva sfaturi ,de la cei care cunoasteti telefoane respective.Ms.

Edited by ORTEGGA, 08 May 2024 - 10:37.

Leo2006

Leo2006

Guru Member

• Grup: Senior Members
Samsung A55 e totusi un telefon greu la 213 grame.
Telefoanele medii bat de la 170 grame.
S8+ e un telefon light la 173 grame.

Edited by Leo2006, 08 May 2024 - 11:41.

stoshiba

stoshiba

Active Member

Xiaomi 13, telefon usor se tine comod in mana,camere bune, baterie buna. Un Iphone 13 pro max cu folie si husa de protectie ajunge la 286 de grame, este enorm de greu.

tibi346

tibi346

Member

de obicei femeile preferă să nu schimbe brandul de telefon, altfel Motorola poate fi o bună alegere, poate va fi încântată de un pliabil si mai pui ceva până la 2700 lei

Celtic

Celtic

Member

Moto Edge 40 sau A55, primul mai usor si il gasesti si pe rosu, A55 clar mai bun, dar mai greu.

blue74lion

blue74lion

Active Member

Vizualizare mesajstoshiba, pe 08 mai 2024 - 12:00, a scris:

Xiaomi 13, telefon usor se tine comod in mana,camere bune, baterie buna. Un Iphone 13 pro max cu folie si husa de protectie ajunge la 286 de grame, este enorm de greu.

Tot Xiaomi 13 ii recomand si eu, doar ca nu il gaseste in magazin pina-n 2000 lei.
Eu l-am luat de pe Ebay, telefonul+smartwatch Xiaomi S1 active+transport = 445 euro(aproximativ 2200 lei)
Dar trebuie sa fie atent sa ia versiunea globala, nu cea de China.

maladetz

maladetz

Senior Member

Chiar daca e mai greu A55 e o alegere foarte buna, Motorola bune pentru buget mai redus însă Samsung vine cu suport software mai bun, update-uri pe câțiva ani buni, iar pozele ies foarte bine în comparație cu Motorola care are hardware dar nu are soft destul de bun. Iar cum tu ai buget 2000lei , A55 se încadrează perfect.

coricom

coricom

Member

Cauta un Samsung S23, ar fi alegerea cea mai potrivita. Poate pe Olx gasesti nou la pret mai bun.

thunderbolt

thunderbolt

Junior Member

View PostORTEGGA, on 08 mai 2024 - 10:36, said:

salutare, sunt in cautarea unui telefon pentru sotie  care sa fie pana in 2000 lei....

Motorola Edge 40 Neo.
Am unul de cateva luni, acum cateva zile i-am cumparat unul si sotiei, caci se apropie ziua ei. Deocamdata il tin ascuns.Posted Image
Nu stiu cum se comporta la jocuri, caci nu ma joc, dar din celelalte puncte de vedere este excelent la banii pe care-i dai.
Bateria ma tine doua zile, in conditii de utilizare normala (convorbiri - nu vorbesc foarte mult, e-mail, browsing, YouTube).
Camera este mai mult decat decenta.
Eu l-am luat de la astia:
https://www.vexio.ro...dual-sim-black/
numai ca a fost alta culoare, acum vad ca nu mai este pe stoc. L-am cumparat de la ei pentru ca acolo l-am gasit mai ieftin decat eMAG, Altex etc.
Sper sa-ti fie de ajutor.
Succes!

excentryc

excentryc

Active Member

Eu zic sa te uiti si la Pixel 7a ... face poze mai mult decat decente si te incadrezi si in buget .

ioana1973

ioana1973

Senior Member

View Postthunderbolt, on 08 mai 2024 - 13:27, said:

Motorola Edge 40 Neo.
Am unul de cateva luni, acum cateva zile i-am cumparat unul si sotiei, caci se apropie ziua ei. Deocamdata il tin ascuns.Posted Image
Nu stiu cum se comporta la jocuri, caci nu ma joc, dar din celelalte puncte de vedere este excelent la banii pe care-i dai.
Bateria ma tine doua zile, in conditii de utilizare normala (convorbiri - nu vorbesc foarte mult, e-mail, browsing, YouTube).
Camera este mai mult decat decenta.
Eu l-am luat de la astia:
https://www.vexio.ro...dual-sim-black/
numai ca a fost alta culoare, acum vad ca nu mai este pe stoc. L-am cumparat de la ei pentru ca acolo l-am gasit mai ieftin decat eMAG, Altex etc.
Sper sa-ti fie de ajutor.
Succes!

Asta mi-am cumparat si io saptamana trecuta, sunt multumit de el, doar ca l-am luat de urgenta de la Altex la 1700 lei.

Frost90

Frost90

Junior Member

• Grup: Junior Members
Motorola Edge 40 Neo bifeaza toate cele 3 cerinte ale tale.

adip62

adip62

Member

Am iphone 11 de 3 ani. Bateria ma tine inca 2 zile, desi il frec destul. Il incarc numai wireless la putere mare (incarcatorul imi da pe "faza" aia 20 W, cat suge el nu stiu). Face poze decente, desi de doar 12 mpx. Sotia are si ea la fel de cand a aparut si il incarca la fel, la 2 zile (dar il foloseste numai ptr. vorbit).
Cred ca daca cauti il gasesti la 1900 lei. Sigur sub 2000 lei.
Depinde ce-si doreste doamna ta...

Leo2006

Leo2006

Guru Member

La un Moto 40 Edge sau Neo, ca au camere identice, pozele ies decente dar androidul e fara brizbriz-uri iar softul camerei e spartan.
Prima e un crop in mod portret si a doua complet auto si fara crop.
Attached File  ofaAA.jpg   167.46K   44 downloadsAttached File  ExvgPu9mSbe3iG7IsjO9lA.jpg   350.23K   45 downloads

Edited by Leo2006, 08 May 2024 - 19:14.

mircea812

mircea812

Senior Member

Nothing Phone 2a   :)

xew

xew

Active Member

Eu i-am schimbat sotiei luna trecuta Huawei-ul Nova 5T care nu mai oferea autonomia zilnica la utilizare normala si trebuia incarcat de 2-3 ori/zi cu un Oneplus 12R resigilat ca nou la ~2300 lei. S-a acomodat usor cu el si l-a acceptat repede, are incarcator rapid 100w in cutie cu incarcare rapida 0-100 in 26 secunde, camera buna mai ales pe zi, procesor bun SD 8gen 2, racire buna care il tine rece (nu se joaca nimic pe el), soft fluid (mi s-a parut mai fluid ca soft-ul Samsung-ului). E ceva mai scump, e peste bugetul tau dar daca il iei in considerare si mai astepti sa apara reduceri la emag poti prinde un exemplar bun.

shymano

shymano

Guru Member

Honor 90 clar; Xiaomi 13 5G e cam panarama, am 2 in casa ... baiatul inca nu mi-a zis, dar sotia se plange ca uneori are probleme de semnal - chestie de care mi-a atras atentia inclusiv vanzatoarea de la Orange, cand le-am luat ("vedeti ca e posibil sa ...")
Eu sunt cu Huawei-urile ... de la P6, P7, P9, P10 lite (pt copil), Mate10 pro, P40 pro, acum am ramas la Mate40 pro.
Langa el am avut si un Honor Magic 4 lite, acum Honor 70; unui prieten i-am luat Honor 90 (cel mai bun pret gasit a fost la evoMag).
Ca si Huawei (practic sunt aceeasi "ciorba"), Honor stau bine pe semnal, baterie, au si camere decente (astea de buget) ... meniul e destul de aerisit, nu e plin de bloatware ca la altii.

mishuletzu

mishuletzu

Senior Member

Samsung A55 e cea mai bună alegere până în 2000 de lei, este același brand cu S8+ deci trecerea de la modelul mai vechi la cel nou va fi mai lină, iar diferența de mărime nu este semnificativă, și oricum telefoanele in 2024 este bine să aibă baterii mai mari pentru a face față ecranelor mai mari și utilizării de internet și conținut media.

https://m.gsmarena.c...&idPhone2=12824

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate