Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acumulator 3.7v

Andaluzia sau Tara Bascilor

Alternativa la Ruse din Bucuresti...

Pragurile minime de raportare pen...
 Anevrism de aorta ascendenta

Dovada adresei de resedinta

Tulsa King (2022 - )

Tv box android fara "servicii...
 Factura platita la Supercom si ne...

Nu mai primesc sms pentru locker ...

Apeluri efectuate dar nu apar in ...

Apa de puț in Berceni-Ilfov
 Recomandare alegere - R7 7800X3D/...

OCEANIA NATIONS CUP 2024

Recomandare router portabil wifi

Plata internaționala

"Moda" tinerilor care se cred animale

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

drive-x

drive-x

Member

• Grup: Members
Rezultatul ultimilor ani de exertcitare a 'liberului arbitru'.

In vest s-a renuntat recent la legea care obliga ca decizia de schimbare de sex sa fie verificata si validata in prealabil de un psiholog.
E de ajuns acum o semnatura pe proprie raspundere.

GRATEFUL

GRATEFUL

Guru Member

• Grup: Senior Members

View Postzyppster, on 29 aprilie 2024 - 15:10, said:

iar dragostea față de animale ar trebui să se rezume la un mângâiat pe creștet și la jocuri inofensive precum aruncatul bățului, nu la exagerări de genul.

pentru că, dacă nu acum, mai târziu sigur acești adolescenți sau tineri adulți se vor identifica până la urmă și ca un nou gen, dacă nu o fac deja și se consideră deocamdată încă doar animăluțe inofensive care n-au nicio treabă cu cei care se folosesc de costumațiile astea doar în scopuri sexuale. cu cât li se dă importanță și cu cât mai mult sunt lăsați să facă ce vor, peste câțiva ani, vom auzi cazuri de furries inofensivi care și-au ridicat coteț și care își cresc plozii în patru labe. deja există un caz în care un individ a trecut prin nu știu câte operații estetice ca să semene cât mai mult ca un câine. se duce lumea de râpă, din păcate.

https://www.news.com...2cbcc257e4ff746

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u6XenukjuVs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nebunia se pare ca nu are limite. Niciun om normal nu ar vrea sa fie considerat animal.
Sa iubesti animalele nu inseamna sa-i ridici la rang de om sau tu sa te cobori la nivelul lor limitat.Posted Image

Edited by GRATEFUL, 29 April 2024 - 16:40.

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

• Grup: Moderators

View Postdrive-x, on 29 aprilie 2024 - 16:35, said:

In vest s-a renuntat recent la legea care obliga ca decizia de schimbare de sex sa fie verificata si validata in prealabil de un psiholog.

Si care e problema?

Noua_pe_site

Noua_pe_site

Heartless Biatch

Rezultatul ultimilor ani de exertcitare a 'liberului arbitru'.

Semnatura de la cine , de la parinte?
Eu nu-s la curent cu decizia asta

View PostAlexEn, on 29 aprilie 2024 - 17:08, said:

Si care e problema?

Nu vezi problema pe bune daca e real ce spune colegul?

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

View PostNoua_pe_site, on 29 aprilie 2024 - 17:39, said:

Nu vezi problema pe bune daca e real ce spune colegul?

Nu, chiar nu vad. Cu cate persoane trans ai interactionat direct?
Ca despre asta era vorba in postul la care i-am raspuns colegului.

florinellll

florinellll

Senior Member

View Poststefians, on 28 aprilie 2024 - 18:16, said:

Astia ajung adulti care se cred animale,am vazut eu niste clipuri cu femei imbracate in animale:)))))

M-au îngrijorat Posted Image))
Ha,Ha, am vazut clipuri cu femei neimbracatePosted Image

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

Vezi ca pentru discutia asta avem alta arie :lol:

Noua_pe_site

Noua_pe_site

Heartless Biatch

View PostAlexEn, on 29 aprilie 2024 - 19:06, said:

Nu, chiar nu vad. Cu cate persoane trans ai interactionat direct?
Ca despre asta era vorba in postul la care i-am raspuns colegului.

Interactionat direct face to face cu una singura . Aurora , un barbat cu probleme mentale evidente care alege sa creada ca este femeie si se imbraca ca si femeie dar inca are comportamente si gesturi masculine. Aurora e adult/a, a ales tranzitia dupa varsta de 30 de ani si e inofensiv/a atata timp cat ii faci jocul. Pare mai docila si maleabila decat acum cativa ani cand era barbat si nu intelegea de ce nu isi gaseste o partenera.
Problema acum e ca incepe sa se intrebe iar de ce nu-si gaseste un partener

Colegul cred sau sper ca se referea la copii si nu la adulti. Am tras concluzia ca se referea la o semnatura pe propria raspundere a parintilor in vederea tratamentului pentru copii ca altfel nu prea are ce cauta mesajul lui aici daca nu e legat de copiii.

Edited by Noua_pe_site, 29 April 2024 - 19:38.

Userul_80

Userul_80

Member

Un "fenomen " care nu mai e fenomen si a cam trecut. Era "moda" in occident acum cativa ani.

tehnics

tehnics

Guru Member

• Grup: Banned

View PostGRATEFUL, on 29 aprilie 2024 - 09:45, said:

Copiii aceia au probleme psihologice .
Eu am impresia ca le place sa joace teatru stiind ca nu li se poate intampla mare lucru. Si plus de asta le place notorietatea. Nimic mai mult. Sunt sanatosi la cap dar o joaca pe prostu. De ce ? Pentru ca se poate.
Daca nu se putea, isi reveneau imediat

View PostanonimuI, on 29 aprilie 2024 - 11:05, said:

La fel va trece și fenomenul de acum cu copiii care se cred animale când vor mai crește.
A mai fost curenul ala Emo...la fel, nu aveau aia nici pe dracu, doar voiau sa atraga atentia si cam atat. Daca le dadeai un sut in cur, isi reveneau instant si uitau ca erau emo.

GRATEFUL

GRATEFUL

Guru Member

View Posttehnics, on 30 aprilie 2024 - 12:05, said:

Eu am impresia ca le place sa joace teatru stiind ca nu li se poate intampla mare lucru. Si plus de asta le place notorietatea. Nimic mai mult. Sunt sanatosi la cap dar o joaca pe prostu. De ce ? Pentru ca se poate.
Daca nu se putea, isi reveneau imediat

Poate unii dintre ei "se joaca" , dar altii isi iau in serios noua identitate si ce ne facem cu astfel de copii sau adolescenti carora le devine obisnuinta statutul de animalut? De aici zoofilia e doar la un pas....( probabilitate extrem de respingatoare)
Se spune ca obisnuinta este a doua natura...

Edited by GRATEFUL, 01 May 2024 - 17:09.

GRATEFUL

GRATEFUL

Guru Member

A cui semnatura, pe propria raspundere, a copilului sau adolescentului?

Nici marea majoritate a oamenilor maturi nu au cunostinte despre cum functioneaza psihicul uman si ce implica anumite procese psihice, dar mai ales niste copii! Cum ar putea sa evalueze efectele pe termen lung decizia de schimbare de sex niste persoane neavizate, ghidandu-se doar dupa perceptia subiectiva a propriei identitati????!

Edited by GRATEFUL, 01 May 2024 - 17:56.

GRATEFUL

GRATEFUL

Guru Member

.....a propriei identitati, care a fost conditionata la un moment dat de niste stimuli care au provenit din mediul inconjurator????!

KiloW

KiloW

Guru Member

Asta nu-i decât primul pas.
Maine or sa elimine și consimțământul pacientului. "In vest" schimbarea de sex devine obligatorie.

Atreides

Atreides

Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m_jzb9yxNkQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

MarianG

MarianG

be that as it may

View Posttehnics, on 29 aprilie 2024 - 09:29, said:

Altfel vin si eu cu un bulldog real la scoala si ii dau drumul prin clasa. Adica daca alte animale "umane" au voie, eu de ce nu as avea voie cu un caine ?
But Sir, my dog identifies as human.

Carol_I

Carol_I

Member

New age parenting, dom'le. Nu intelegeti voi cum se face educatia unui copil, inadaptatilor sociali care sunteti voi!

yo6ial

yo6ial

Member

Salutări celor confuzi cu privire la CosPlay, Furries &co:
Este doar o joacă cu un dram (kilo) de băşcălie. La adresa celor ”normali” şi a societăţii ultra-conservatoare în general.

Aceste.. hobby-uri ar fi bine să nu fie confundate cu cei confuzi cu privire la ce au între pricioare*
Da, aceste hobby-uri au şi conotaţii sexuale dar nu zoofilice**

Edit:Excepţiile întăresc regula.

Edited by yo6ial, 13 May 2024 - 14:59.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate