Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!

"Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...
 Parere antrenament incepator

Dilema sursa

Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...
 Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3

Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...
 Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare

Router wireless ZTE ZXHN H3601P

Server local disponibil pe re5...

Incident in trafic

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

• Grup: Senior Members
Nu are PV poliție.

gushpi

gushpi

cârcotaș

800 de lei e „fix pix”!
o fi el de la țară, dar chiar n-are idee de valoarea banului? :o

caz din toamna lu' 2023: bară spate de Opel astra (2008) crăpată; mers la service = au cerut 3000 de lei; vinovatul a zis că mai bine face amiabilă decât să dea 3000 de lei
făcut amiabila, programat (pe net) la constatare; inspectorul de daune aprobă... aprobă... 6000 de lei!!! DA! „șasemiidelei:o

Xman_ghio

Xman_ghio

Senior Member

View Postdorin_2k, on 23 aprilie 2024 - 08:48, said:

Nu are PV poliție.
Atunci are "invatatura de minte". Fara PV de la Politie nu il baga BAAR in seama; pe povesti nu lucreaza nimeni...

cosmindaniel12

cosmindaniel12

Member

• Grup: Members

dorin_2k, pe 22 aprilie 2024 - 20:45, a scris:

Daca păgubitul mine și vrea să facă doar rău?
Daca mâine mă reclama pe mine un dușman că i-am lovit mașina, mă amendează poliția doar pe baza declarației lui? Sigur că nu. Că poate eu nici nu eram in localitate.
Dacă păgubitul minte probabil va răspunde pentru fals în declarații. Eu am plecat cu PV-ul de la poliție și era mașina gata în 3 zile. Vinovatul nu s-a prezentat, a rămas fără permis. OK, eu aveam filmare de pe camera de bord, probabil a contat și asta. Și am reparat mașina pe Casco, cu regres.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Tu ai avut PV. Inițiatorul NU.
PV pt reparație ai primit. Vinovatului nu i se face PV din oficiu doar că așa ai spus tu. Poate ai greșit. Poate ai omis o literă la numărul de înmatriculare....nu fac polițiștii PV pe NV (neve)

ceanu1980

ceanu1980

Guru Member

View Postgushpi, on 23 aprilie 2024 - 09:26, said:

800 de lei e „fix pix”!
o fi el de la țară, dar chiar n-are idee de valoarea banului? Posted Image

caz din toamna lu' 2023: bară spate de Opel astra (2008) crăpată; mers la service = au cerut 3000 de lei; vinovatul a zis că mai bine face amiabilă decât să dea 3000 de lei
făcut amiabila, programat (pe net) la constatare; inspectorul de daune aprobă... aprobă... 6000 de lei!!! DA! „șasemiideleiPosted Image

Acolo posibil ceva frauda,pai masina aia valoreaza cat a primit despagubire?

business11

business11

Info Austria

Revin cu un update in povestea mea. Vinovatul a sunat ieri ruda mea si si-a cerut scuze ca nu a putut sa il contacteze mai devreme ca el cica a fost in spital. Si tot trage de el sa ii plateasca banii.

Eu cred ca l-a sunat politia intre timp si acum ii s-a facut frica ca ii i-a politia permisul si nu mai poate pleca din Romania, ca prea deodata trage sa plateasca.

Se pare ca avem un story cu happy end.

gushpi

gushpi

cârcotaș

zi-i că 800 de lei e f.puțin...

business11

business11

Info Austria

Chiar i-a zis Posted Image . Se pare ca a prins tupeu dupa ce il cauta asta. Fara 300EUR nu face nimic i-a spus, ca s-a interesat cat e reparatia.

gushpi

gushpi

cârcotaș

dacă-mi aduc bine aminte, 80 de coco este numai ora de service...

aladdin2k

aladdin2k

Active Member

De ce să-l fi sunat poliția? Ruda ta a declarat accidentul?

business11

business11

Info Austria

Da, s-a dus la politie si i-a spus ca ala se da pierdut dupa accident. Si politia i-a spus o sa incercam sa il contactam si sa il chemam la sectie.

loren2

loren2

Member

View PostDANANDREI2001, on 22 aprilie 2024 - 20:34, said:

Daca vinovatu incepe cu "ia bani" sa ti-o repari te duci direct la politie.
Daca nu vine e treaba lui.
Daca nu vrei sa stai pe la cozi interminabile de duci a doua zi dimineata pe la 6.30.
Daca accidentul e facut in afara localitatii de domiciliu sau cu unul din afara localitatii de domiciliu atunci daca vinovatul iti ofera bani, din experienta va zic sa acceptati, ca pe baza politiiei riscati sa nu luati nimic.
Nu mai zic ca la 6:30 in afara municipiilor nu o sa gasesti nici urma de angajat in sediul politiei, nu gasesti nici la amiaza, ca majoritatea stau cu lacatul pe ele cu zilele, mereu se dau "in patrulare", iar legea te obliga sa declari accidentul la sectia de politie in raza careia apartine drumul, daca te duci la cea din municipiu si vrei sa declari un accident produs in comuna alaturata orasului te trimite la cea comunala, legea e proasta ca sa poata sa isi paseze responsabilitatile de la unul la altul.

View PostXman_ghio, on 23 aprilie 2024 - 09:56, said:

Atunci are "invatatura de minte". Fara PV de la Politie nu il baga BAAR in seama; pe povesti nu lucreaza nimeni...
PV de la Politie obtine doar dupa ce partea reclamanta se prezinta la Politie.

View Postcosmindaniel12, on 23 aprilie 2024 - 11:16, said:

Eu am plecat cu PV-ul de la poliție și era mașina gata în 3 zile. Vinovatul nu s-a prezentat, a rămas fără permis. OK, eu aveam filmare de pe camera de bord, probabil a contat și asta. Și am reparat mașina pe Casco, cu regres.
Asta e o minciuna. Nu emite nici un politist un PV doar pe baza declaratiei pagubitului. PV se emite dupa ce se prezinta cealalta parte, asta daca se prezinta.
Tu poate ai primit autorizatie de reparatie, care e cu totul altceva si nu implica vinovatia cuiva, ci doar ca ai fost inregistrat la politie ca avand o dauna la masina si iti foloseste ca sa nu risti probleme la un control si deasemenea foloseste si pentru serviceul care o poate repara la cererea ta fara sa riste probleme la un control. Pentru un PV de la politie prin care sa stabileasca un vinovat trebuie sa astepti zeci de zile sa se urmeze procedurile.

Edited by loren2, 26 April 2024 - 09:20.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate