Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

click dreapta win 11

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

-SunRise-

-SunRise-

Member

• Grup: Members
Am instalat si eu win 11 si tot ce as dori daca se poate, ca atunci cand dau click dreapta pe desktop sa nu mai trebuiasca sa dau inca un click pe :Show more option a.i sa ajung la urmatoarea pagina clasica care ma intereseaza.As vrea direct cand dau click dreapta sa-mi afiseze direct pagina clasica ca in imagine cum m-am obisnuit de-a lungul anilor.Mi se pare obositoare faza asta.Se poate cumva ce doresc eu sau nu?

va multumesc,

Exsista vreun workaround ceva de dezactivare.sa afiseze direct?

Attached Files

Edited by -SunRise-, 04 April 2024 - 13:27.

bai3tzash

bai3tzash

Membru

• Grup: Senior Members
https://www.elevenfo...indows-11.1589/

mike19

mike19

Junior Member

E un programel W11ClassicMenu, l-am atasat aici (sau scrii in Google)

Attached Files

trandafirdoru

trandafirdoru

Active Member

deschide terminal (admin) si scrie (copy/paste & enter):
reg add "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f /ve

ca sa revii la forma initiala stergi cu:
reg delete "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}" /f

Edited by trandafirdoru, 04 April 2024 - 14:50.

-SunRise-

-SunRise-

Member

multumesc.Merge.Ce fain e acum sa dai doar un click cum eram obisnuit

Leo2006

Leo2006

Guru Member

Comenzile uzuale apar sus in prima caseta. Nici eu nu suport acel meniu contextual si folosesc explorer patcher.
Attached File  Screenshot 2024-04-04 171848.png   59.5K   29 downloads

-SunRise-

-SunRise-

Member

am renuntat la 11.Cu toate tweaku-urile care le-am facut este groaznic pt. sistemul meu.Poate pt alte sisteme mult mai puternice merge altfel.M-am intors la 10.Posted Image

nei-k

nei-k

Senior Member

Așa vă place unora tehnologia antică...
Vezi că Windows 7 a fost mai bun decât 10!

mahalla21

mahalla21

Junior Member

• Grup: Junior Members

View Postnei-k, on 07 aprilie 2024 - 22:25, said:

Așa vă plac unora complicațiile inutile, doar pentru că e ceva nou, în trend, cool.....chair daca unele sunt gândite direct cu cwrul!
Despre semnificația termenului ergonomie (în acest caz cu referire la o anumita rutină de lucru) ai ceva cunoștințe?

-SunRise-

-SunRise-

Member

View Postnei-k, on 07 aprilie 2024 - 22:25, said:

Vezi că Windows 7 a fost mai bun decât 10!

din pct meu de vedere windowsul cel mai bun a fost windows xp,ala a fost legendar.Si a mai fost un win 8.1 pro.Pcat ca cel din urma a fost parasit.Lumea habar nu are ce inseamna cu adevarat un windows cu adevarat bun.Ca un compromis ,Da, win 10 e mult peste porcaria de win 11. In win 11 pe curat instalat imi sta si gandeste 1 secunda jumatate cand dau my computer,pana afiseaza continutul,si asta cu  cu toate disabled la System performance.
Ce inseamna asta?Va spun eu.Ori  e plin e bloatware,,ori e prost optimizat,ori....nu mai conteaza.Concluzia e doar una singura: nu am ce cauta pe win 11.Nici nu vreau sa mai aud de el...win 10 fata de el este mult mai bun...

Nu am sa inteleg niciodata de ce win 8.1 pro care e peste win 10 ca orice vreti voi, nu are utilizatori si a fost abandonat...si pt ce? Pt. ca utilizatorilor nu le-a placut ca a avut interfata de start meniu pt tablete de se deschidea pe toata pagina..si ce daca?
Win 8.1 pro e peste toate procariile de 10 si 11...pacat ca e doar un win a bandonat,iar eu la randul meu nu am incontro si trebuie sa stau macar pt win 10 Posted Image

View Postmahalla21, on 07 aprilie 2024 - 22:51, said:

Așa vă plac unora complicațiile inutile, doar pentru că e ceva nou, în trend, cool.....chair daca unele sunt gândite direct cu cwrul!
Despre semnificația termenului ergonomie (în acest caz cu referire la o anumita rutină de lucru) ai ceva cunoștințe?

am zis sa tastez sa vad daca win 11 a mai progresag ,avand in vedere ca e la versiunea 23h2...degeaba.Ai dreptate...e groaznic frate,pe curat instalat de pe siteul oficial ,cu Media Creation Tool,instalat pe ssd m.2 970 de 2TB,pe curat cand dau my computer imi sta si gandeste aproape 2 secunde...nu ai cum asa ceva,te apuca toti nervii..da-l dracu zici ca-s pe hdd.....e incredibil frate.Poate ca doar pe procesoare gen 13700k  merge bine atat.....De aia spun ca sub seria 8 de la intel nu ai ce cauta pe win 11.Eu am un amarat de 7820x si desi e oficial suprtat merge de zici ca e 486....

Edited by -SunRise-, 07 April 2024 - 23:23.

nei-k

nei-k

Senior Member

Trebuie să și vrei să progresezi - pe vremea tractorului ghidat de GPS să susții că sapa e mai eficientă pe câmp?!

Win XP - 2001
Win 7 - 2009
Win 10 - 2015
Win 11 - 2021

Windows 10 moare la anul

Citat

After October 14, 2025, Microsoft will no longer provide security updates or technical support for Windows 10. Your PC will still work, but we recommend moving to Windows 11.
https://www.microsof...-of-support?r=1

https://learn.micros...10-home-and-pro

_V_

_V_

Member

View Post-SunRise-, on 07 aprilie 2024 - 23:34, said:

Eu am un amarat de 7820x si desi e oficial suprtat merge de zici ca e 486....

Vezi timpii din postarea #20 din acest thread!...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate