Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare soundbar pentru telev...

Salariile romanilor urca la cer

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara
 Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

Recomandare fosa ecologica

Aplicatie telefon GPS pentru autobuze/camioane

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

AlinMarius11

AlinMarius11

Junior Member

• Grup: Junior Members
Salutare

Exista vreo aplicatie pentru Android/iOS fara plata care sa contina si mapa Romaniei pentru autobuze/camioane?

Nu as vrea sa investesc intr-un GPS separat, fac curse ocazionale.

Mersi

maistoru

maistoru

ex

• Grup: Senior Members
exista igo ptr android
pana in android8 merge igo primo
8-13 igo basar
14 nu cunosc

wolfydRg

wolfydRg

Senior Member

Osmand sigur merge, pui si dimensiuni parca.

bogdan_o

bogdan_o

Active Member

• Grup: Members
Salut

Pana pe 8 Aprilie e 60 EUR o licenta de Sygic Truck Premium (cu cod EASTER20).

Altfel, mergi cu Google Maps sau Waze si esti atent la indicatorele pentru camioane/autocare.

Daca faci asta pe bani, chiar si ocazional, 60 EUR insemna mai nimic...

iozsi

iozsi

Member

https://play.google....vigation&c=apps

wolfydRg

wolfydRg

Senior Member

Ideea e ca nu merge orice, aplicația trebuie sa accepte dimensiuni, astfel sa nu pățești ca aia ce intra in București si rașchetează cabina ca fu prea inalta fata de pasaj.
Cu Osmand o poate face:
Attached File  Screenshot_2024-04-05_15-33-48.png   21.75K   17 downloads

E gratis, in limita a 10 downloaduri harti/voci/ altele.

AlinMarius11

AlinMarius11

Junior Member

Osmand din păcate mă bagă aiurea, ținând cont de limite pe un drum București Sibiu mă bagă tot prin Călimănești (normal trebuia pe centură)
Nu știu IGO cum să îl downloadez. Cred ca e cel mai potrivit.

wolfydRg

wolfydRg

Senior Member

Sigur ai pus parametrii corecți? Ai pus truck ruting si toți ceilalți parametri?

Edited by wolfydRg, 08 April 2024 - 20:32.

AlinMarius11

AlinMarius11

Junior Member

Sigur ca da, am incercat.
Sau poate nu am pus ce trebuie? Dar am pus tonaj; camion, lățime lungime.

wolfydRg

wolfydRg

Senior Member

Ciudat, eu am simulat invers si ma pune pe centura.
Am dat update la toate am pus diverse dimensiuni si tonaj. Ruta default offline.

Attached File  Screenshot_20240410-093924.png   663.32K   9 downloads

Eu nu am camion , dar l-am ajutat pe cineva sa-si instaleze si dupa un an mi-a multumit, ca a fost foarte ok , el a luat varianta platita. La mine e free cu 10 downloads.
Special a vrut pentru dimensiuni, tonaj, camion.

AlinMarius11

AlinMarius11

Junior Member

O sa mai incerc eu sa ma joc ca sa vad despre ce e vorba, in principiu ar trebui sa fie ok.

Mersi de ajutor. Oricum cu buzul ai voie si prin oras. Mi-e teama doar sa nu ma bage la vreo manastire pe 2m inaltime :D

iozsi

iozsi

Member

View PostAlinMarius11, on 09 aprilie 2024 - 10:05, said:

Sigur ca da, am incercat.
Sau poate nu am pus ce trebuie? Dar am pus tonaj; camion, lățime lungime.
Nu ai gresit cu nimic, l-am testat si eu o data, ruteaza aiurea si la turism, ce sa mai spunem la camioane. Gratuit este mai greu sa gasesti o aplicatie care sa te ruteze cum trebuie, de obicei cine lucreaza ca si sofer de camion de mare tonaj sacrifica niste bani si isi cumpara ceva dedicat. Igo merge binisor dar la trafic online e praf. Sygic Truck merge si ala binisor iar traficul online este foarte exact. TomTom dedicat este cel mai de incredere cu actualizari ale hartilor saptamanal. Waze ruteaza cateodata de te face sa renunti la el repede. Gmaps nu stiu, nu folosesc. Eu ti-am pus un link mai sus, trebuia sa testezi. In rest, daca vrei ceva pe care sa te poti baza, investeste. Si niciodata sa nu te bazezi 100% pe navigatie, privirea pe semnele de circulatie, nici o aplicatie nu este infailibila.

nei-k

nei-k

Senior Member

Magic Earth văd că are setări pentru camion. Din meniul pentru Navigație poți alege tipul de vehicul, iar la camion poți seta dimensiuni (lungime, lățime, înălțime), greutatea pe osie și viteza maximă.

Poate fi folosit online sau offline, primește actualizări ale hărților la 3-4 luni, fiind bazat pe OpenStreetMap

marcopolo80

marcopolo80

Active Member

Exista Sygic Truck "doctoricit" ca sa-l poti 'evalua'. Daca e ce trebuie il poti cumpara. Se pot folosi harti TT sau Here/NQ.

View Postnei-k, on 13 aprilie 2024 - 16:15, said:

Magic Earth văd că are setări pentru camion. Din meniul pentru Navigație poți alege tipul de vehicul, iar la camion poți seta dimensiuni (lungime, lățime, înălțime), greutatea pe osie și viteza maximă.
Poate fi folosit online sau offline, primește actualizări ale hărților la 3-4 luni, fiind bazat pe OpenStreetMap

Magic Earth are o problema grava cu camerele, in sensul ca din motive obscure, camere radar dispar de pe harta. Nu vorbim de camere noi ci de camere cunoscute. Eu le-am re raportat de cateva ori si tot nu au aparut pe harta. Si asta ruteaza un pic ciudat iar daca nu cunosti zona si te bazezi exclusiv pe el, poti avea surprize.

Edited by marcopolo80, 29 April 2024 - 22:22.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate