Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

Select Residences - Dudesti

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

loutre24

loutre24

New Member

• Grup: Candidate Members
Salut,

Pentru ca nu am gasit nici un topic legat de acest ansamblu am deschis eu unul.
Se construiesc/finalizeaza 3 blocuri pe calea Dudesti langa InCity tot de catre cei de la Anchor. A luat cineva aici? Ce parere aveti?

cumparator

cumparator

Guru Member

• Grup: Senior Members
Parerea mea este ca suna ciudat Select Residences alaturi de Dudesti.

Anton_Daniel86

Anton_Daniel86

Junior Member

• Grup: Junior Members
Pacat de proiect. Mie nu imi place zona aia de nici o culoare. Cred ca e sublim sunetul de sina cand trece tramvaiul dimineata. Ca sa nu mai zic de intersectia aia oribilila unde e haos tot timpul.

Bogotta

Bogotta

Senior Member

Mai ales ca e depou de tramvaie acolo. Deci pleaca pe traseu pe la 4,30 A.M probabil .

In afara de poluare , inclusiv fonica.... nu vad niciun fel de avantaj. A da, este Mall-ul aproape, deci ai loc de plimbare. Hahahaha

Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

Active Member

• Grup: Members
Cum zicea mai sus cumparator, numai Select si Dudesti alaturate ar trebui sa-ti dea cu virgula. Posted Image

djl

djl

Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

"Select" se numea fabrica demolată pentru a face loc turnuleţelor cu cocioabe; producea inclusiv cravate. Au plagiat denumirea.

mnezo

mnezo

Senior Member

Tre' sa fii dezaxat sa cumperi acolo, langa in depou.

Edited by mnezo, 03 April 2024 - 13:27.

Bogotta

Bogotta

Senior Member

Hai sa nu folosim cuvinte asa de grele.  Poate fi luat ca investitie. E posibil sa se inchirieze relativ usor. Chiar nu stiu.

Usor - usor cartierul Dudesti se inoieste si apar constructii noi iar cele vechi ince sa dispara. Din pacate singurul lucru omniprezent este traficul, care sincer nu vad cum poate fi rezolvat.

mnezo

mnezo

Senior Member

Ok, plusez cu: tre' sa fii dezaxat sa inchiriezi acolo, cand ai liberatatea sa inchiriezi oriunde altundeva.

Io cred ca voi traiti la Balotesti si nu auziti tramvaiele Bucurestiului cand dati prin oras in vizita.

Poate stiti, poate nu, dar se innoiesc sinele peste tot mai putin prin depouri Posted Image

Bogotta

Bogotta

Senior Member

View Postmnezo, on 03 aprilie 2024 - 13:39, said:

Io cred ca voi traiti la Balotesti si nu auziti tramvaiele

Clar sunt persoane care (poate) au trait in alte orase. E vreo crima in asta ?

Eu sunt nascut in Bucuresti, ca si DJL insa altii.... poate nu.

Anton_Daniel86

Anton_Daniel86

Junior Member

• Grup: Junior Members
Am uitat sa zic de atractia turistica din zona, ocazie buna sa te intalnesti cu "lumea buna" din oras, la "shaormerie".Posted Image

costinthebest

costinthebest

Member

• Grup: Members
Pe terenul unde se construieste a fost o fabrică de textile, Select, de aici și denumirea.
Am fost eu interesat de un apartament cu 3 camere aici. Am fost la o discuție la biroul de vânzări în 2022, dar m-au tras înapoi prețurile. Mi s-au părut cam mari pentru Dristor și nu mă încadram sincer să fiu.
Reprezentantul de vânzări de la momentul acela mi s-a părut transparent, dar mi-a sugerat că deja foarte multe au fost contractate și că trebuie să mă grăbesc. Nici acum nu au vândut tot și încă nu este gata. Despre calitatea lucrării nu știu ce să vă spun că la momentul acela era la stadiul de fundație.
Întradevăr este o problemă cu traficul pe Calea Dudești, dar știu că sunt planuri să se lățească strada.

Bogotta

Bogotta

Senior Member

View Postcostinthebest, on 05 aprilie 2024 - 08:39, said:

dar știu că sunt planuri să se lățească strada.

Fi serios. Cel mult vor largi maxim 100 m. Altfel ar trebui sa demoleze cladiri. Nu exista loc.

https://www.hotnews....gere-penala.htm

loutre24

loutre24

New Member

• Grup: Candidate Members
Multumesc tuturor pentru opinii! Planul nostru este sa luam ceva pentru locuit ca familie - 2 adulti si 2 copii si de aceea ne uitam la cele de 3 camere. Zona mi se pare destul de conectata ca sa nu pierzi foarte mult timp in trafic - ai metrou, tramvai, scoli in apropiere. Ce ma ingrijoreaza e intr-adevar apropierea de depou insa poate pe spate nu se aude asa tare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate