Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Ce banca sa aleg (persoana juridica)? unde aveti cont si ce comisioane aveti?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

omaigadlolz

omaigadlolz

Member

• Grup: Members
Salut,

Ma intereseaza ce comisioane practica banca voastra:
- abonament lunar
- internet banking
- comision incasare transfer bancar
- comision trimiteri transfer bancar
- comision plati catre terti - POS

Thanks.

wertyck

wertyck

Guru Member

• Grup: Senior Members
Te interesează doar la transferul în lei, că nu ai specificat valutele?

lucianburjuiul

lucianburjuiul

Unserious member

Inafara ca poti gasi pe site-ul/aplicatia bancii datele astea, ofertele sunt personalizate. Alte comisioane vei avea la un rulaj de 100 k euro pe an fata de 1000 k euro sau 5000 k euro. De la 5-10 m euro in sus vorbim de alte conditii.

stefan0011

stefan0011

Active Member

Eu m as duce la mai multe bănci și le as cere câte o oferta cu ce te interesează. Alea le compari între ele și bineînțeles și cu ce mai afli de pe aici.

cristian_sen

cristian_sen

Senior Member

Daca la pf mai sunt diferente ici colo intre banci la pj literlamente "e toate la fel". Trebuie sa stii ce banca au partenerii tai partenerii tai pricipali, clienti sau frunizori, si te duci acolo, in timp se cunoaste la comisioane, intra-bancar sunt mai mici sau chiar zero dar cel mai important ajung banii in aceeasi zi. Sau daca ai parteneri mari ei au intrare la vreo sucursala si te pot recomanda ca si client solvabil si poate poti beneficia mai repede de o linie credit sau  altceva, directorasii de acolo fac legea. Conditiile pentru firme sunt abjecte, mai bine lucrezi cu ifn. Personal m-am mutat la brd numai ca sa nu le dau bani la vienezi, e si mai liber si parca sunt mai atenti si maleabili, orice problema am avut a fost rezolvata pe loc. Aplicatia e asa si asa dar merge, iti faci treaba cu ea. Sa ceri token fizic ptr semnare, e cel mai sigur chiar daca e depasit moral.

cristobob

cristobob

Senior Member

View Postlucianburjuiul, on 01 aprilie 2024 - 19:44, said:

... 1000 k  euro sau 5000 k euro. ...
Ce e k -ul ala ?

slai

slai

User Incredibil

Vezi otp. Cam totul zero si 0.6% la pos.
Fugi de Transilvania, sunt magari. Prima data am facut la ei, un an gratuit. Dupa ce a trecut anul, si-au tras din cont banii pentru un an, retroactiv. Ma duc la banca, sa intreb cum vine asta. Cica au reevaluat situatia si o intreprindere individuala nu mai e imm.

don_King

don_King

Senior Member

Daca vrei o banca cu servicii simple (plati/incasari si cam atat) mergi la ING, comisioane minime. Daca vrei in timp o linie credit/etc, mergi la acea banca din start. Nu exista solutie care sa se potriveasca tuturor.

omaigadlolz

omaigadlolz

Member

View Postslai, on 01 aprilie 2024 - 20:17, said:

Vezi otp. Cam totul zero si 0.6% la pos.
Fugi de Transilvania, sunt magari. Prima data am facut la ei, un an gratuit. Dupa ce a trecut anul, si-au tras din cont banii pentru un an, retroactiv. Ma duc la banca, sa intreb cum vine asta. Cica au reevaluat situatia si o intreprindere individuala nu mai e imm.

Problema e ca ii preia BT cat de curand. De BT vreau si eu sa scap.

meanman

meanman

Senior Member

Eu mi-am facut la Libra, totul online si gratuit, n-am fost in viata mea la ei intr-o sucursala si am schimbat deja un card ca a expirat: internet banking, cont curent, card, mobile baking, cardul mi l-au trimis la serviciu, au suportat ei curierul si cand am facut contul si cand l-am inlocuit. am deschis si cont de euro si dolar, n-am platit niciun comision pana acum ptr nicio operatiune ca si PF.

lucianburjuiul

lucianburjuiul

Unserious member

View Postcristobob, on 01 aprilie 2024 - 20:11, said:

Ce e k -ul ala ?
1000 k = un milion = 1 m

wertyck

wertyck

Guru Member

meanman, pe 01 aprilie 2024 - 21:12, a scris:

Eu mi-am facut la Libra, totul online si gratuit, n-am fost in viata mea la ei intr-o sucursala si am schimbat deja un card ca a expirat: internet banking, cont curent, card, mobile baking, cardul mi l-au trimis la serviciu, au suportat ei curierul si cand am facut contul si cand l-am inlocuit. am deschis si cont de euro si dolar, n-am platit niciun comision pana acum ptr nicio operatiune ca si PF.
Așa e,dar inițiatorul a întrebat de oferte pentru firme, adică nu pentru persoane fizice.

ceanu1980

ceanu1980

Guru Member

View Postmeanman, on 01 aprilie 2024 - 21:12, said:

Nici nu conteaza ce a spus si vrut initiatorul,important ca ti-ai spus tu povestea
Si eu sunt interesat de acelasi produs precum initiatorul.

meanman

meanman

Senior Member

View Postceanu1980, on 01 aprilie 2024 - 23:11, said:

Nici nu conteaza ce a spus si vrut initiatorul,important ca ti-ai spus tu povestea
Si eu sunt interesat de acelasi produs precum initiatorul.
Asa este, am citit ce am vrut eu si nu mi-am dat seama, se mai intampla. Ptr. PJ chiar Duminica m-am uitat ptr. o prietena, BT are primul an gratuit, apoi 29 lei/luna, Libra are direct 29/luna, cred ca nu prea e mare diferenta la ofertele ptr. PJ, cum spuneau si colegii mai sus.

Edited by meanman, 02 April 2024 - 06:15.

raducanu969

raducanu969

Active Member

ING, pentru mine este cea mai buna, de 7 ani nu am avut nici un fel de probleme. Aveam optiunea de aface si online dar am preferat fizic intr-o sucursala ( fiind mai clasic cand vine vorba de semnaturi, hartii )

omaigadlolz

omaigadlolz

Member

@raducanu969: si ce comisioane ai?

AztecWarrior

AztecWarrior

Active Member

Platesc 75 lei luna la BRD - RON, USD, EUR.
Acces la BRD office gratuit evident, incasari gratuite nelimitate, 10 plati pe contul de lei incluse + inca 10 pentru Trezorerie. Total 20. Ce e peste 5.51 lei. Rar trec de 10 pe luna. In valuta se taxeaza conform comisioanelor standard interbancare. Mai sunt cateva retrageri in numerar (parca 5) incluse, fara comision.

daddypuff

daddypuff

Active Member

Recomand Librabank, și eu sunt în proces de renunțare la BT, am deschis cont online la Libra, până acum foarte mulțumit.

https://www.libraban...curent-companii

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate