Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monitor/Display wireless?

De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Ce ar trebui sa fac?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

Jinosal

Jinosal

New Member

• Grup: Candidate Members
In 2019 am fost diagnosticat in mod clar gresit de catre psihiatru ca avand psihoza acuta. Simptomele mele au fost iritabilitate, lipsa chefului pentru majoritatea activitatilor si stricam lucruri random atunci cand eram frustrat de exemplu din cauza unei depresii moderate sau cand nu imi ieseau bine majoritatea lucrurilor. Psihoza reprezinta ruperea contactului cu realitatea adica halucinatii vizuale si auditive, idei delirante si depersonalizare ceea ce eu nu am avut niciodata. Nici nu am luat medicatia deoarace era total aiurea din moment ce asta nu e psihoza si nu am nimic in neregula. Am doua intrebari:

1. Se poate sa dau pentru permis auto si sa fiu apt pentru munca indiferent ca scrie psihoza acuta in fisa mea medicala pentru ca nu am am avut niciun simptom de psihoza vreodata si diagnosticul e pus gresit?

2. Cum se poate sterge complet, repede si definitiv din baza de date si din fisa medicala acest diagnostic? Un alt psihiatru trebuie sa modifice ceea ce scrie acolo si sa apar ca fiind sanatos?

__Dan__

__Dan__

Senior Member

• Grup: Senior Members
Care baza de date? Vorbeste despre fisa de la medicul de familie? Consulta si alti psihiatri pana te gaseste unul sanatos. Doar ai grija sa "uiti" sa-i prezinti stari actuale :)

Edited by __Dan__, 01 April 2024 - 19:32.

lucianburjuiul

lucianburjuiul

Unserious member

Nu mai bine mergi la un alt doctor? Sau chiar la acelasi, ca sa-i expui punctul tau de vedere. El (medicul) e mai in masura ca noi sa puna un diagnostic obiectiv si la zi.

anonimuI

anonimuI

Member

• Grup: Members

Vizualizare mesajJinosal, pe 01 aprilie 2024 - 19:18, a scris:

1. Se poate sa dau pentru permis auto si sa fiu apt pentru munca indiferent ca scrie psihoza acuta in fisa mea medicala pentru ca nu am am avut niciun simptom de psihoza vreodata si diagnosticul e pus gresit?

2. Cum se poate sterge complet, repede si definitiv din baza de date si din fisa medicala acest diagnostic? Un alt psihiatru trebuie sa modifice ceea ce scrie acolo si sa apar ca fiind sanatos?

Pentru permis dai testul psihologic și dacă îl iei începi orele de condus.

Dacă instructorul observă ceva la tine te va amâna cu orele de condus până vei renunța tu la școală.

El NU va semna dosarul tău de școlarizare.

De muncă depinde unde te angajezi și ca ce te angajezi.

Sunt destule femei la care li se spunea că instructorul e ocupat până renunțau ele să mai facă orele de condus.

Valy_User

Valy_User

Senior Member

View PostJinosal, on 01 aprilie 2024 - 19:18, said:

1. Dacă ești în evidență la medicul de familie cu asta nu poți obține carnetul de șoferi. În ceea ce privește munca, cred că e posibil să fii apt condiționat.
2. Se poate ”șterge” dacă o comisie de expertiză va stabili că nu ai această problemă.

Edited by Valy_User, 01 April 2024 - 20:26.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

1 se poate daca mergi la o clinica si zici ca nu ai medic de familie si deci nu ai de unde sa aduci adeverinta medicala. Insa posibil sa se prinda aia ca ceva nu e ok si sa pici la psihologic
2 din care baza de date? Cel mult ai niste fise completate la medicul de familie

pufonel

pufonel

Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

Mai bine nu dai de permis. N-as vrea sa "spargi chestii random", de ex. geamul vreunei masini sau moaca vreunui sofer care te-a enervat in trafic.

__Dan__

__Dan__

Senior Member

View PostJinosal, on 01 aprilie 2024 - 19:18, said:

Simptomele mele au fost iritabilitate, lipsa chefului pentru majoritatea activitatilor si stricam lucruri random atunci cand eram frustrat de exemplu
N-am acordat suficienta atentie acestui pasaj. Random se traduce parca in romana prin aleator sau la intamplare. Adica... defectai ce se nimerea sa ai in mana la momentul respectiv?
Nasol, daca inca ai problema asta nu vad ce angajator responsabil te-ar vrea in colectiv. Desi cred c-am observat candva la un sefuleț manifestari similare. Da' avea problema cu alcoolul si... pile mari. Cat despre partea cu condusul, categoric nu.

Edited by __Dan__, 02 April 2024 - 03:57.

Jinosal

Jinosal

New Member

• Grup: Candidate Members
La munca nu ar trebui sa pot sa ma angajez oriunde si pe orice post vreau? Chiar asa de rele sunt simptomele pe care le-am avut? Mi se pare ca era mai mult o proasta dispozitie mai accentuate din cauza unei depresii.

Stari actuale in ce sens? Nu am mai avut nimic de atunci.

View PostValy_User, on 01 aprilie 2024 - 20:25, said:

De ce sa nu fiu apt? Celor de la comisie le spun ca este un diagnostic gresit si asta e. Apt conditionat de ce? Nu ar trebui sa fiu apt in totalitate?

Dan,am scris că asta s-ar întâmplat în 2019 nu acum așa că nu mai spune categoric nu la permis. Sigur că pot să conduc și să lucrez

Edited by Dany_Darke, 02 April 2024 - 15:35.

gushpi

gushpi

cârcotaș

...random, poate nu treci nici psihologicu cela de 2 bani... :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate