Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Garanție unelte cu motor

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

logosu

logosu

Junior Member

• Grup: Members
Mă gândeam la un tocător de crengi electric, dar s-ar putea să se aplice și la alte echipamente. Am găsit ceva cu garanție mare și e posibil să-l iau, dar m-am întrebat la ce se dă garanție mai exact.
Dacă se sparge carcasa/plasticul e vina utilizatorului, pentru utilizare defectuoasă, apoi cuțitele, placă de presiune, tambur sau cum se numește sunt consumabile... Deci practic rămâne doar la motor garanția, (care nu e rău să fie), dar altceva? Îmi scapă mie sau mai e si altceva?

Tsunamii

Tsunamii

Bucuresti

• Grup: Senior Members
Mai este.
Scrie in hartia de garantie

modoran

modoran

Senior Member

Poți să consideri că nu ai deloc garanție. Chiar și motorul daca se arde tot din vina ta este. Faza e că aia le iau la rândul lor de pe Alibaba și chinezul nu da garanție la ele, iar patron (cum as dori sa fiu si eu)le român doamne ferește să suporte el paguba, așa că da vina pe client.

Edited by modoran, 01 April 2024 - 05:33.

A10

A10

Senior Member

Mai e un detaliu importanta la garantia asta lunga. Vezi ca unele magazine spun ca ofera 5 ani garantie la aparat dar numai 2 sunt de la comerciant si restul de pana la 5 sunt de la producator.  Daca producatorul e prin china, cum rezolvi cu garantia ?  Practic, garantia e tot 2 ani, restul de 3 e vrajeala

EMPP

EMPP

Guru Member

Vizualizare mesajmodoran, pe 01 aprilie 2024 - 05:32, a scris:

român doamne ferește să suporte el paguba,
să suporte paguba tuturor PROȘTILOR?

EMPP

EMPP

Guru Member

știi că vara se cumpără online ventilatoare și fac retur la 14 zile după ce-a trecut valul de căldură nu?mama lor de patroni  că ne cred proști și se prind de schemă

mihaiC1

mihaiC1

Senior Member

View Postlogosu, on 01 aprilie 2024 - 01:16, said:

Mă gândeam la un tocător de crengi electric, dar s-ar putea să se aplice şi la alte echipamente. Am găsit ceva cu garanţie mare şi e posibil să-l iau, dar m-am întrebat la ce se dă garanţie mai exact.
Dacă se sparge carcasa/plasticul e vina utilizatorului, pentru utilizare defectuoasă, apoi cuţitele, placă de presiune, tambur sau cum se numeşte sunt consumabile... Deci practic rămâne doar la motor garanţia, (care nu e rău să fie), dar altceva? Îmi scapă mie sau mai e si altceva?

Tot timpul in specificatiile sculei scrie cum sa o folosesti, la ex. ala de tocator scrie clar ce crengi de plante, cu dimensiune, cantitatea etc. daca se arde motorul ca ai blocat jucaria sau se arde ca e defect de fabricatie tot aia e la comerciant, nema garantie. Eu am de ex. pompa submersibila cu carcasa de inox, asta sigur nu prea se stica (carcasa), daca o scapi fara apa sau blocat furtunul/ teava.. se arde motorul si imi poate demonstra usor , alta scula a mea , un pistol de lipit cu fludor, scrie ca se utilizeaza 14s si repaus 46s.. daca tii apasat 25s cam iese fum din el , mai pot da exemple cum nu poti sa ai garantia asigurata.

Edited by mihaiC1, 01 April 2024 - 15:46.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate