Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...

Colaborări B2B cu firme din Europa/UK/US in IT

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

dorurad

dorurad

Motanel foarte pufos

• Grup: Senior Members
Salutare,

După cum mulți poate observa, piața din România pe domeniul IT e cam “șubredă”, așa ca singura șansă a celor cu ceva experiență (chiar și cei fără, de ce nu?) ar fi să caute colaborări în alte țări.
Cum LinkedIn e în mare parte un Facebook al corporațiilor, mă gândeam ca poate există deja persoane pe aici care lucrează sub această formă de ceva timp și pot împărtășii cu noi site-urile din extern de încredere unde îți poți căuta contractori, sau poate vor putea face “recomandări” la firmele cu care lucrează în acest moment.

Deci, cam unde ai putea să-ți cauți job-uri pe piața din afară? Au și ei site-uri de genul ejobs la noi?

Am căutat și n-am găsit un topic de genul ăsta, poate va fi de folos pe viitor și devine un topic mare :D

bogdan_o

bogdan_o

Active Member

• Grup: Members
Salut

Daca vrei sa-ti oferi serviciile incearca UpWork.

Dar ce te face sa crezi ca in alte parti e mai bine?

https://techcrunch.c...fN-FI20tWp65a-x

Dell - da afara 6000 de oameni dupa ce anul trecut a mai dat afara 13000
IBM - da afara 8000 de oameni
EA - 5% din angajati
Sony - 8% din divizia PS
Cisco - 5% din angajati
....

giuliani2

giuliani2

Member

• Grup: Members
Xing e un portal excelent pentru piata germanofona (DE, AT, CH, plus FR IT). Locuind in Germania pot spune ca e diferenta mare intre LInkedin si Xing cel putin in domeniul meu ingineresc. Cu profil la zi pe ambele retele ., pe Xing am avut cam 75% experiente serioase, am fost contactat de firme din domeniu, cu oferte concrete de joburi care chiar erau in domeniul dorit de mine.

Pe linkedin e plin de headhunteri care habar nu au ce cauta, n-au nicio pregatire in domeniul tehnic incat nu pot face diferenta intre electric, electronic si electrotehnica. In special englezi sau americani, am ajuns efectiv sa nu mai raspund daca sunt contactat in limba engleza, nu avea rost sa pierd timpul.

parabellum

parabellum

Senior Member

• Grup: Senior Members

pot împărtășii cu noi site-urile din extern de încredere unde îți poți căuta contractori
GitHub.

Desi aveam slabe sperante din directia aia, am ajuns sa fiu cautat eu de cateva ori pe baza GitHub si in final chiar sa 'prind' ceva destul de high-tech (quantum computing).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate