Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Apa plata

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
Vreau sa-mi iau si eu pt acasa un dozator din ala de apa plata. Stiu ca mai exista si alte firme in afara de "La fantana", dar nu imi amintesc nume.

Foloseste cineva de pe aici "La Fantana" si poate sa-mi spuna parerea ? Preturile par foarte ok, dar nu prea stiu de calitatea apei si a serviciilor.

#2
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
am pe la birou un astfel de dozator, dar habar n-am cine se ocupa de el ... tot ce pot sa-ti spun, ca si consumator, este ca apa este ok ca si gust.

este racita sau incalzita, si de ex. un pahar de apa rece pe calcurile astea este suficient sa-ti potoleasca setea, spre deosebire de o "racoritoare"

#3
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
aha..asa stiam si eu, ca e buna apa (am baut doar de vreo 2-3 ori, pe la diferite firme pe unde am vazut).

Singurul lucru care ma mai tine acum este ca NU CUNOSC nici o firma concurenta. Si nu-mi place sa ma grabesc sa ma arunc la prima companie pe care am gasit-o ca produce ceva/ofera un anumit serviciu :)

So...asta astept de la cei de pe forum... nume/telefoane/faxuri/oferta...  orice de la altii decat La Fantana.

#4
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
NU confundati APA PLATA cu APA DE IZVOR sau extrasa de mai stiu eu unde... (aka Apa de Teava :D)

Daca vrei sa-ti iei PT TINE atunci cumpara Bucovina  ;) Asta E apa plata.

Nu cu mult timp in urma cei de la Dorna au vrut sa fie smecheri si au scris APA PLATA pe eticheta apei "Izvorul Alb". Pana la urma au fost OBLIGATI sa scoata chestia aia si sa scrie adevarul " Apa de Izvor". Apa plata NU are nici o legatura cu apa de izvor.

Este MULT mai buna pt organism si probabil cea mai pura apa :P

#5
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
stai..ia-ma usor ca ametesc :)
so...apa de izvor e clar ce e...apa extrasa de la o anumita adancime, dintr-o panza freatica prin stravechiul procedul al putzului :)
apa plata CE e atunci ?
BTW eu acum "utilizez" Herculane..pe care scrie "Apa minerala naturala necarbogazoasa (plata)". Astsa cum e ? Si CARE e "mult mai buna pt organism", ca nu e clar :)

PS: am luat la firma intai "La fantana", ca sa testez :) Azi am ciocnit primul pahar. E DOAR ok. PARCA nu are gustul pe care-l are Herculane. Posibil din cauza sarurilor minerale mai numeroase din Herculane.

#6
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,144
  • Înscris: 05.12.2002
plz zi si tu cat costa :)

#7
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by menetz
Posibil din cauza sarurilor minerale mai numeroase din Herculane.

lol... apa plata este PURA ! TOCMAI ca nu are sarurile alea de care zici tu :D:D

Quote

- Este de preferat apa minerala?
- Cea mai buna este apa plata, saraca in substante minerale si curata. Pentru ca organismul nostru nu poate asimila optim mineralele dizolvate in apa. Componentele lor nu patrund pana in celule. Doar cele organice - existente in fructe si legume - sunt bine asimilate. Cu cat contine mai putine minerale, cu atat apa curata mai bine organismul.

Nu am gasit acum rapid un link sa te lamuresti dar cert este ca FOARTE multi confunda APA PLATA cu apa ne-carbogazoasa ceea ce este o mare enormitate. Apa plata este MICROBIOLOGIC PURA !

Also uite si un link pt tine : http://www.aquador.c...easycooler.html

#8
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,477
  • Înscris: 14.04.2002
Eu am La Fantana. Apa e ok (costa 100k/19l) dar e destul de scump contractul privind dozatorul (se poate inchiria- 14e/luna sau cumpara (vreo 350e parca) La achizitionare trebuie sa cumperi min 5 bidoane, la care le platesti o garantie (7e/buc)
La gust .. mie imi place foarte mult, iar ei sunt super seriosi
Iti recomand. Mai sunt si altii (parca si La Dorna are asa ceva) dar mie ei mi-au placut cel mai mult.
Atentie: contactul lunar e negociabil. Eu am mult mai putin decat in oferta standard
Conditii: www.lafantana.ro

#9
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Dar de "Edy" ce ziceti ? :D

Mi se pare avantajos sa-mi bag eu apa care o doresc si consuma DOAR 60 W !!! Plus ca il cumperi si gata. Abia astept Luni sa vad ce pret are ;)

Compact si elegant, micul EDDY va ofera la un consum
de energie echivalent cu cel aI unui bec de putere medie, avantaje mult mai mari decât talia lui:

• apa rece, plata sau de izvor dupa dorinta, imediat si oricând!
• este atât de mic (43x24x39cm) incât poate fi asezat oriunde,
chiar si sub corpurile suspendate din bucatarie!
• utilizabil cu orice PET de 5 sau 6 litri din marca dv. preferata
de apa!
• foarte usor de manevrat, il bagi in priza si gata!
• economiseste spatiul ocupat de frigider intr-un loc aglomerat!
• sistemul brevetat WaterTrail si rezervorul integral asigura o
intretinere simpla si cel mai ridicat nivel de igiena!
• construit din materiale cu inalta rezistenta la soc, aparatul
este solid si usor de curatat!
• este echipat cu termostat pentru reglarea temperaturii de racire
a apei (7-15 grade C)
• usor (5kg) si deosebit de economic: doar 60 W consum de
enengie!

http://www.aquador.com.ro/eddy.html

Attached Files

  • Attached File  eddy.jpg   5.35K   272 downloads


#10
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
Preturile din oferta "La fantana"
- inchiriere watercooler - 13 euro/luna
- pret apa - 3 euro/bidon 19l
- pahare de unica folosinta 1.1euro/set (100buc)
- pret vanzare watercooler - 300 euro

Fiecare watercooler se livreaza cu minim 5 bidoane, pretul acestui ambalaj fiind de 7 euro/bidon. Contravaloarea lor va fi returnata la finalul contractului.
Preturile NU contin TVA.

So investitie initiala 2.500.000. Asta inseamna: chirie aparat pe prima luna, 5 bidoane si apa aferenta. Pt inca 50mii iei si un set de 100pahare.


Insa Edy asta suna MULT mai bine pt acasa ..si nu numai , de fapt. Monitox..luni asteptam pretul ! Neaparat :)

PS: care e apa plata pana la urma ? Doar Bucovina ?

#11
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by menetz
Insa Edy asta suna MULT mai bine pt acasa ..si nu numai , de fapt. Monitox..luni asteptam pretul ! Neaparat :)

PS: care e apa plata pana la urma ? Doar Bucovina ?

Yep.. abia astept sa vad cat costa ;)

APA PLATA este doar acea apa AMBALATA pe care scrie CLAR : APA PLATA  !

In afara de Herculane si Bucovina nu retin o alta firma cat de cat cunoscuta din .ro care sa vanda apa plata adevarata.

Oricum, eu merg pe Bucovina. Extrag baietii apa plata de la peste 1200 Metri si e o firma adevarata :drac:

Vezi : http://www.apabucovina.ro

#12
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
TOX, herculane de de rahat ma. E firma unui tip din Craiova din cate stiu. Trust me. Bea altceva.

#13
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
apa plata este apa pura, fara nimic altceva. H2O, fara saruri, fara microorganisme... ma rog, cat se poate.

apa de izvor e cu toate alea care sunt in zona aia, sodio, calciu, sulf (unele cazuri) etc...

#14
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Salut,

   Mai este o firma la care apa este de o calitate net superioara fata de cea de La Fantana. Firma este din Cluj.
   Pentru inf suplimentare pers de contact etc baga un pm

#15
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Ca in Romania :@

NU pot sa dau de cei ce vand acest EDY :D

"S-au mutat de aici va dau alte numere..." Raspunde o taranca care spune ca nu e OK numarul and so oN ...... ROMANIA !

Vrei sa cumperi ceva si NU poti ;)

#16
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
driverx spune aici..caci e clar ca suntem interesati, caci altfel nu scria nimeni in thread si scuipam seminte la colt in loc. Ce inseamna "calitate net superioara", care sunt preturile, ce implica faptul ca sunt din Cluj, samd.

Monitox mama...keep trying. Il doresc pe Edy :)

#17
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,144
  • Înscris: 05.12.2002
am cerut o oferta de la "LaFantana". ajunge pe la 9000 lei / litru. mi se pare enorm... daca imi cumpar bidoane de 5l si le tin in frigider ies MULT mai ieftin.

#18
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Deci:

Dozatorul:  - mare 270$
                  - mic pentru consumatori casnic 195$

Chirii dozatoare: - 15 $ dozator mare
                            - 8$ dozator mic

Apa  - Maxima 2.8$ ; apa ozonata
        - AquaNatura 2.8$
        - Bucovina 3.2$; apa minerala plata
        - si in curand inca o apa care va fi la maxim 2 $

Mentionez ca preturile de mai sus sunt pentru un bidon de 19 l

Pahare (100 buc) - 37500 lei

Dispenser pahare - 16$

Conditii: cumpararea a minim 5 bidoane la pretul de 7$/buc

Mentiuni: Menetz, am specificat ca e din CJ dat fiind ca inca firma nu face distributie pe Buc ci doar pe Transilvania deocamdata. Dar daca ne gasesti o firma mare care vrea 100 bidoane atunci se dechide drumu catre Buc., pas care deja se doreste sa se faca. Sa nu ti se para mult, ca aici prin CJ, BH, BN, SM, BM sunt firme care comanda asemenea cantitati.

Daca esti interesat baga un PM ca numere de telefon nu dau public.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate