Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum v-a apucat dragostea pentru p...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

inmatriculare autoturism reprezen...
 2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...
 Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...

SUMMER HITS!

Conducta pluviala sparta la bloc....
 Medii admitere 2023 UPB - Faculta...

Cum pot crea o iluzie de tipul Fa...

Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

Damsel (2024)

Unde pot găsi policlinici/medic de familie in București sectorul 6 ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

Theodorilie234

Theodorilie234

New Member

• Grup: Candidate Members
Unde pot găsi policlinici medicale de familie in București sectorul 6
    Problema este că atunci când vreau sa fac o scutire pe mai multe zile trebuie sa plătesc bani. Așa este peste tot ? Ajutor !

Naijax

Naijax

Guru Member

• Grup: Senior Members
Pai scutirile medicale pentru elevi sunt gratuite
Despre ce scutiri vorbesti ?

__Dan__

__Dan__

Senior Member

View PostTheodorilie234, on 12 martie 2024 - 13:56, said:

Problema este că atunci când vreau sa fac o scutire pe mai multe zile trebuie sa plătesc bani. Așa este peste tot ? Ajutor !
Asadar tie iti trebuie scutire fara sa fii bolnav, si vrei gratis??

claudiu1

claudiu1

Senior Member

Ai incercat la rodoctor.ro? Chiar nu ai medic de familie?

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
Scutirile astea nu se trimit online de catre orice doctor direct la CNAS? Si de acolo casa de asigurari le trimite la angajator?

__Dan__

__Dan__

Senior Member

Ce angajator? El vrea scutire, nu concediu medical.

claudiu1

claudiu1

Senior Member

Potrivit Regulamentul-cadru de organizare si functionare a unitatilor de invatamant preuniversitar (ROFUIP) valabil de la 1 septembrie 2022 in limita a 40 de ore de curs pe an scolar, fara a depasi 20% din numarul orelor alocate unei discipline, absentele pot fi motivate doar pe baza cererilor scrise ale parintelui sau reprezentantului legal al elevului sau ale elevului major, adresate invatatorului / institutorului/ profesorului pentru invatamantul primar/ profesorului diriginte al clasei, avizate in prealabil de motivare de catre directorul unitatii de invatamant. Altfel, iti trebuie actele medicale pe baza carora se face motivarea absentelor sunt, dupa caz: adeverinta eliberata de medicul cabinetului scolar, de medicul de familie sau medicul de specialitate, adeverinta/certificat medical/ foaie de externare/ scrisoare medicala eliberat(a) de unitatea sanitara in care elevul a fost internat. Actele medicale trebuie sa aiba viza cabinetului scolar sau a medicului de familie care are in evidenta fisele medicale/carnetele de sanatate ale elevilor.

Daca asta te preocupa, pretul  pentru eliberarea unei adeverinte/scutiri medicale difera la fiecare medic de familie.
https://sammarinamed...cul-de-familie/

Sfatul meu - mergi la scoala.

cfrtriaj

cfrtriaj

Member

• Grup: Members
La capat la "Apusului" vis-a-vis ai dispensarul Apusului.acolo am eu medicul de familie.

Theodorilie234

Theodorilie234

New Member

• Grup: Candidate Members
Pai scutirile medicale pentru elevi sunt gratuite
Despre ce scutiri vorbesti ?
Fix la asta mă refeream , problema este că dacă vreau sa pun pe mai multe zile adică 13 14 15, (chiar mai multe) mă pune sa plătesc 50 de lei ce-a ce nu mi se pare corect avand in vedere dacă sunt elev.

View PostLex404, on 12 martie 2024 - 17:20, said:

Scutirile astea nu se trimit online de catre orice doctor direct la CNAS? Si de acolo casa de asigurari le trimite la angajator?
câți copii nu le fac pe gratis și când se duc la medicul de familie cam asta și face mie mi-au spus că se verifică la ei CNAS dacă țin eu minte deși la cate se primesc mă îndoiesc că le lasă așa neverificate

View Post__Dan__, on 12 martie 2024 - 15:25, said:

Asadar tie iti trebuie scutire fara sa fii bolnav, si vrei gratis??
dacă spun că am fost bolnav exemplu mă durut burta sau am vomitat ieri ce-l mai probabil o să-mi pună fel și fel de întrebări
Și mai ales sa stau la rând o ora sau chiar mi mult pentru o hârtie nu cred că este deloc bine

View Postclaudiu1, on 12 martie 2024 - 18:51, said:

mulțumesc dar nu specifica mai exact cat este prețul

View Postclaudiu1, on 12 martie 2024 - 16:28, said:

Ai incercat la rodoctor.ro? Chiar nu ai medic de familie?
am și este în Apusului dar doamnele de acolo dabea dacă mă bagă în seamă dacă vin fără părinte că na programare nu pot face la ei sa vin fix la ora exactă că tot ieșeam ultimul din cabinet și după se sfârșea programul

View Postcfrtriaj, on 12 martie 2024 - 23:24, said:

La capat la "Apusului" vis-a-vis ai dispensarul Apusului.acolo am eu medicul de familie.
o locație as dori, probabil de referi la complex comercial Apusului și da as dorii sa mă mut nu îmi mai este drag doamnele de acl dabea dacă mă ajută

Edited by Dany_Darke, 13 March 2024 - 16:45.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate