Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Bluetooth Jammer-vecini cu boxa

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

ldpe

ldpe

Guru Member

• Grup: Senior Members
Cauta-i numarul de telefon si fa un cont aiurea pe site-uri deochiate de barbati , bagi numarul si dupa ascultati la teava de calorifer cum ii spune ala de la telefon cu ca "sunt fierbinte , baga JBL-ul "
Daca are masina da-i de lucru sa poata dormi : cartof indesat bine in teava de esapament, dai parbrizul cu smirghel de parchet la sofer .

Edited by ldpe, 08 March 2024 - 12:19.

gogosaru100

gogosaru100

Active Member

• Grup: Members

View Postsanderoalex, on 08 martie 2024 - 12:15, said:

Păi l-ai făcut! Reclamație la poliție că încalcă GDPR.
De sunat ptr deranjarea liniștii  publice,trebuie sunat la poliția locală, că altfel iei tu amendă.
politia locala mi-a spus ca nu e de competenta lor. ca sa sun la cea mai apropiata sectie de politie-fiind la 500 m de mine-adica tot doamna respectiva

ldpe

ldpe

Guru Member

"politia locala mi-a spus ca nu e de competenta lor"
Spune-i sa isi citeasca fisa postului dupa sa o rupa si sa-si dea demisia !
Dar cine e ? politia circulatie ?

gogosaru100

gogosaru100

Active Member

View Postldpe, on 08 martie 2024 - 12:21, said:

"politia locala mi-a spus ca nu e de competenta lor"
Spune-i sa isi citeasca fisa postului dupa sa o rupa si sa-si dea demisia !
Dar cine e ? politia circulatie ?
sa sun direct la 112 probabil. dupa am gasit pe internet un nr de telefon, care mi a raspuns intr un final-tot politia locala, alta sectie mult mai indepartata ca zona. dar cum am spus, am asteptat ca prostul si nimic,

Edited by gogosaru100, 08 March 2024 - 12:22.

yo6ial

yo6ial

Member

Poliţia locală este doar o adunătură de paraziţi precum lipitorile sau căpuşele.

112 şi lasă ideea bruiajelor că intrii în alte alea-alea.

gogosaru100

gogosaru100

Active Member

View Postyo6ial, on 08 martie 2024 - 12:46, said:

Poliţia locală este doar o adunătură de paraziţi precum lipitorile sau căpuşele.

112 şi lasă ideea bruiajelor că intrii în alte alea-alea.
o sa ma obisnuiesc cu ideea de politie mai des, ce sa fac

yo6ial

yo6ial

Member

la 112 totul se înregistrează şi se consemnează.
Se detaşează echipaj şi apoi echipajul trebuie să raporteze situaţia şi rezolvarea.

La locală este ca... stai să mă scobesc în nas... să-l sun pe vericu să văd dacă nu e petrecerea lui sau e şi el la petrecerea aia... mai am seminţe?... etc.

Suni la 112, îţi declini numele şi adresa. Explici situaţia. Vei fi conectat cu cineva de la ”poliţia mare” (IJP) care apoi va detaşa echipaj disponibil.
Asigură-te că ai ceva să le arăţi ofiţerilor care poate vin o oră-două mai târziu. O filmare cu telefonul, ceva.
Să fim serioşi, o petrecere nu e caz să vină cu girofarele. O tâlhărie în desfăşurare este.
Este posibil ca echipajul detaşat să te sune ca să se asigure că vine la adresa corectă şi eventual să afle dacă s-a schimbat ceva în situaţie.

Sunt nişte reguli. Le urmaţi - rezolvaţi probleme. Nu? V-o faceţi cu mânuţa personală.

Hider141

Hider141

trolling here since 2008

View Postgogosaru100, on 08 martie 2024 - 11:25, said:

Eu ti-as recomanda calduros sa nu iei asa ceva. Sunt destul de sigur ca te poate paste un dosar penal daca te reclama cineva, fiindca sunt si echipamente medicale sau de siguranta care comunica tot pe frecventa de 2,4Ghz...de exemplu unii senzori si pompe pentru diabet.
Poti omora un om daca din cauza acelui jammer nu-i mai comunica pompa si o da in coma diabetica de la hipo sau hiperglicemie.

Suna la Politie cand mai bubuie manelele dupa ora 22:00, cere-i persoanei de la celalalt capat sa se identifice si noteaza-ti undeva numele persoanei si ora la care ai sunat. Daca nu vine nimeni depui pe urma plangere pentru ca nu-si fac treaba agentii, si pe urma vor veni de voie, de nevoie macar sa-i intrebe de sanatate.

Edited by Hider141, 08 March 2024 - 13:18.

sorin147

sorin147

Senior Member

As fi zis ca asta nu intra la urgente pentru 112 dar..
https://www.sts.ro/f...e incidente.pdf
pagina 19, pct 25: tulburarea linistii si ordinii publice (in locuri private sau publice)

rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

Green member

Super glue in yala.Sau taiat firul de alimentare din firida, in toiul petrecerii.
Dar taiat din siguranta si din intrarea in tubul din perete, ca sa nu il poata innadi.
Taierea cu o scula cu manere izolate, evident.

Edited by rinaldoparaipan, 08 March 2024 - 13:21.

gogosaru100

gogosaru100

Active Member

am inteles
incerc azi sa mai am un dialog cu tipul ala.
poate poate o dam la pace .
cum am spus, inteleg ca vrei muzica, dar o idee mai jos volumul

yo6ial

yo6ial

Member

Liniştea publică este o prioritate. Un operator de macara, un medic chirurg, un conductor de tren, etc,etc,etc... privat de odihnă, pentru că un mucos trebuie să petreacă, poate cauza moartea unor nevinovaţi sau a sa.

blogeranonim

blogeranonim

Member

Eu zic sa nu va complicati cu chestii ilegale, cum ar fi buruiaj semnal, taiat cabluri electrice, bate dupa ceafa, si ce alte idei primiti pe aici.
Solutia castigatoare este :
1. Suni la politia locala. Daca refuza interventia, nu au chef, nu rezolva nimic, atunci...
2. Suni la 112 si explici situatia, si ceri sa intervina un echipaj de politie.
3. Faci o plangere scrisa pe https://www.politiar.../petitii-online. Eu asa am reusit sa mut o familie de etnie neprecizata, care stateau cu chirie in apartamentul vecin.
Totul trebuie facut legal, dar cand bugetarii nu au chef de munca, trebuie insistat.
Toti zmeii care dă ei si taie si face le spun ca viata nu este ca in filmele cu VanDamme. Ii spui prostului sa faca liniste cu vorba buna, si te trezesti cu un cutit in cap.

laffin

laffin

Senior Member

View Postalex342, on 08 martie 2024 - 12:13, said:

Colegul de mai sus danalexandru89 este clona

io zic ca e vecinu cu boxa...

gogosaru100

gogosaru100

Active Member

View Postblogeranonim, on 08 martie 2024 - 13:37, said:

Eu zic sa nu va complicati cu chestii ilegale, cum ar fi buruiaj semnal, taiat cabluri electrice, bate dupa ceafa, si ce alte idei primiti pe aici.
Solutia castigatoare este :
1. Suni la politia locala. Daca refuza interventia, nu au chef, nu rezolva nimic, atunci...
2. Suni la 112 si explici situatia, si ceri sa intervina un echipaj de politie.
3. Faci o plangere scrisa pe https://www.politiar.../petitii-online. Eu asa am reusit sa mut o familie de etnie neprecizata, care stateau cu chirie in apartamentul vecin.
Totul trebuie facut legal, dar cand bugetarii nu au chef de munca, trebuie insistat.
Toti zmeii care dă ei si taie si face le spun ca viata nu este ca in filmele cu VanDamme. Ii spui prostului sa faca liniste cu vorba buna, si te trezesti cu un cutit in cap.
sincer...fix de cutitul in cap imi e mie frica, de la vecini. la modul serios zic

bag seama ca 30-40% din vecini trebuie internati la psihiatrie

nu o sa cumpar bt jammer, asta e clar.
si nici nu vreau sa fac ceva ilegal. nu mi sta in caracter. pana la urma nu am de ce sa ma razbun pe un obiect pt ca posesorul lui e idiot

overseas

overseas

Guru Member

Tocmai citisem un articol cu un tip tehnic, indian, care a bagat un echipament ce interfera cu BT unor boxe din vecini, in engleza.... nu mai stiu linkul.
Daca politia nu are treaba cu boxa lor, ce treaba ar avea cu un jammer sau orice echipament din casa ta care nu deturneaza avioane ?

laffin

laffin

Senior Member

eu am un microphone jammer in gradina cand ma deranja vecinul care vorbea toata ziua la telefon. l-am facut cu ultrasound transducers de pe aliexpress, ii dadeam drumu la nevoie. a schimbat fraeru vreo 3 telefoane, credea ca e de la el Posted Image acum vorbeste doar in casa.

Edited by laffin, 08 March 2024 - 14:44.

slai

slai

User Incredibil

am avut si io o boxa din aia, pai io fredonez o melodie mai tare decat suna boxa aia.
pentru un jbl go nu cred ca-i da nici mama politiei o amenda. cel mult il consoleaza ce vecini are.

e bloc nou, facut din carton presat? io zic sa schimbi blocul, acolo nu mai ai sanse daca zici ca auzi si redresorul vecinului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate