Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Usb bluetooth dongle.....bun de aruncat pe geam?

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Asta cu scosul din calculator e chiar enervanta cateodata...  Nu stiu ce inseamna faptul de cele mai multe ori se stinge si se aprinde lumina din el iar alta data ramane aprins constant...
Eu folosesc Blue Soleil 2.3 cu PC Suite si merge fara probleme absolut orice, de la instalat aplicatii, pus melodii sau transferat poze pana la programele bazate pe bluetooth, cu care fac webcam din telefon (cu symbian) sau controlez calculatorul din mobil!

#38
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005

View PostLyvyoo, on Dec 24 2006, 15:39, said:

Nu stiu ce inseamna faptul de cele mai multe ori se stinge si se aprinde lumina din el iar alta data ramane aprins constant...
la mine clipeste cand e bluesoleil deschis.. in rest sta tot timpul aprins

#39
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Exista limitari la bluetooth ? Adica exista ceva ce nu poti baga pe telefon care merge numai cu cablu de date sau ceva de genul ? Jocuri, teme etc ?

#40
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005

View Postflowrent, on Dec 25 2006, 21:56, said:

Exista limitari la bluetooth ? Adica exista ceva ce nu poti baga pe telefon care merge numai cu cablu de date sau ceva de genul ? Jocuri, teme etc ?
pt chestii obisnuite (jocuri, mp3 etc) nu, daca vrei sa faci update de firmware iti trebe cablu

#41
superdefekt

superdefekt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2006
Salutare. Mi-am cumparat azi un USB bluetooth se numeste blue soleil iar softul tot blue soleil este... si ca sa vezi :deadtongue: am o problema ... incerc sa-l conectez un telefon ( Motorola V360 ) si nu il recunosaste nici in ruptul capului... ii dau search for devices si imi zice ca nu a gasit nici un dispozitiv, am incercat sa caut si de pe telefon... si nici ala nu-mi gaseste pc-ul.! Am avut tot timpul functia bluetooth de la trelefon in descoperire... NADA! Am incercat versiunea de soft 1.4 postata mai sus... NADA! Tin sa specific ca in device manager nu apare nici un conflict, instalarea a decurs normal, iar softul ruleaza normal... ce este mai nasol ca acum am incercat sa intru pe site-ul lor si sa iau varianta 2.1 si zice Bad Request (Invalid Hostname)  :cursing: nici link-urile postate nu merg si nici forumul ala! Ce e de facut?am dat banii degeaba pe el?Nu de alta dar in perioada asta sigur le gaseam alta utilitate banilor aia  :console: Ma poate ajuta cineva... HELP ME!

#42
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005
mai incearca sa iei vers 2.1 de bluesoleil

daca iti face la fel si cu aia du-l inapoi
si eu am avut unul care a mers la inceput, dupa un timp avea aceleasi simptome ca si al tau.. nu vedea nici un device. L-am dus inapoi si l-au schimbat fara probleme (  carrefour brasov )

#43
superdefekt

superdefekt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2006
Pai... nu pot sa iau versiunea 2.1 pentru ca site-ul lor momentan nu merge... maine nu am timp de stat pe net, eu l-am luat de la o reprezenta Orange din Buzau, totusi nu as vrea sa-l duc inapoi.Mai are cineva alte sugestii in afara de aia de al arunca :naughty:

#44
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005
merge site-ul bluesoleil poate nu ai intrat tu unde trebuie
ultima versiune e 2.3
http://www.bluesolei...=bluesoleil_edr

#45
superdefekt

superdefekt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2006
Site-ul tot nu merge... imi da eroarea bad request (invalid hostname) si asta o da si pe linkuri postate de voi... insa am rezolvat problema, am facut rost de versiunea 1.6 de la un prieten si merge superrrr.Sunt multumit de el.Bafta B)

#46
so_high

so_high

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 29.01.2006
sal meseriashilor. uite am un bluetooth d la samsung, cel putin asa scrie p el, da nu am driverele si softu. d unde credeti k as putea sa l iau?
respect

#47
so_high

so_high

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 29.01.2006
sal meseriashilor. uite am un bluetooth d la samsung, cel putin asa scrie p el, da nu am driverele si softu. d unde credeti k as putea sa l iau?
respect

#48
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005

View Postso_high, on Jan 6 2007, 23:44, said:

sal meseriashilor. uite am un bluetooth d la samsung, cel putin asa scrie p el, da nu am driverele si softu. d unde credeti k as putea sa l iau?
respect
vezi ca am pus mai sus un link catre bluesoleil ;)

#49
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Ati reusit conectarea unui BlueTooth Dongle la un handsfree cu Bluetooth pentru a il folosi pe Skype de exemplu ?
Daca da,scrieti aici cu ce model  :cursing:

#50
Sorinika

Sorinika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.01.2007

View Postsuperdefekt, on Jan 1 2007, 10:09, said:

Site-ul tot nu merge... imi da eroarea bad request (invalid hostname) si asta o da si pe linkuri postate de voi... insa am rezolvat problema, am facut rost de versiunea 1.6 de la un prieten si merge superrrr.Sunt multumit de el.Bafta B)



cum ai reusit?am si eu aceeasi versiune de bluesolei dongle 1.6 si nu pot sa fac transfer decat de pe tel in PC de pe PC in tel din parti.La push objects imi cere un nr ce fel de nr nuj cva cu card si habar n-am de unde sa il i-au.Ma gandesc k dak as avea nr acela ar merge.Am disperat de 5 ore stau la calc.La file transfer imi arata fisierele din tel dar nu toate nuj dak asa trebuie.trebuie sa mentionez k am un samsung sgh-E380 dak asta conteaza.HELP ME PLS!!!

#51
dapilot

dapilot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.01.2004
Iata cum am procedat eu cu un bluetooth de cea mai cheshpe calitate made in china:
Am downloadat ultima versiune de BlueSoleil (2.3.0.0) am selectat My Bluetooth->Bluetooth Device Discovery, dupa ce a gasit mobilul am selectat Pair Devices iar apoi din lista de servicii: Bluetooth Serial Port Service, portul selectat automat de BlueSoleil a fost COM4. Apoi am folosit aplicatia FMA(excelent pentru Sony Ericsson) din Tools->Options->Conectivity am selectat Serial/Virtual Port si am ales dupa cum mi-a indicat BlueSoleil COM4. apoi am apasat butonul Lookup Device si mi-a gasit mobilul. And that's it, enjoy.

#52
so_high

so_high

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 29.01.2006
am luat bluesoleil (soft) dar nu ma lasa sa transfer mai mult de 5 M. o licentza unde gasesc? sa scot limitarea?

#53
wasabi1948

wasabi1948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2005
hehe... la ei pe site... a acolo trebuie sa platesti... hmm... intreaba altundeva ca aici no sa-ti dea nimeni "seriale"/"licente"/coduri de activare"/whatever...

#54
dylo

dylo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.11.2004
Varianta de soft Bluesoleil de pe site (2.3) e demo. Eu am CD original de la el dar sa sgariat. Are careva o solutie pentru asta ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate