Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un calculator ieftin ?!

macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...

rectin Romania - site uri fake
 Recomandare telefon

Achizitie SSD

Cum se vor numi romanii care vor ...

Recomandare videoproiector buget ...
 Are importanta unde este faza sau...

Sunt bune apometrele radio?

SUA intenționeaza sa interzi...

Piscina + pompa + diferential = c...
 Micro sd pentru modulator fm

Izolare fonica, camera cu autoade...

Cum scot peretele alb

Mariri de taxe si tva

Accident usor 3 masini

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

crisstonne

crisstonne

Ἀταραξία

• Grup: Senior Members

View PostTsunamii, on 17 februarie 2024 - 08:53, said:

... desi la fata locului a declarat ca e cu iubita, la 112 a declarat ca are client...
Uite cum se conturează un profil psihologic!  😂

Edited by crisstonne, 17 February 2024 - 08:57.

Tsunamii

Tsunamii

Bucuresti

View PostFreeThinker, on 17 februarie 2024 - 08:57, said:

Tu subestimezi puterea bugetarilor de a se face că lucrează.

Asta nu e un motiv sa stam si sa dormim pentru ca ORCUM NU SE FACE NIMIC.
Din cauza nesimtirii si nepasarii Romania nu avanseaza.

View Postcrisstonne, on 17 februarie 2024 - 08:57, said:

Uite cum se conturează un profil psihologic!  ��

Parerea mea e ca ar fi putut spune adevarul.
Daca "iubita" i-a cerut bani pentru servicii, a devenit clienta

Tsunamii

Tsunamii

Bucuresti

Mai clar acum:
Attached File  accident.jpg   414.93K   54 downloads

Octavian___

Octavian___

Membru de ocazie

View PostTsunamii, on 16 februarie 2024 - 12:55, said:

Da, daca ti le da, normal ca ai voie sa faci poze.
In cazul de fata nu i le-a dat. In Hamerica si Canada e obligat sa le dea, "la Europa", sunt cam idioti, n-ai ce face cu drepturile GDPR
I-a facut poza la masina si a dat-o la politie
Politia i-a dat dovada de reparatie. Tu, mergi cu masina pe asigurarea celui care te-a lovit si deschizi dosar de dauna

..........................
.....................
Name the Penal Code please!  
Pana nu scoti asta, nu cred ca in Hamerica esti obligat sa dai vreun document la pagubit.

In America tu ar trebui sa stii mai bine ca sunt cele mai extreme legi cu privire la datele personale, intelegerea si aplicarea lor fiind pe extreme ..de la f bine la f prost.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

View PostTsunamii, on 17 februarie 2024 - 08:44, said:

A era singura, a fost lovita de 2 ori, nu de 3 ori, A avea centura, nu a lovit nimic, nici cu capul si nici cu masina
Eu am zis ca au fost toal 3 poc.
Cel "ranit" a fost in B, despre pasagerul din taxi am povestit. Ca sigur ala a fost victima.

cucur

cucur

Active Member

• Grup: Members
Din ce stiu eu exista un prag de zile de ingrijire medicala, daca te situezi sub el, toata lumea primeste NUP si te trimite sa te certi in Civil cu partea vatamata. Daca n-ar fi asa am merge toti in puscarie cand ne inghesuim in metrou sau tramvai si din greseala-l calcam pe picioar pe unul cu pielea fina, sau cum presupun ca este cazul de fata, accident minor dar in care cineva crede ca-l ajuta circul asta.

Edited by cucur, 17 February 2024 - 11:09.

tfmercedez

tfmercedez

BUFU

Va dati seama cata hartigarie se face cand se face un carambol cu 20, chiar 30 de masini pe autostrada? Poate mai apare si un incendiu si ard un sfert din masini.

View Postdorin_2k, on 17 februarie 2024 - 08:22, said:

Au fost 3 "poc-uri" acolo.
A dat cu capul de 3 ori.
B a lovit A. A dat cu capul de scaunul din fata (daca stătea în soate).
C a lovit B. A dat cu capul de tetiera din spate
B iar a lovit A. Iar a dat cu capul de scaunul din fata.
I-a făcut capul ca mărgica.
conteaza cine pe cine a lovit. Daca se pot defalca in doua cate doua, e alta treaba.
Daca masina C lovea tot in masina A atunci se complicau lucrurile, A fiind lovita de doua masini diferite . In cazul de fata sunt doua incidente diferite. B cu A si C cu B.

Edited by tfmercedez, 17 February 2024 - 11:55.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Dar e un singur accident pe ansamblu. Nu se defalca BA, CB, BA...
Că ies 3 ciocniri.
Crezi că vine careva să descompună cinematic, să facă vectorii de viteze și accelerații. Sa calculeze în funcție de masele mașinilor, coeficienții de frecare, că e ciocnire elastica. E și ciocnire plastica și elastica acolo. Un model complex.
Decizia finală: B și C îs căscați și neatenți la drum. Trebuie sancționați

pateu_98

pateu_98

Senior Member

View PostTsunamii, on 17 februarie 2024 - 08:13, said:

Asa mi-a venit, cum sa-i zic? Iubita mea prietena cu care am petrecut seara de Valentine's day departe eu de sotia mea, ea, de sotul ei? Posted Image
Ca asa a cam fost
Dac o spui in modu asta parca ai fost protagonistu unei comedi americane in care unu isi ajuta prietena bun  lasandu -si nevasta da izbeliste chiar de Valentine's day Posted Image

Sper ca prietena ta a rezolvat treaba cu accidentu si mai ales cu problema creata da taximetristu ala care nu a realizat ce problema mare creaza pentru toti cei implicati in accident

Multa sanatate tuturor!

DannyHuwe

DannyHuwe

Active Member

• Grup: Members

View Postcrisstonne, on 17 februarie 2024 - 08:51, said:

Mai nasol este pentru cei care simulează răniri închipuite  😉
E tipic la taximetristi sa scorneasca minciuna ca are dureri,sa cheme ambulanta.Vazut acum cativa ani prin 2007 faza asta, chiar politistului ii sugera,cu el de fata(la tamponari usoare), ca ce,ca daca cheama el ambulanta ca ar avea dureri in ceafa dupa accident :D
Teparul era pus pe luat casco cu japca de la cel care il lovise(avea masina noua), cu politistu de fata :(
Vroia sa ii mai ceara pagubitului 100 lei/zi cat masina ii statea in reparatie :)))
deh spoiler spart si tragger spate usor indoit
ba mai mult venise  acasa sa il caute cateva zile la rand, sa ii ceara bani.A primit mumu,degeaba marlanul se bagase in zeama sa le zica povesti la vecini.

vroia sa mai ciupeasca bani ,pe langa autorizatia de reparatie si rca
sau sa ia casco-ul (credea ca merge cu pacaleala). N-a mers!

View PostTsunamii, on 17 februarie 2024 - 08:53, said:

Taximetristul, desi e taximetrist ca asa-si zice nu avea insemnele pe masina.
Firma e pe IF, e galbena dar fara insemne, e o singura masina pe firma si e din Stefanestii de Jos
daca i se face plangere la anaf+politie ,iti ia prostu amenda
A luato in freza un mucos de pe tiktok,taximetrist de Tg Jiu care circula fara chestia cu lumina pusa pe plafon si nu punea mereu aparatu taxi
4000 lei se plangea ca a luat (vroia sa se razbune pe cel care il reclamase ;) ) pe urma, anul trecut
a durat vreo 4 luni de la momentul depunerii plangerii,sa iti ia taximetristul amenda

Tsunamii

Tsunamii

Bucuresti

View Postdorin_2k, on 17 februarie 2024 - 10:48, said:

Eu am zis ca au fost toal 3 poc.
Cel "ranit" a fost in B, despre pasagerul din taxi am povestit. Ca sigur ala a fost victima.

Tind sa cred ca asa este.
La un jigodios d-asta m-asteptam s-aduca on fratior d-al lui sa spuna ca A l-a lovit pe trecerea de pietoni ca urmare a loviturii lui C
Mai ales ca lui A i s-a fotografiat masina si din fata.
Dar, daca versiunea asta era adevarata intra si A in colimatorul dosarului penal

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

A oprește, B neatent îl lovește, C și mai căscat îl lovește pe B, care la rândul lui îl mai bușește încă o dată pe A.
Era și mai rău dacă A împins de cei 2 lovea pe careva pe trecerea de pietoni. Cercetau ăștia 3 ani sa afle daca la primul sau la al treilea impact era lovitura pietonului. Însă bine că nu a fost și pieton calcat de A împins de aia 2 căscați.

Tsunamii

Tsunamii

Bucuresti

yup, asta e o invatatura buna. STAI calare pe frana! cand astepti la stop sau la trecerea de pietoni.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Așa chiar îs recomandările. Și dacă vrei să virezi la stânga, stai cu rotile drepte, nu virate, că dacă te bușește careva să nu țâșnești direct in fata celor ce trec pe sensul opus.
Când opresc la semafor, nu stau la 10 cm de cel din fata. Las chiar 2 metri. Și cu ochiul geana in oglinda sa vad daca ăla din spate oprește. Exact din acest motiv.

Crmn

Crmn

Junior Member

• Grup: Junior Members
B repara curu' lu' A. Botu' si-l face singur.
C repara curu' lu' B. Botu' si-l repara singur.
Intersecție aia e plina de camere. Poliția s-a lămurit repede. Este posibil sa-i faca dosar penal lui B pentru declarație mincinoasă.

O mare tîmpenie în țară asta: trecerile de pietoni sunt în "buza" intersectiilor. Ar trebui să fie la o distanță de 15-20 metri de intersectii/giratorii.

pateu_98

pateu_98

Senior Member

View Postdorin_2k, on 17 februarie 2024 - 15:17, said:

Când opresc la semafor, nu stau la 10 cm de cel din fata. Las chiar 2 metri. Și cu ochiul geana in oglinda sa vad daca ăla din spate oprește. Exact din acest motiv.
Eu am vazut ca in Romania soferii nu tin cont da distanta dintre masini si daca vad spatiu mare da 2 metrii fata da masina din fata se apropie cat mai aproape, la 10 cm chiar!
De aicea si intrebarea mea pentru tine, @dorin_2k:
Ce faci tu cand vezi cu ochiu in oglinda ca masina din spate se apropie da masina ta?

Acuma ON Topic:
Din cate am inteles aicea eu din povestea la @initiator prietena lui nu e vinovata ca ea a oprit la semafor cand era rosu (masina A), da soferu din masina B n a fost atent si a busit masina A iar soferu din masina C n a fost nici el atent si a busit masina lu B care a busit a doua oara masina A

Iar solutia cre sa fie cea mentionata da colegu @Crmn mai sus

Tsunamii

Tsunamii

Bucuresti

View Postpateu_98, on 17 februarie 2024 - 17:35, said:

Eu am vazut ca in Romania soferii nu tin cont da distanta dintre masini

Va ai zic una buna pe care m-a invatat mandra
Eram in Canada si sa faca si ea scoala de foferi

Instructorul i-a spus:
Cand opresti la semafor, distanta dintre masina ta si cea din fata trebuie sa-ti permita sa vezi ROTILE din spate ale masinii din fata. Atunci esti cat de cat safe.
Ca te loveste din spate sau celui din fata i se opreste motorul esti ferita si /sau il poti ocoli pe cel din fata fara sa faci manevre cu spatele

Bagati la cap, ca de cand mi-a zis ea, sunt atent la scena asta

foxbat

foxbat

Guru Member

Gresit.Im Canada asa se face.Aici e Ro.opresti fie la2cm fie la 10m.
Depinde de sofer(ita).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate