Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...
 Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Euro '96 - Am trantit meciurile ?

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

Mohombi

Mohombi

Member

• Grup: Members
Sunt mai multe marturii precum ca am mers la Euro ca sa vindem meciurile. Acuze vin inclusiv de la fosti internationali care spun ca ne-am dat la o parte, mai ales la ultima partida, cea fara miza. Se spune ca la meciul acela, jucatorii celor 2 echipe s-au vorbit intre ei (care se si cunosteau pt ca jumatate din echipa noastra juca la echipe spaniole) astfel incat ultimele minute sa jucam in dorul lelii.

Poate acuzele sunt dure dar sunt confirmate si de realitatea din teren. Prestatia a fost jalnica mai ales in conditiile in care (poate prima data in istoria fotbalului romanesc) eram printre favoriti la castigarea trofeului.

https://www.prosport...pe-fata-8734469

https://www.prosport...clusiv-19221899

Edited by Mohombi, 12 February 2024 - 17:47.

Dany_Darke

Dany_Darke

✠ Fear of the dark ツ

• Grup: Super Moderators
stii cum e treaba? ce a fost acum 30 de ani s-a tot dus. ce mai conteaza acum? care mai e relevanta?

problema reala este ca acum tot ce mai reusim cu succes e sa ne uitam la tv cum joaca altii la aceste campionate, pt ca echipa noastra merge pe teren (atunci cand ajunge) la cosit de iarba, nu de jucat football

am ajuns sa fim echipa de antrenament pt ceilalti

Prophecy

Prophecy

Member

Miron Cozma se simte nebagat in seama, cumva ?

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

• Grup: Senior Members
Cel care formulează aceste acuzații este Miron Cozma. Acesta a fost la Euro 1996 în calitate de suporter.
„Am fost cu echipa națională într-o singură deplasare, la Campionatul European din 1996. Am fost invitat de FRF și am vrut să arăt că nu sunt atât de obtuz cum credeau ei. Câtă galerie am făcut eu la meciurile trucate din Anglia! Francezii ne-au bătut pe bune, era cât pe ce să mă bat cu galeria lor, pentru că eu eram îmbrăcat în treningul naționalei și făceam ture în jurul terenului, îi mai înjuram pe români pentru că nu făceau galerie. Meciurile cu Spania și Bulgaria au fost aranjate pe față”, a spus Miron Cozma în Libertatea.

Ok. Totu-i clar!

@initiator ne jignesti inteligenta.

Prophecy, on 12 februarie 2024 - 17:56, said:

Miron Cozma se simte nebagat in seama, cumva ?
A inceput sa fumeze marfa de calitate.

Edited by Bursul, 12 February 2024 - 18:03.

adisz

adisz

Targu Mures

Mohombi, on 12 februarie 2024 - 17:46, said:

Sunt mai multe marturii precum ca am mers la Euro ca sa vindem meciurile. Acuze vin inclusiv de la fosti internationali care spun ca ne-am dat la o parte, mai ales la ultima partida, cea fara miza. Se spune ca la meciul acela, jucatorii celor 2 echipe s-au vorbit intre ei (care se si cunosteau pt ca jumatate din echipa noastra juca la echipe spaniole) astfel incat ultimele minute sa jucam in dorul lelii.

Poate acuzele sunt dure dar sunt confirmate si de realitatea din teren. Prestatia a fost jalnica mai ales in conditiile in care (poate prima data in istoria fotbalului romanesc) eram printre favoriti la castigarea trofeului.

https://www.prosport...pe-fata-8734469

https://www.prosport...clusiv-19221899

Cred ca cel mai credibil personaj dupa 1989 (si in materie de fotbal) a fost Miron Cosma. Adica figurantul care-si da cu parerea care isi exprima parerea despre blaturi, sperturi si furturi, Banuiesc ca in calitate de expert-analist o face.
De asemenea tot el demonstreaza ca sangele apa nu se face si ramane un golan nemernic pe viata:
"era cât pe ce să mă bat cu galeria lor"

Cat de josnica si de nimic a ajuns presa in Romania incat ajunge sa ia in considerare asemenea gunoaie umane de teapa lui Miron Cosma.

__Dan__

__Dan__

Senior Member

Ce s-a ratat Cozma asta. Daca era mai destept/se nastea mai tarziu, acum se relaxa la vila lui din Grecia/Italia...

ioana1973

ioana1973

Senior Member

conditiile in care (poate prima data in istoria fotbalului romanesc) eram printre favoriti la castigarea trofeului.
Posted Image Buna rau asta, hai ca ma voi odihni bine la noapte.

Sarea mingea din bajetii ca din coltul mesei, Adi Ilie ce a mai miscat, daca bine-mi amintesc a fost debutul sau la Nationala.

n-amname

n-amname

Brain Power User

Noi, romanii, avem boala conspiratiilor. Nu s-au trantit meciurile, doar ca ne-am culcat pe o ureche, tipic romanesc: las ca suntem buni, de ce sa mai luam si meciurile in serios.

xymzar

xymzar

Senior Member

Urmeaza subiectul "Nastase a vandut salatiera".Posted Image
Cei trecuti de 50 ani stiu despre ce vorbesc.

rhdghdhs

rhdghdhs

Senior Member

Voi ati vazut cine face acuzatiile? Posted Image Cred ca topicul asta trebuie inchis...

bai3tzash

bai3tzash

Membru

Urmeaza sa-si dea parerea si Zana Maseluta despre primi pasi pe Luna si vedem atunci topic deschis Posted Image)
De zicea careva din management/chipa nationala de atunci, probabil merita bagat in seama.
Dar minerul ala nici nu merita mentionat, ci uitat cat mai rapid.

Edited by bai3tzash, 12 February 2024 - 19:11.

pateu_98

pateu_98

Senior Member

Dany_Darke, on 12 februarie 2024 - 17:53, said:

stii cum e treaba? ce a fost acum 30 de ani s-a tot dus. ce mai conteaza acum? care mai e relevanta?

problema reala este ca acum tot ce mai reusim cu succes e sa ne uitam la tv cum joaca altii la aceste campionate, pt ca echipa noastra merge pe teren (atunci cand ajunge) la cosit de iarba, nu de jucat football

am ajuns sa fim echipa de antrenament pt ceilalti
Esti microbista? Ai o echipa da fotbal favorita ? Din tara sau din strainatate? Iti place sa joci fotbal? Ce pozitie preferi?

xymzar, on 12 februarie 2024 - 18:59, said:

Urmeaza subiectul "Nastase a vandut salatiera".Posted Image
Cei trecuti de 50 ani stiu despre ce vorbesc.
N am 50 da ani da stiu despre ce vorbesti  :)

Nu stiu cat da credibil e acest Miron Cozma, da am inteles ca nu prea e da incredere acest om. Deci stirea din ziaru ala poate fi comparat c o barfa mondena dintr un tabloid da scandal

raducut123

raducut123

Senior Member

mohombi tu te pricepi la fotbal precum miron cozma.....

Mohombi

Mohombi

Member

ioana1973, on 12 februarie 2024 - 18:34, said:

Posted Image Buna rau asta, hai ca ma voi odihni bine la noapte.
Da, chiar e buna rau mai ales cand habar n-ai cine era Romania in anii 90. Iti zic eu cine eram, puteam bate pe oricine. Am fost tot timpul in primele 7 din lume in anii 90, cu cea mai buna clasare pe 3 FIFA. Sunt sigur ca habar n-aveai de asta.

În septembrie 1997, înaintea Campionatului Mondial din Franța, România a fost clasată de FIFA pe locul 3, (62 de puncte) după Germania (63 de puncte) și Brazilia (72 de puncte)

Edited by Mohombi, 13 February 2024 - 17:22.

Bob493

Bob493

Senior Member

Nu e ca si cum ne-ar fi batut Insulele Feroe si Luxemburg. Am avut o grupa de foc, cu Franta (campioana mondiala in 98 si europeana in 00), Bulgaria (generatia de aur, semifinalista la mondialul din 94) si Spania, si am pierdut la limita toate partidele (cu gol valabil anulat la Munteanu, cu bulgarii). In alta ordine de idei, spui Miron Cozma si tragi apa. Intr-o tara civilizata, singurul care i-ar asculta ineptiile ar fi colegul sau de celula - Ion Iliescu.

lupini

lupini

Guru Member

Sunt mai multe marturii precum ca am mers la Euro ca sa vindem meciurile.

Eeeeh, Euro ca Euro, dar pe mine "mă interesează" ce spune Cozma despre Campionatul Mondial din America 1994, și mai exact despre jocul României din "Sferturi" cu Suedia. Posted Image  Căăă, dacă învingeam Suedia, ajungeam în Semifinală cu Brazilia, și adio al patrulea titlul pentru sud-americani. Evident, și pentru italieni. Posted Image

Edited by lupini, 14 February 2024 - 01:38.

OBUREGELE

OBUREGELE

New Member

• Grup: Candidate Members
Ati luat prea pe persoana fizica sa zic asa comentariile lui Cozma dar pe cat de usor e sa il blamezi pe atat de usor e sa vezi ca avea "intrarea" necesara ca sa stie lucruri de pe interior.
Apropo vedeti ca nu numai el a zis asta,si Raducioiu a implicat(nu zis pe fata ca nu are cum) acelasi lucru.Luat la organu genital imediat de colegii de generatie.

Ca sa raspund cu parerea mea,NU,nu am mers la Euro 96 sa facem blaturi DAR se prea poate ca asta sa fi fost adevarul.
Primul meci a fost clar pe bune(cum zice si Cozma),am jucat ok cu Franta dar am pierdut 1-0.
Al doilea meci cu bulgarii nu vad cum sa fie blat cum zice ne Miron caci altfel nu am fi incercat asa mult.Jucatorii au jucat cu aceeasi ambitie cu care a jucat Generatia de Aur mereu.Astia mai infocati va aduceti aminte ca noi chiar am marcat un gol perfect valabil(prin sutul lui Dorinel Munteanu) care a fost scos din poarta de central prin o decizie complet aiurea.Daca era tehnologia de astazi atunci acel gol ar fi fost fara indoiala lasat.
Poate,totusi,a fost aceasta parere lasata caci am luat gol de la Hristo foarte repede.
Nu stiu ce a fost acolo caci si cu Fran ta era sa luam gol in primele minute.Pur si simplu ai nostri incepeau f greu meciurile atunci.

Dupa aceste 2 infrangeri eram deja eliminati si,cel mai probabil,pe baza acestui lucru dar si a relatiilor bune avute cu unii spanioli,cel putin am lasat o mai moale cu ei.
S-a vazut in acel meci,ca spre deosbire de primele 2 ai nostri nu au mai avut aceeasi ambitie in ultimul meci,lucru care e de necontestat cred.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate