Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare

Nelamurire Bonus Malus

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

Bogotta

Bogotta

Senior Member

• Grup: Senior Members

shmecherul, on 20 decembrie 2023 - 16:15, said:

Nu se cere la ITP asigurarea,

Culmea e ca se cere mereu. Daca nu ti-o cere in format printat, o verifica pe calculator fara sa te mai intrebe .

shmecherul

shmecherul

Active Member

• Grup: Members
Mie nu mi-a cerut-o niciodata. si am masini de zeci de ani si nu una. Posibil sa te verifice in sistem dar asta in ultimii ani, in care a fost informatizat sistemul. Uite ce se cere pe site-ul primei institutii oficiale in legatura cu cazul:https://www.rarom.ro/?p=666

Edited by shmecherul, 21 December 2023 - 15:21.

Bogotta

Bogotta

Senior Member

Si eu am masina de zeci de ani si mi-a cerut absolut de fiecare data (in Bucuresti, zona Diham). Deci e cuvantul meu contra cuvantului tau. Iti dai seama ca nu am de gand sa ma cert pe marginea acestui subiect stupid. N-aveti decat sa nu va faceti asigurare niciodata. Amenda e a voastra, nu a mea.

crocko.dilul

crocko.dilul

Senior Member

shmecherul, on 21 decembrie 2023 - 15:20, said:

Mie nu mi-a cerut-o niciodata. si am masini de zeci de ani si nu una. Posibil sa te verifice in sistem dar asta in ultimii ani, in care a fost informatizat sistemul. Uite ce se cere pe site-ul primei institutii oficiale in legatura cu cazul:https://www.rarom.ro/?p=666
RAR poate efectua ITP și pentru vehicule radiate la cerere din circulație, care au fost înmatriculate ultima dată în România și pentru care nu mai există CIV și / sau certificat de înmatriculare valabile, dacă se dorește repunerea lor în circulație. Dacă nu există CIV, aceasta se va elibera concomitent cu efectuarea ITP.

Daca gasesti pe tot internetul un service unde nu e in lista de acte RCA-ul, il mananc Posted Image

Edited by crocko.dilul, 21 December 2023 - 17:13.

Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

Active Member

blogeranonim, on 20 decembrie 2023 - 16:10, said:

Dar cum ajunge in oras fara ITP si RCA? Daca il opreste un filtru, se alege cu mare dosar.
Ce filtru? Nu ai citit ce am scris că politistii vin si pleacă, nici unul nu rămane. Merg in primul oras la supermarket 15 km fara sa fie deranjati. Masinile au numar de inmatriculare, dar nu cred ca au vreo verificare sau rca de zeci de ani. E Texas dincolo de râu (aluzie la filmul din 1966) !!! Sunt si destule masini Aro transformate in Daktari care merg la lemne.

gvincentiu

gvincentiu

Member

https://www.rarom.ro/?p=666
La ultimele ITP-uri făcute în ultimii 6 ani la 5 auto și una remorcă nu mi-a cerut RCA. Chiar dacă erau pe firmă/PF.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate