Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare

Asigurare RCA sigura

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

titoo

titoo

Senior Member

• Grup: Senior Members

dtd234, on 03 decembrie 2023 - 21:00, said:

Cum zicea si Elon musk: E financiar o nebunie sa cumperi orice alt RCA decat cel mai ieftin in urmarii 5 ani.
RCA are un singur scop: sa te protejeze de amenda pentru lipsa RCA. E doar o alta taxa de protectie impusa de smecheri.
Ca iti repara masina in caz ca ai accident? Vrajala in 99% din cazuri.Ca e cel mai ieftin RCA sau cel mai scump traseul e fix acelasi.Adica dauna totala ptr un far si o bara,nervi si timp pierdut la cozi.
Plus ca sansele sa ai parte de accident is de 1 la 5 ani in medie,si 99% va fi accident usor,mult sub banii pe care tu ii dai in acei 5 ani.
Atunci de ce ai vrea sa le dai bani in plus pentru asta?
Si ce faci daca n-ai RCA si il lovesti pe unul ce are masina de cateva zeci de mii de euro si o sa fie dauna totala ? Iti vinzi casa sa-i platesti dauna. Vad ca habar n-ai ca tu nu-ti repari masina pe RCA-ul tau, ori confunzi RCA cu CASCO .

bibolu, on 03 decembrie 2023 - 21:58, said:

fugiti de grouama si grewwe, o sa fie noi city si euroinsi din ce se aude printre brokeri. Vor sa bage toate firmele astea mici cu pret de dumping in insolventa si sa ramana doar aia mari 3 4 firme care sa aiba piata de asigurari adica Omnia, Tiri si inca una. Nu vor sa mai ofere asigurari mici ca le strica la aia mari piata, o sa se ajunga la asigurari de 1.6 la pret de 2500-3000 lei pentru B2
Am avut RCA la Euroins si acum am facut la Groupama, de ce sa fug daca au avut cea mai buna oferta ptr. buzunarul meu?

Galacticul

Galacticul

Senior Member

Tocmai ce am fost tamponat de un sofer care are asigurarea la Hellas Direct. Saptamana viitoare voi merge la constatare. Revin cu pareri despre experienta cu ei. Wish me luck.

Edited by Galacticul, 26 January 2024 - 14:45.

Galacticul

Galacticul

Senior Member

Update: azi am fost la constatare. S-au miscat foarte bine, si neasteptat de rapid. Suma oferita pentru aripa si bara zgariate este 1380 lei (Focus Mk3).

lion12

lion12

Junior Member

• Grup: Members
O să resuscutez topicul povestindu-vă despre experiența pe care am avut-o cu Axeria.
Vineri, 26.04, am fost lovit de un domn care avea asigurarea la ei. Notificat dauna telefonic în aceeași zi iar sămbată, 27.04, am fost sunat pentru a stabili data cand vom face constatarea.
Ieri, 29.04 am făcut constatarea, propunandu-mi pentru aripa spate si bara puțin zgariată 2515 lei.( C4 2008)
Astazi, 30.04 au fost deja virați banii.
Nu-mi vine nici acum să cred cât de repede s-au miscat, mai ales că avusesem alte 2 experiențe neplăcute cu Eurois și Grawe.

piratu2191

piratu2191

Junior Member

Urmeaza sa reinnoiesc si eu pana pe 10.05. Axeria in cazul meu e prea scump 2670 lei. Grawe - 2200  Generali - 2245.
Cine da 50 lei ca sa fac la Generali din cei cu frica ca vor fi loviti de cei cu cea mai ieftina asigurare ? :)

Valy_User

Valy_User

Senior Member

Ce vârstă, cilindree și clasă de B/M ai?

piratu2191

piratu2191

Junior Member

30-40 1.9L B2 Bucuresti

Lucrezi in domeniu  ? O oferta sub 2000 pe pm te rog :))

Edited by piratu2191, 30 April 2024 - 22:13.

Xman_ghio

Xman_ghio

Senior Member

Inca nu ai inteles ca baza de date este comuna si NU exista oferta mai ieftina sau mai scumpa la alt dealer? Tot ce poate sa faca e sa iti “dea” inapoi comisionul lui de vanzare, dar nu prea face nimeni asta.
Depinde si daca ai domiciliul in oras sau la sat (la sat fiind riscul de accident mai mic, deci prima de asigurare mai mica).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate